Samotného a nikdy neexistujícího Járu Cimrmana si za půlstoletí národ tak oblíbil, že po něm začal pojmenovávat ulice, školy, rozhledny, studánky, přírodní scenérie a řadu turistických míst po celé České republice. Cimrman obsadil republiku mnohem více než jakýkoliv český velikán. Ani Smetana, Dvořák, Jirásek, Němcová nebo Masaryk nedostávají v českých městech a obcích či přírodních rezervacích tolik prostoru jako Jára Cimrman. V cestopisné minisérii putuje Miroslav Táborský s herci slavného divadelního souboru po místech, která jsou spojena s otiskem světem neuznaného génia. (Česká televize)

Recenzie používateľa Pepi74 k tomuto seriálu (2)

Cimrman na Moravě (2023) (E05)

Škoda že se nestavili u nás v Brně. Ulice i studánka..tak příště. A jasných 5 hvězd! ()

Cimrmanova Praha (2023) (E06)

Tohle bylo spíš o divadle ale chápu. Za mě se mohla udělat Praha po stopě a pak díl věnovaný jen divadlu. Oba bychom ocenili. Nevím jestli Vojta Kotek měl ve scénáři se tvářit pořád nedoceněně a i to říkat, ale to mi tam moc nesedlo. Hlavně s tím plným diářem. Ale jinak super celý seriál a pokud bude víc dílů, vůbec se nebudu zlobit! ()