Píše se rok 1607 a začíná průkopnické období nově příchozích obyvatelů Ameriky. Skupina britských dobrodruhů včetně chamtivého guvernéra společnosti Virginia, Johna Ratcliffa a pohledného námořního kapitána Johna Smitha připlouvá do Nového Světa na lodi "Susan Constant" s úmyslem dobývat zlato a další poklady. V té době krásná mladá indiánská princezna Pocahontas, dcera náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Sní o tom, co se skrývá "hned za tou řekou". Měla by se provdat za Kocouma, drsného válečníka, kterého pro ni vybral její otec, nebo ji připraví osud něco jiného ? Pocahontas si pro odpověď přichází do "Kouzelného lesa", kde udílí svoje rady Babička Vrba, čtyřista let starý mystický duch, sídlící ve starém stromě. Pocahontas získává také podporu od svých dvou lesních kamarádů - rozpustilého mývala Meeko a divokého kolibříka Flita. Britští průkopníci hned po svém příjezdu plní Rateliffovy rozkazy a dobývají zlato, zanechávajíce za sebou rozsáhlé škody a zdevastovanou zem. John Smith se setkává s Pocahontas. Přestože zpočátku mají mezi sebou konflikty, jeden druhého přitahují a on díky jí poznává svět, který nepoznal nikdy předtím. Pocahontas ho poučí, že každý kámen, strom a každá živá bytost má svého živého ducha a vysvětluje mu, jak "malovat se všemi barvami větru". V kontrastu s přátelstvím mezi Smithem a Pocahontas se vztahy mezi Brity a domorodými Američany dostanou do kritického stádia, kdy každým dnem stoupá strach a nenávist. Indiáni zajmou Smitha a odsoudí ho k trestu smrti. Pocahontas statečně nasadí svůj vlastní život, když se vrhne mezi kata a Smitha a prohlásí, že napřed musí zabít ji. Smith ji později vrátí její oběť, zachrání ji od britské střely, ale je raněn. V mohutném a dojemném finále se on a Pocahontas musí rozloučit, vědí však, že jejich duchové budou navždycky spjati na cestě, která nikdy nekončí. (oficiálny text distribútora)

Chlo0opek

Původně sem neměl ani v plánu se na něj dívat, ale vydržel jsem u něj do konce a dalo se na něj dívat. Mírně výchovný charakter filmu nebyl vůbec na škodu. Jinak klasický námět o zamilování bělocha s indiánkou a o zastavení bojů mezi národy. Prostě klasika. ()

lapatata

Velmi zajímavé téma, obzvlášť na pohádku. Animace mi sice nepřišly až tak zdařilé, jako v ostatních Disneyho filmech z devadesátých let, ovšem zachraňuje to kouzelná atmosféra, nepředvídatelný konec a hlavně nejroztomilejší Disney zvířátka v čele s úchvatným mývalem Meekem. ()

NairuWana

Nejlepší pohádka, co jsem v dětství viděla kromě Posledního jednorožce. Plně si uvědomuju, že to naprosto neodpovídá skutečnýmu příběhu o Pocahontas, ale v tomhle případě je to úplně jedno. Pocahontas je nádherná a charismatická a John Smith má taky něco do sebe, je to vlastně můj nejoblíbenější hrdina z kreslenejch Disneyovek celkově, protože vypadá jako chlap, k tomu se tak chová, a na rozdíl od některejch jinejch kreslenejch hrdinů projevuje i špetku inteligence. Hudba mě naprosto dostala, doteď si pamatuju melodie některejch písniček, a to mám vážně na tyhle věci blbou paměť. Flick ochranář a Meekoo idiot pro změnu zjemňovali někdy na pohádku až moc vážný situace. Pocahontas pro mě bude vždycky Disneyovská princezna číslo jedna, a to i přes hrůzostrašnej druhej díl. ()

Isuzu

Ok, po prve: len 7000 ludi videlo Pocahontas, to vazne?? To sice urcite nie je pravda, ale nechapem ten maly pocet hodnoteni a rovnako nerozumiem tomu percentualnemu ohodnoteniu. Toto je klasika, jedna z najlepsich (podla mojho nazoru najlepsia) z disneyoviek, krasna animacia, silny pribeh a uzasna hudba. Co tam potom, ze to nie je uplne historicky presne, dolezite je posolstvo a to je aj po 20 rokoch stale rovnako silne: ludia sa boja inakosti a kvoli tomuto strachu sa vzdy delime na "nas-dobrych" a "tych druhych-zlych". Momentalne je to bohuzial stale viac ako aktualna tema a aj preto podla mna tato "rozpravka" ostane este velmi dlho krasnou metaforou o prekonavani predsudkov a hladani cesty k porozumeniu si navzajom, bez ohladu na etnicitu, orientaciu, vierovyznanie,...Nehovoriac o tom, ze hlavnou postavou je jedna z najsilnejsich zenskych postav, aku kedy Disney studio stvorilo a dokonca sa nekona ani tradicny klisoidny happy end. P.S.: Prvykrat som to videla, ked som mala 8 rokov, takze mozno mam iny pohlad ako ostatni hodnotiaci ovplyvneni modernou technikou, ale aj tak si menej ako 5 hviezdiciek nezasluzi, keby som mohla, dam aj 10 hviezdiciek. ()

