Nick Marshall (Mel Gibson) je chamtivý šovinistický hlupák, zaměstnaný ve velmi dobře prosperující reklamní agentuře v Chicagu, kterou vede Dan Vanamaker (Alan Alda). Ženy jsou pro něj převážně jako tmel v jeho rukou, což podporuje jeho přesvědčení, že je schopen se vmanévrovat do ženské atmosféry. Je přesvědčen, že jedině on má nárok na uvolněné místo kreativního ředitele v agentuře. Ale "jeho" místo, k Nickově velkému překvapení a zklamání, dostává Darcy Maguire (Helen Hunt), ambiciózní kariéristická žena, která, zdá se, je předurčena být v neustálém konfliktu s egoistickým Nickem. Po nehodě v koupelně (Nick zasažen elektrickým proudem spadne do vany), ráno objeví, že má schopnost poslouchat, co si ženy myslí. Jeho služebná se nepošklebovala jako obvykle, dokonce ani jeho vrátná mu slovně nelichotí, jaké má krásné pozadí. To je, co si tyto ženy myslí, co je uloženo jen v jejich hlavách. Zpočátku je Nick poměrně zděšen, ale brzy je rozverně vzrušen představou, že zná všechno, co je ukryto v ženském mozku. A to se velmi hodí v přítomnosti kolegyně Darcy. Náhle dva rivalové jsou spojenci. (oficiálny text distribútora)

buchannon

Tento film je naprosto skvělý a vždy pobaví, řekl bych, že teď už je to klasika (aspoň pro mě), nebo se klasikou za dvacet let stane (pro ostatní). Působí na mě dojmem a stejným kouzlem jako některé staré filmy (například vynikající "Byt" z roku 1960). Je to dáno perfektní kombinací hlavních postav a z nemalé části i hudbou od Sinatry a samozřejmě také režisérskou taktovkou Nancy Meyers. ()

Kozlowski8

Velice příjemná a nápaditá romantická komedie s výborným scénářem, velkou porcí milého humoru a s dvojicí vynikajících herců, kteří si zde neuvěřitelně sedli a vzájemná chemie mezi nimi fungovala na jedničku. Vlastně ti herci jsou tři - vedle Mela Gibsona a Helen Hunt exceluje rovněž úžasná Marisa Tomei. Hezkou zábavu ještě vhodně doplňují písně Franka Sinatry a celý Silvestriho soundtrack. 80%. ()

Kontryhelka

Taková praštěná komedie, spíš slepičárna a hodně ulítlá. Poprvé docela dobrý, ale včera jsem jí po 20 letech viděla a za chvilku vypnula. Nedalo se na to koukat. ()

Sebule

Velice originální a zábavná komedie. Skvělá zápletka, herci, hudba. Na můj vkus to mohlo být o něco málo kratší, protože ke konci už film ztrácí trochu tu dynamiku. Hodnocení: 7,5/10 ()

charles3

Váhal jsem mezi *** a ****, ale přesvědčily mě 1) "tajné" myšlenky Gibsonových kolegyň a 2) orgasmus Marisy Tomei, které jsou IMHO za *****. ()

Xylobalsam

Skoda, skoda, skoda. Vyborny napad, ktery je ale spatne zrealizovany. Chtelo by to jeste pridat nejaky ten napad a nemit jasne nalajnovany dej, kde vite, co se presne bude dit a jak to skonci. ()

Leníci

Dobré zpracování už trošku fousatého tématu. Vynikající Gibson i Huntová. Potěšil mě i Alan Alda. Komedie s jiskrou, která nikoho neurazí. ()

Ramesse

Dobrá komedie se zajímavým nápadem. Jen na konci mi to příjde utnutý, jak Nick prakticky díky ničemu (jenom se podívá na zkrat) ztratí svoji schopnost... ale Gibsnovi ta role sedla. ()

eFrankie

Velmi dobrá americká komedie. S ohledem na to, že americké komedie, v posledních letech, jsou ve většině případů pouze vrcholem trapnosti a ubohosti, tato komedie mě upoutala. Skvělé herecké podání v podobě Mela Gibsona, krásná a dobře hrajcí Helen Hunt, originální příběh a místy velmi vtipné dialogy. Představení Gibsona v koupelně s nataženými dámskými punčochami, nalakovanými nehty a svými pohyby mě skutečně velmi rozesmály, a proto tvůrcům odpouštím i trochu kýčovitý konec filmu. Mé hodnocení: 90/100. ()

Bartson

Kéž bych si to mohl alespoň na jeden den vyzkoušet, oběhnout všechny kamarádky a zase se vrátit zpátky, ježiš já bych se tak skvěle bavil! A to jsem si říkal celý film, takže za to 5 hvězdiček...plus mé srdce plesá nad krásou Marisy Tomei:)...ale jinak já sem skvělý hodnotitel scénáře, hraní herců apod., když mi nenaservírujou film Po čem ženy touží:-D ()

sospik

Celkem pěkně zahraná oddychovka podaná dvěma skvělými herci. Rozvedený otec, u kterého zrovna přebývá dcera, nedostane hlavní místo. Dostane ho krásná blondýnka a on je zdrcen,.. přitom, když si zkouší ženské věci spadne do vany a získává schopnost ženám číst myšlenky.. nakonec se do blondýny zabouchne a s dcerou si začne rozumět.. ()

Po čem (asijské) ženy touží

Po čem (asijské) ženy touží

04.06.2010

Čínský scénárista a režisér Chen Daming se rozhodl vrátit Hollywoodu „remakový úder“. Už tento týden začne s rozpočtem 5 miliónů dolarů natáčet předělávku romantické komedie Nancy Meyers Po čem ženy… (viac)