Samotného a nikdy neexistujícího Járu Cimrmana si za půlstoletí národ tak oblíbil, že po něm začal pojmenovávat ulice, školy, rozhledny, studánky, přírodní scenérie a řadu turistických míst po celé České republice. Cimrman obsadil republiku mnohem více než jakýkoliv český velikán. Ani Smetana, Dvořák, Jirásek, Němcová nebo Masaryk nedostávají v českých městech a obcích či přírodních rezervacích tolik prostoru jako Jára Cimrman. V cestopisné minisérii putuje Miroslav Táborský s herci slavného divadelního souboru po místech, která jsou spojena s otiskem světem neuznaného génia. (Česká televize)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (7)

Stopy Járy Cimrmana (2023)

Velmi zajímavý průvodce, některá místa jsem znal, o některých věděl a mnoha jsem nevěděl vůbec. Taky teď uvažuji, jestli nějakou tu stopu nevytvořit. A že by se asi našlo nějaké místo. ()

Cimrmanovo Pojizeří (2023) (E01)

Další ze série dokumentů o Cimrmanovi. A tentokrát o tom, kde kterou stopu nechal. To si nejspíš vychutnám. ()

Rozhledny a sochy (2023) (E02)

Kromě Cimrmana tu vidíme jeden zajímavý fenomén - jak prodat ne tolik zajímavá místa a nalákat tam lidi. ()

Jihočeský Cimrman (2023) (E03)

Tak jsem se dozvěděl, že jsem v Albrechticích byl na místě spojeném s Cimrmanem a to jsem to v tu dobu nevěděl. ()

Muzea a památníky (2023) (E04)

Čím dál tím víc přemýšlím, zda taky někde nevytvořit nějakou tu stopu Járy Cimrmana. ()

Cimrman na Moravě (2023) (E05)

Těch stop začíná být čím dál tím více. ()

Cimrmanova Praha (2023) (E06)

Na ty bahenní lázně se asi budu muset dojít podívat. ()