Pythonator

Jedna z nejlepších Disneyovek klasické éry 2D animace. Vynikající hudba, svůdná vnadná hrdinka a hlavně silný příběh postavený na potírání rasové nenávisti a válčení. Pro děti snad až nepochopitelná hloubka, ale pro ty co chápou má film významný výchovný potenciál. Nejvíc si ho ovšem užijí tatínkové, protože Pocahontas je fakt kus. ()

revere

Pocahontas znamená novou vlnu Disneyovek, které vycházejí z legend národů celého světa. Následovala čínská Legenda o Mulan, francouzský Quasimodo, starořecký Herkules, Není král jako král z doby starověkých Inků. Některé z těchto snímků se povedly, jiné, tak jako právě Pocahontas, jsou slabé. Ale ze všech cítím snahu, ať už upřímnou nebo jen komerční, přiblížit takzvané západní kultuře a jejím dětem jiné, často podceňované národy a kultury a pomoci jim získat jejich sympatie. Asi se to i trochu povedlo. ()

D1705

Nie je tajomstvom, že Pocahontas mal byť vrcholom Disneyho Renesancie a aj napriek práci takých ľudí ako sú Alan menken alebo Mel Gibson sa im nepodarilo predurčiť tento film. Priemerný zárobok, priemerný dej, priemerné postavy, ale ako inak geniálna disneyovská hudba. Nezvyčajnou črtou je veľmi otvorený koniec, ktorý rovno otvoril bránu pokračovaniu. Veľmi slabý odvar oproti Leviemu kráľovi. ()

Bogrant

Takmer už prachom zapadnutný animovaný film, ktorý bol však pevnou súčasťou klasickej VHSkovej animovanej tvorby a hoci nepatril k tým najpreferovanejším, vždy mal jeden z najlepších hudobných doprovodov a naozaj vystupňované, parádne emocionálne finále, ktoré spolu dostačne stačia ku spokojnosti. ()

AdelleR

Rychlé a přímočaré, leckdy až moc - na tohle jsem zvyklá spíš u ještě starších Disneyovek, a i ty jsou přece jen rozvláčnější. Tady tvůrci zjevně chtěli nacpat co nejvíc z historie, ale ve výsledku to je rychlokurz střetu mezi Evropany a původními Američany. Což o to, ta rychlost mě sice trochu dráždila, ale je to milé a koukatelné, byť na zvolené téma naivní. Ale i v tomto ohledu to aspoň dětským divákům ukazuje ty základy koloniální historie. A cením konec, který není typicky přeslazený. ()

CheeseFigure

Za mňa slabšia Disneyovka. Až tak ma nebavila. Ale uznávam, že to malo pár pekných momentov, ako napríklad Pocahontas stojacu v hmle, alebo pesničku Savages, ktorá ukazuje, že nezáleží na farbe kože, lebo pod ňou sú všetci rovnakí (či už v dobrom, alebo zlom).  Scény medzi Percym a Meekom mi pripomínali  Toma a Jerryho. Aspoň jeden vtip mi vykúzlil úsmev na tvári. A zistil som, že ak nerozumiem cudziemu jazyku, tak stačí ,,počúvať svoje srdce". Však aj Pocahontas tak porozumela angličtine. ()

Ighy

Tuhle animovanou pohádku od disneye jsem zbožňovala jako malá a zbužňuju jí i teď. Je to trochu něco jiného než klasické disneyovky a to se mi velice líbí. Český dabing je perfektní a písničky, které neomrzí. Příběh je velice krásný a dojemný. Vzhledem k tomu, že jsem na tuto pohádku koukala pořád dokola (a bylo jich pár) a koukám na ní i teď a neomrzí, dávám 5 hvězdiček. ()

Trepak

"Ja som si zvolila cestu lásky. Ktorou sa vydáš ty?" Škoda, že z toho naivného sna je malý divák o pár rokov vytrhnutý, keď zistí, že v skutočnosti nie Pocahontas a jej cesta lásky, ale guvernér Radcliffe bol ten, kto zvíťazil. ()

ASSteroid

Pro mě to byl v dětských letech úžasný zážitek. Ale skutečné kouzlo tohoto filmu jsem si uvědomil teprve, když jsem zjistil, že na tento námět jeden z předních režisérů natočil film s názvem AVATAR. Čtyři hvězdy dávám za skvělý nápad, námět a hudbu. Jedinou hvězdu tomuto filmu odcizil avatar efekty. Prostě jiná doba. ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

24.12.2012

Vánoce bez pohádky? Nebojte, máme pro vás hned dvě. I když jedna z nich bude vlastně letní hit. Možná. Studio Disney původně chtělo uvést Planes, spin-off k pixarovských Autům, rovnou na DVD a blu… (viac)