Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

J-o-k-e-r

Geniální thriller s prostoduchou zápletkou a fascinující atmosférou v pochmurném šedém obale. Jedna z nejlepších rolí M. Gibsona!!! ()

vyfuk

Námět zpracovaný perfektně, scénář trochu děravý. Film-Noir zpracování bylo dokonalé. Černý humor s prvky sexuálního harašení. To je Odplata. Mel Gibson si zahrál úžasnou roli, která na něj docela hezky pasovala... nicméně příběh byl (jak už jsem naznačil) trochu děravý. Ale také musím, říci, že ve filmu se nacházejí známé scény, které jsou legendární pro svou mafiánskou a akční tématiku. ()

Kosmik 1

Role, která byla Melu Gibsonovi vyšitá na míru. Drsný a nekompromisní týpek jménem Porter, který si jde za svým cílem. A ten cíl je 70 tisíc dolarů, které mu byly ukradeny. Těch se však jen tak nechce vzdát a touží je získat zpět stůj co stůj. A jde přes mrtvoly (doslova). Jeho plán je efektní a důmyslný a je radost dívat se, co na plátně předvádí. Také stojí za zmínku postava Resnicka, který do filmu přinesl přiměřené množství vtipu. 90% ()

Autogram

Mel Gibson poľahky vybabre s celou miestnou mafiou vrátane najvyšších šéfov a ich ochrankou, pohráva sa s policajtami a potom zlyhá na blbých gorilách, aby to malo na konci spád. Drsné scény bez zľutovania, jedna milá štetka, jedna sadomaso ešte milšia štetka, to by niekomu mohlo stačiť, ale mne akosi nie. –––– Z nôh mám rezne, ale inak ok. ()

LizianShaw

Na staré filmy moc nejsem, o tomhle jsem se ale doslechl, že to je fajn akčnák (James Gunn to doporučil), což je pravda. S Melem Gibsonem jsem taky žádný film neviděl a z jeho neustálých basových monologů chápu proč byl jednou ze super star minulýho století. Ačkoliv střílečky celkem baví, je zde řada nelogičností (např. největší mafiánští bossové jsou téměř bez ochranky, nebo jde boss vyzvednout výkupné, ikdyž je úplně jasné, že to je léčka) a ta devadesátková rocková hudba, to je děs :D I přesto mě to bavilo. 75% ()

Almásy

oddychovka. vidno ze si mel gibson vdacne napisanu postavu uziva kazdou minutou a este mu zostal cas aj na skvele herectvo. je to brutalne dobry film, ako sa dnes hovori. ()

manonfire

Tak Brian Helgeland rozhodně ví co dělá, narozdíl od spousty dalších hollywoodských tvůrců. Vyvedený film o zarputilosti a pseudozásadovosti, s jakou si jde Gibson pro to, na co má právo, přestože by si mohl uhryznout mnohem větší sousto. Gibson je zde asi nejnekompromisnější ve své kariéře a sluší mu to. Kvalitní děj, výkony a závěrečná hláška. 80% ()

BuryGol

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdama. Nakonec jsem dal 4. Porter si jde přes mrtvoly pro svejch 70 tisíc Dolarů, co mu jeho kumpán sebral a přidal k nim dvě kulky do jeho zad. Hodně mi to připomínalo film "Taken", akorát se nejednalo o unesení dcery. Dialogy byly super, černýho humoru tam bylo hrozně moc. Nakonec jsem nedal 5 kvůli tomu, že se tam objevilo pár kravin (třeba že vystřílel 30 ran a v ruce měl klasickej šestiraňák) a že ten konec nebyl úplně domyšlenej. Ale každopádně jsem se bavil. Jen víc takovejch filmů. ()

pugs

"Prečo to robiť pre čiastku ako je 130 000?" - "Vlastne on chce len 70 litrov." Prázdna bubinka v ktorej ide len o "pár" peňazí naviac a čo dokáže blázon urobiť preto. Áno. Gibsona som nazval, že je blázon. Viete prečo? Pretože nikto by nešiel proti nadrsnejšej mafíí v meste pre 70 litrov! Ach:-) Inak je to vynikajúca akčná jazda, ktorá občas omrzí, ale potom vás plamene blížiace sa k aute pomocou vytečeného beznínu rozpália a ste opäť v tom. 9/10 ()

