Samotného a nikdy neexistujícího Járu Cimrmana si za půlstoletí národ tak oblíbil, že po něm začal pojmenovávat ulice, školy, rozhledny, studánky, přírodní scenérie a řadu turistických míst po celé České republice. Cimrman obsadil republiku mnohem více než jakýkoliv český velikán. Ani Smetana, Dvořák, Jirásek, Němcová nebo Masaryk nedostávají v českých městech a obcích či přírodních rezervacích tolik prostoru jako Jára Cimrman. V cestopisné minisérii putuje Miroslav Táborský s herci slavného divadelního souboru po místech, která jsou spojena s otiskem světem neuznaného génia. (Česká televize)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (6)

Cimrmanovo Pojizeří (2023) (E01)

Pohlazení na duši. Mirek Táborský jako známý Cimrmanolog provází po místech spojených s naším géniem. Milé putování po kraji se stopami Cimrmana navíc okořeněné přítomností a slovem pana Svěráka. Velice příjemný a vtipný cestopis. ()

Rozhledny a sochy (2023) (E02)

Rád jsem po dlouhé době viděl pány Čepelku a Hrabětu. Jinak byl tento díl seriálu trochu neuspořádaný, skákali jsme přes půl republiky tam a zpět. Ale takový byl i Cimrmanův život. Jsem rád,  že  zazněla velice důležitá informace, totiž  že na hradě Svojanově Cimrman nebyl. PS: V červenci 2023 jsme zkontrolovali informaci, že na Svojanově Cimrman opravdu nebyl a v Březové nad Svitavou z Cimrmanovy rozhledny není nic moc vidět. ()

Jihočeský Cimrman (2023) (E03)

Jižní Čechy jsou samy o sobě krásné a ve spojení s Cimrmanem ještě více zajímavé. Opět potěšil místní průvodce pan Brukner. ()

Muzea a památníky (2023) (E04)

V okolí Opočna jsme byli na cestách nedávno. Škoda, s Mistrem jsme se minuli o více než 100 let. Alespoň že Čapek měl to štěstí potkat našeho velikána. ()

Cimrman na Moravě (2023) (E05)

Tento díl zdál se mi být nejméně o Cimrmanovi samotném. Navíc jak mám rád Ondru Vetchého, tak jeho herectví až přehrávání je mezi neherci příliš okaté. Pan Táborský více do souboru zapadá, jak vidno z jeho posledního setkání s Petrem Reidingerem. ()

Cimrmanova Praha (2023) (E06)

Za poslední scénu pět hvězdiček. Více vzpomínek na Láďu Smoljaka. ()