Helena Vondráčková a Lubomír Lipský v baladě téměř kriminální... Ředitel podniku v okresním městečku odjíždí na služební cestu do Prahy. Zastaví půvabné mladé stopařce a ta jej vyláká k vodě u lesa. V nečekaném okamžiku zmizí i s jeho peněženkou, šaty a autem. Ředitel a jeho řidič musí dál pokračovat pěšky. Mezitím chytrá slečna už opět stojí na silnici a vyhlíží další oběť… Půvabnou „hudební baladu“ založenou na veršovaných dialozích parodujících balady K. J. Erbena i známých písničkách z let minulých natočil v roce 1975 režisér L. Rychman. (Česká televize)

Big Bear

Natočit muzikál splácaný z hitů soudobé pop music (míněno k roku 1975) nebyl nijak ojedinělý koncept a takových filmů vzniklo už dříve mnohem více. Co zaujalo byly veršované dialogy mezi písněmi, kde se občas objevil vtip či narážka ... I když pár veršů (jak z Erbena) díky archaičnosti bylo v kontrastu s tématem služební jízdy Volhou do Prahy celkem vtipných, celkově mi to tam moc nesedlo a spíše mně to rušilo. Herecké obsazení celkem ušlo, nejvíce pozornosti zcela jistě poutala na sebe mlaďounká blonďatá recidivistka Helena v plavečkách s plochým bříškem, která v té době byla jak říká kamarád - celkem prznitelná :-). Mně se nejvíce líbil ten Mustang, který na našich silnicích té doby musel působit jako UFO. Pár šťastlivců mělo Chryslera, pár Cortinu a někdo dokonce takovouhle káru. Jinak příběh skutečně tupý, našroubovaný na písně jak Troškův kameňák na těch pár vtipů. V souhrnu se jedná o klasickou normalizační záležitost, která má pobavit, hlavně nenutit diváka přemýšlet, či jakkoliv nad čímkoliv uvažovat... Dávám tedy za dvě ukradené peněženky. * * ()

D.Moore

Příjemná oddechovka, která kvalit zejména prvních dvou filmů s Alfonsem Karáskem sice nedosahuje, ale s těmi dalšími by se už měřit mohla. Lubomír Lipský je v hlavní roli perfektní (zazpívá i Neckářův hit Když ti nejsem hezkej) a s Františkem Filipovským se, zdá se, dobře bavili. Helena Vondráčková se tentokrát o herectví ani nepokoušela, což nevadí, a líbil se mi nápad erbenovských parodií.___P.S. Jediný, kdo ve filmu nezpívá nebo alespoň nemluví ve verších, je major Jirsák. ()

kingik

Hudební koktejl podle Ladislava Rychmana. Melodie notoricky známé i méně známé vám zapějí přední čeští umělci. Je to přesně ten druh filmu, který ačkoliv nemá vekou stopáž, jeví se delší a na Rychmana je to veskrze nepříliš propracovaná záležitost trpící nevyváženou dramaturgií, kterou vyvažuje bohatý výběr melodií pro dříve narozené. K poslechu se najdou chytlavé songy, ale scénář usoudil, že by bylo vhodné podat je nějakou komediální formou jaká je známá kupříkladu z populární série hudebních komedií o proutníkovi Alfonsu Karáskovi. Probíhá to z větší části tak, že větší počet postav se během filmu vynořuje, odzpívá své hudební číslo, případně se pokusí být vtipný i když to rozhodně pokaždé nevyjde, a pak zase zmizí. Do toho příjemná letní atmosféra, na televizní poměry solidní kamera Jiřího Macáka a také nadějná režie zkušeného Ladislava Rychmana, který si v podobně laděných kouscích liboval se zalíbením v Heleně Vondráčkové, kterou neobsadil do svého filmu tak úplně naposledy. Lubomír Lipský jemuž byla svěřena hlavní role pro mě nikdy nebyl takový stoprocentní bavič. Ve vedlejších rolích se oproti němu našli přece jen zajímavější herečtí kolegové. Vznikla nenápadná komedie, která se v televizi reprízuje velmi zřídka (zaznamenal jsem teprve její druhé uvedení do vysílání) a která splnila svoje poslání a sice pobavit a zapomenout. Mé hodnocení: 50% ()

dyfur

Typická ukážka rokov 80-tych....hudobná zábava pre masy-žiaľ nič lepšie nebolo a satelity neboli tiež.Nuda vtedy a ešte väčšia dnes . Na plytučký príbeh navešané známe melódie.Pripomína mi to Troškovu trilogiu Kameňák - na slabý scenár napasované vtipy - tu to boli pesničky.Brrrr - hrozné.Inak Helena Vondráčková v plavkách -dve hviezdy.Bola fakt kočka. ()

Jara.Cimrman.jr

"Co káže nám tu ministerstvo, to přece učiněné zvěrstvo." To je odvážné tvrzení a soudruh ředitel by měl vážit slova. A hlavně by měl nechat pinďoura v trenýrkách. Jenže nenechal a tak vznikla tato téměř kriminální estrádní balada. Za moc nestála, ale veršované rozhovory mne pobavily a neustále odhalené bříško recidivistky Marie Novákové je pro mne dobrým důvodem k udělení třetí hvězdy. ()

• Film se natáčel v Praze, Benešově, ve Velkých Popovicích, v obci Mrač, silnice II/150 Jankov – Votice, a v obci Bystřice. (ČSFD)