nickfisher

Fíhá, nejlepší film s Melem Gibsonem. Viděl jsem spousty filmů a říkám si, že mě už nemůže nic staršího překvapit a vida je to tady. Nejde tu o střílení, toho ve filmech je dost, ale jde tu o princip. Ne 130 tisíc, ale 70tisíc. Víte někteří zloději si myslí, když jdou někoho okrást, oloupit, že v podstatě ty prachy jsou jejich dříve, než je mají v ruce. Jedním slovem.....wunderbar . ()

adam

Celý film v namodralém odstínu korespondujícím s "přitvrzením" atmosféry a úvodní operace kulek v zádech dává na vědomí, že to nebude žádná sranda :). Nádherná role pro Mela Gibsona, který ač není zrovna "svatý", nás má jednoznačně na své straně. ()

sedm.1

Odplatu bych zařadil do své oblíbené škatulky.A to Cool film!Mel Gibson je borec.Dáva nafrak,dostává na frak a pořád je při tom zatraceně dobrej.Má to parádní spád,ikdyž je to drsný a temný,je to zárověň i hodně odlehčený,spousta scének se řadí mezi nezapomenutelné a jinak než za pět dát nemůžu a ani nechci.DOPORUČUJI!!!!!Tenhle film je fakt jízda! ()

ranp

Tak tohle je jasných *****. "Žral" jsem to od začátku až do konce. Kdyby Gibson nehrál v tetralogii Smrtonosná zbraň, tak tohle by podle mě byla jeho nejlepší role. Takhle považuji Odplatu za jednu z 5 nejlepších Gibsonových rolí :-) ()

lskala

Gibsonovo filmy jsou plné násilí. To je všeobecné povědomí filmových fanoušků. Kde mohl vzít trochu inspirace, to se dozvíte po shlédnutí tohoto film. Drsárna jak bejk. 75% - 4**** ()

Maynard.

Takto vysoké hodnocení, navíc Akční / Krimi / Thriller a k tomu všemu sám Mel, tak to bude panečku pecka film... To přesně sem si říkal před začátkem. No a na konci sem si jen tak povzdechnul a řekl, aaachjo, to sem zase vedle jak ta jedle. Nechápu rejžův záměr s tím, aby celý film byl pod takovou zvláštní šedou přikrývkou, žádný hezký barvy, prostě jen temno a šedo. To se mi teda nepáčilo ani trochu, asi tím chtěl naznačit, že takle temná duše je hlavního hrdiny nebo co já vím. Každopádně se mu to příliš nepovedlo. Taky sem pořádně nevěřil Meloj, kterej kvůli 70ti tisícům $ vyvřaždil téměř celý město. Hudba nikde, sympatie k hercům na bodě mrazu a příběh IQ zmrzlá makrela. Nutno poznamenat, že tenhle film mě nebavil natolik, že sem ho skoukával snad na 6 krát, a dycky jenom u jídla. Jako gaučovní relax rozhodně nedoporučuju. Mel má daleko kvalitnější snímky, než-li tenhle patos (tohle slovíčko přímo nesnáším, ještě víc nesnáším klišé). Jo a taky zrovna nemám rád pivo značky Porter, stejným jménem se honosí Melova postava... ()

OughJay

Musel bych hodně hrabat v paměti, abych objevil většího filmovýho flegmatika, než je v Odplatě Mel Gibson. :) Nemáš zapalovač? Tak mi seš k ničemu. PRÁSK! :D Opravdu film podle mýho gusta. Nejsou tady žádný zbytečný kudrlinky, jede se od začátku do konce po jedný přímce. Někomu tahle jednoduchost možná nevoní, ale ještě v ničem nebyla podaná líp. Mela Gibsona prostě okradli o 70 000 dolarů a on je chce zpátky. No a největší mafiánský bossy chodí navštěvovat jak samoobsluhu do tý doby, než mu ty peníze nevrátěj... :D Nemám nejmenší důvod těch 5* nedat... :) ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)