Legendární příběh o okouzlující a statečné indiánské princezně pokračuje - Pocahontas se v doprovodu brita Johna Rolfa, trochu přerostlého tělesného strážce a trojice černých pasařérů, jimiž jsou nerozluční kamarádi mýval Meeko, kolibřík Flint a buldoček Percy, vydává vstříc novým dobrodružstvím na palubě velké lodi, která míří do daleké Anglie. Krásná indiánka všude budí pozornost. Je pozvána na královský ples a v průběhu příprav se sbližuje s Johnem Rolfem. Nečekaný návrat Johna Smithe přinutí Pocahontas rozhodnout se mezi dvěma láskami. (oficiálny text distribútora)

Nellie

Toto je také...zlé! Po tak srdcervúcom, slzyspúšťajúcom konci jednotky je toto pokračovanie, ktoré nám predložia? Seriózne? Pri konci som na ňu mala chuť škrečať: "Ty predsa miluješ Johna Smitha, ty krava!" a to je Pocahontas jedna z mojich obľúbených disney hrdiniek. Táto rozprávka je úplne zbytočná, zabila všetko to neuveriteľne krásne z jednotky a ja, ako pravý Disney fanatik, som bola opodstatnene rozhorčená. Tá jedna hviezda...tá je za Meeka, Flippa a Percyho, ktorým sa stále sem-tam podarilo vyvolať úsmev. Skutočne megamizerné, ak sú všetky pokračovania zlé, tak toto im rozhodne kraľuje. Sprznili mi Pocahontas, hajzlíci. ()

Godhaj

,,Podívej, slečinko, nemám rád černý pasažéry a zmatky ve svý posádce.“ Pokračování nádherné pohádky se vůbec nepovedlo. Vše, co bylo v původním filmu krásné a nápadité tu chybí. Písniček není moc a nejsou vůbec povedené. Příběh je trochu křečovitý, navíc nechápu, proč tvůrci vytvářeli tak složitý milostný trojúhelník, když to nebylo vůbec nutné. Animace je o několik řádů horší, postavy jsou často divně zkroucené a prostředí je hodně statické. Větší prostor zde dostávají honičky a eskapády zvířátek na úkor příběhu, který se vyvíjí hodně ploše a očekávatelně, přitom nezajímavě. To než takovéto pokračování, to už lepší žádné. ()

Marek1991

Pokračovanie teda nevyšlo. Keď pri prvom diely som mal pocit, že sledujem slabšieho predchodcu Avatara, tu som mal pocit, že sledujem slabšieho predchodcu Pirátov z Karibiku. Ani piesne a príroda to už nezachraňovali ako pri prvom diely. Tu by som mal výhrady, lebo pri prvom diely som mal pocit džungľovej prírody a zrazu sa z nej stala počas zimy, taká ako z Aljašky, pritom aj vodopády celé zamrzli, čo bolo divné. Nuž a ten koniec prekvapil aj mňa, čo je trocha smutné ako dopadol, romantika tam už nebola. Podľa mňa je to suché, ničím výnimočné pokračovanie. ()

Shakers

Pri príležitosti zopakovať si prvý diel, som si dal aj ten druhý, ktorý som ešte nevidel. To hodnotenie je tu dosť mizerné, ale musím sa priznať, že to nie je až také zlé.  Jasné, jednotka je už klenot, ale pokiaľ vám nevadí, lacnejšie pokračovanie, trošku so slabšou animáciu, bez dobrej hudby a pesničiek, bez zaujímavé príbehu, postáv a minimum priestoru pre Johna Smitha, tak sa to dá pozrieť. Je to krátke ubehne to ako voda a zopár vtipných situácii sa tu tiež nájde. 60% - 3* ()

Sammya

První díl miluju od dětství, byla to jedna ze dvou pohádek od Disneyho, kterou jsem měla na VHS :) A ta je klasika. Ale tohle? Díky tomuhle paskvilu se už na jedničku nemůžu pořádně ani podívat, protože vím, jak to skončí tady. Co proboha scénáristy vedlo k tomu, aby Pocahontas nechala Johna? I kdyby to tak mělo doopravdy být stokrát, do pohádky to podle mě nepatří. Největší zrada mého dětství. ()

• Väčšina medvedích zvukov je reálnych, ale jeden hlasný zvuk počas jednej sekvencie bol v skutočnosti zvuk slona. (Carol Pifková)
  • Všechny postavy dabovali herci z prvního dílu, jen kapitána Johna Smitha namluvil místo Mela Gibsona jeho mladší bratr Donal. (Terva)
  • Film je inspirován skutečnýmí událostmi ze života Rebeccy Rolfe, původně známé jako Pocahontas, a její svatby z Johnem Rolfem. (Terva)