Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

Kinofil

|| R || Warner Bros. || Rozpočet: $90 mil. || USA: $81 526 121 - ČR: N/A - Celkem: $161 626 121 || Škoda, že je Odplata u nás poměrně zapomenutý thriller. Gibsonovi tyhle role šluší, zápletka je jednoduchá, ale ne pitomá a zpracované je to zábavně, čímž stopáž uteče jako nic. SPOILER Protože se jedná o přestříhanou verzi s jiným záporákem, jde o trochu větší béčko a závěr na mě příliš optimistický a doslovný. Ale zase je tu pár "fikaných" scén (bomba pod postelí, únos), vtipů a lepší hudba, které v režisérské verzi neuvidíte. Obě dvě tedy stojí za zhlédnutí a obě si vedou v hodnocení překvapivě dobře. 70%. ()

kridlo

tento film mi velmi nesadol, su v nom cool sceny, cool dialogy, ale cele je to take nijake a film len jemne smeruje do nadpriemeru ()

TesterX

Snad nejlepsi film s Gibsonem. Uloha tvrdaka zapalujiciho si cigaro v kazdem druhem zaberu, ktery chce zpet svuj podil, mu fakt sedla. Dalsi zajimavustkou je Lucy Liu v roli sadomasochisticke slapky. ()

nash

Jo, tak tohle můžu. Nečekal jsem od filmu nic moc, o to víc sem byl překvapen. Mel Gibson se s nikým a s ničím nesere (na což u něj nejsme zvyklí) a byl tak přesvědčivý, že sem mu přál a by je všechny postřílel. Skvělý scénárista Helgeland přesvědčil, že je schopen svoje brilantní scénáře režírovat sám. Lucy Liu jako domina byla fakt k sežrání. ()

Marv

Skvělá noirovka plná násilí, drsného humoru, krásnej ženskej, slizáků, big bossů a hlavně ultradrsnej Gibson. Co dodat, za pět hvězdiček. ()

=Číča=

Tak tady je Mel G. největší tvrďák a bourák. Kouká se na to skvěle, 100 min. uteče jak prd. A závěrečná hláška o příliš vysokých cílech mě rozesmála :o) ()

Manas50

Poctivý akční film, který ani přes svůj celkem pomalý rozjezd neobsahuje žádná hluchá místa. Příběh o odplatě je sice jednoduchý a mnohokrát viděný, ale díky dobrému scénáři a skvělému Melu Gibsonovi je z toho nadprůměrný snímek s vynikajcí atmosférou, ke které také napomáhá šedomodrý kamerový filtr. 85% ()

E.T.Martin

Od dob Šíleného Maxe Mel Gibson takhle nezaválel. Nekompromisní jízda od začátku do konce. Takhle má vypadat akční thriller. Dodatek: po druhém shlédnutí mé nadšení trošku opadlo. Snižuji z pěti hvězdiček na čtyři. ()

`barocco

Stokrat obohrata tema odplaty ako vysita z klasickeho westernu. Poriadne nakureny hlavny hrdina (byvaly marinak) v podani Mela Gibsona ktory tvrdo ide za svojimi peniazmi a nezastavi ho nikto a nic. Pribeh je vsak vsadeny do sucasnosti a je vhodne okoreneny cinskym gangom a povabne uchylnou cinankou v podani Lucy Liu. Odplata musi byt vykonana a nieto cloveka ktory by hrdinu, ktory ked je v prave, zastavil kym nedosiahne svoje. Film pekne odsypa a aj ked hlavny hrdina nie je o nic mensi gangster ako ti ktori schytaju to co im patri, divak mu skor ci neskor podvedome zacina fandit. Este dobre ze samotny film sa zase az tak nebere vazne ako sa na prvy pohlad tvari.... ()

Spevo

Velice dobrý film v rámci svojho žánru, bavil som sa a ani chvíľu nenudil. Možno trochu prehnané frajerstvo v podaní hlavnej postavy, čo väčšinou nemám rád, ale v tomto filme to bolo naopak to pozitívne. Mel Gibson je sympaťák a úloha drsného, nekompromisného frajera mu sedela. Škoda len, že som často dopredu vedel čo sa stane. ()

pan_ponozka

Jeden z lepších Gibsonových bijáků. Třeba na takové Statečné srdce bych se dokola koukat nemohl (nejenom kvůli jeho délce), ale na tohle se rád podívám (skoro) vždycky. ()

tatka

Vziať spravodlivosť do vlastných rúk, mať dostatočne tvrdé päste, všetko to zmlátiť na hromadu, nechať zhorieť, vyletieť do vzduchu, alebo vystreliť mozog. Pritom sypať hlášky na každom kroku. No kto by to vedel lepšie, ako Mel Gibson? /Možno ešte Bruce Vylíž, ale toho nemám tak rada./ S lupou a svetlometom by som tam možno našla pár nedostatkov, ale nebudem sa v tom rýpať. Celkový dojem je vynikajúci. 5 hviezd. ()

Elvis1994

Stylová střílečka nabitá akcemi a hlavne parádními hláškami a vendetta podaná Melem Gibsnem , a kdybych mohl citovat kolegu přede mnou .... "tyhle role Melu Gibsnovi slusi ze vseho nejvic" a to opravu ! Scenarista veleděl nezklamal a film byla skvělá podívaná. Určítě stojí za shlenuti . ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)