Ruská ruleta je český komediální seriál z roku 1994, ve kterém Oldřich Kaiser a Jiří Lábus vždy připravili divadelní scénku v krátkém časovém limitu na náhodně vylosovaný motiv zaslaný diváky. Pořadem provázel Marek Eben, který v době, kdy mistři připravovali scénku, bavil diváky povídáním s pozvanými herci. (Panavision)

sitmin odpad!

Opravdu by mě zajímalo, co Vám všem tady přelítlo přes ksicht, že máte pocit, že tohle je kvalitní improvizace. Trapnější to být nemůže a ano, znám Partičku. Ani jedna "scénka" nemá ani nápad, ani vtip a většinou oba dementi mluví tak neskutečně úsečně, rychle a přes sebe, že nevim ale lautr vůbec, co se to tam sakra děje. Pak "scénka" skončí a posloucháme 2 minuty, jak Marek Degen neumí moderovat a opakuje neustále dokola: "No, pro někoho jsou dvě minuty málo času, ale pro moderátora to je takový malý oříšek." Škoda, že to nikdy nevíš dopředu a nemůžeš si na ty 2 minuty připravit něco.. Počkej, víš a můžeš. Jsi skutečný eskamotér, Marku. Zabij se už, fakt. Pak přijde Marek Vašut a já už sahám po vidličce, abych si vykloval oči. Ještě, že účinkující se berou s nadsázkou a humorem a netváří se neustále, jako by přebírali právě Oskary za celoživotní dílo. To jste se nechali opít melancholií? Je to naprostý průser.. Proberte se! ()

Zagros

Dvojka bavičů Oldřich Kaiser a Jiří Lábus patří ke klasikám naší před revoluční i po revoluční zábavy. Jako jedni z mála dokázali přežít v televizi i změnu režimu a být úspěšní v obou obdobích. Už za to si zaslouží uznání. Ruská ruleta byl jejich porevoluční pokus o zábavnou improvizaci, kdy dostali námět od diváků, pár minut na přípravu a museli vymyslet zábavnou scénku. Některé scénky se jim skutečně povedly, některé jsou průměrné a občas nic moc. Obecně je ale jejich schopnost improvizace hodně dobrá a také jsou to dobří herci, což je další plus. Mě improvizace až tak nebere, za vrchol zábavné improvizace považuju Whose line is it anyway?, která je ještě o pár levelů výše. Každopádně Ruská ruleta patří k tomu nejlepšímu u nás, kam se hrabe povětšinou trapná Partička. ()

mchnk

Přímý důkaz, že dvojice Kaiser - Lábus je nejspíše tím posledním komediálním duem, které má v sobě tradici kvality československého televizního humoru a hlavně dokonalá ukázka jejich improvizačního i hereckého talentu. A není se co divit, po KOUZELNÍKOVI bylo jasné, že tito dva komici jsou skutečně jedním z vrcholů. Pořad vysílaný v době, kdy se na TV Nova dalo ještě koukat. Sice možná trochu využívají oba protagonisty a ne všechny scénky dosahují extra kvality, nicméně z toho vznikl pořad založený na okamžité improvizaci, který nevím, jestli měl ve své době někde konkurenci. Dnešní odnož PARTIČKA není, díky některým zúčastněným, úplná blbost (píši tedy o české verzi) ovšem, jestli mohu porovnat jsem jasně pro RULETU. ()

solskjaer

Začátkem tohoto pořadu jsem byl naprosto uchvácen improvizací Kaisera a Lábuse a nedokázal jsem uvěřit , že na nacvičení scénky měli jen pár minut. Začátkem byli opravdu geniální. Poslední díly byli však už silně podprůměrné a tak jsem ze svého mínění o těchto dvou komicích musel trochu slevit i tak ale Ruská ruleta byl velice dobrý, vtipný a zábavný pořad. ()

brzozin

Tenhle pořad září na nebi televizní zábavy jako něco, co se opravdu povedlo. A září tak silně proto, že kolem něj létají samé úchylárny a slabomyslné sračky. Lábus- Kaiser - Eben tady předvádějí to nejlepší, co v sobě mají (nebo měli). Improvizace totiž vyžaduje nejen kreativitu, ale taky schopnost vypointovat vše do logického konce. Tohle uměli mistři televizní zábavy v 80. letech dokonale - vzpomínám například na Kouzelníka. A tady v tom dokonale pokračovali. Škoda, že tohle byl jeden z posledních inteligentních pořadů. Pak nastoupila tsunami s názvem "zábavné estrády TV NOVA" a od té doby se na nás valí proud slaboduchých šaškáren rádobybavičů. Je to smutné. ()