Gratuluji! Byla jste přijata ke studiu na Godolkinově univerzitě! Jsme nadšeni, že vám můžeme pomoci zdokonalit vaše nadání! Od svého založení v roce 1965 naši školu absolvovali ti nejlepší a nejzářnější superhrdinové světa, včetmě třech členů Sedmičky! A kdo ví? Možná se stanete dalším! (Prime Video)

Tom10000

1.díl 1.série, prozatím jediné z celého seriálu. Marie, mladá černošská dívka, ve svých dvanácti zabije oba rodiče. Příčinou jsou její schopnosti, k nimž právě přišla, čili ovládat svoji krev coby vražedný nástroj. Po dalších šesti letech strávených na podivném internátu, kde se všichni tvářili jako úchylové, a ona patřila k vyvrhelům, je Marie přijata na Godolkinovu univerzitu pro dospělé hrdiny. Protože se stala sirotkem, a její sestra na ni zanevřela, neváhá a okamžitě se do ní vydává. Druhou možností by se stal ústav, kde se k hrdinům chovají jako ke zrůdám. Na univerzitě se seznámí s blondýnou, jež se umí zmenšovat, a s partou vyvolených, k nimž patří Golden Boy, kluk, co umí žhnout jako oheň, jeho dívka, schopná každého ovlivnit, a pár dalších. Společně s nimi, aby se stala oblíbenou, vyrazí na výlet, na jehož konci se odehraje nepředstavitelná podívaná, když jeden z nich omylem zabije dospívající holku. Jen díky právě zjistěným možnostem svých schopností ji dokáže černoška zachránit. Na oplátku od svého milovaného profesora dostane vyhazov. Už předtím ji odmítnul, a nyní učinil totéž. A to jen proto, aby udržel svoji partu Vyvolených na špici, i když jeden z nich zavraždil. Marie propadá zoufalství a hněvu, a chce starého muže zabít. To už však předem provede Golden Boy. Nejistý, zdali udrží Marie tajemství, chce zabít i ji. Jen s pomocí jeho dobrého kamaráda však zavraždí sám sebe. Tajemství o Lese, které v sobě drží, však už prolezlo ven na svět (...). 75 procent. Dobrý díl, ale též napůl až příliš zvrhlý... zkrátka v dlouhodobém hledisku si nedokáži nepříliš představit, aby se celý seriál udržel na kvalitativně dostačující úrovni, a aby nepropadl erotice, drogám a podobně, a upozadil myšlenku superhrdinství. ()

William_

Srovnávat to po první epizodě se svým věhlasnějším bratříčkem je prostě špatně. Gen V se nesnaží napodobit The Boys, naopak se snaží vyprávět originální příběh s teen-friendly postavami. Že bych se královsky bavil tak jako u The Boys říci nemohu, ale že bych to zavrhnul už v úvodní epizodě, kde takřka skoro nic nevíme? To ani náhodou! Šanci si to zaslouží a doufám že budu v dalších dílech příjemně překvapen. ()

jirikzaboj

Rozjezd dost slušný. Má to skoro všechny trademarky The Boys a spoustu příjemných pomrknutí. Jen doufám, že mě to v dalších epizodách uhrane mnohem více. Teen prostředí na univerzitě na mě působí možná trochu moc jako Teen, ale tvůrci si jsou toho vědomi a sami vtipkují na PLL, nebo Riverdale. Nejvíc potěšil charismatický Patrick, kterého pokud nepoznáte podle tváře, tak podle hlasu určitě. Jako by Arnieho omládli v CGI:) každopádně na pilot fakt pecka, krev, sex a střeva. Co víc od světa The Boys chtít a čekat. ()

Martrix

Kdyby nešlo s universum Boys, tak bych se na "kouzelnické" studentské trable mladých Američanů určitě nedíval. Jenže Kripke je totální magor, takže bylo jasné, že v jeho podání o navoněnou propagandu nepůjde. První smrt lidí... velký bizár. První "sex" .... explicit ujeťárna a první skon supráka ... klasická "sprcha". A navíc ...něco zatuchlého je i mimo prostor "velkých supráků". Za mě supr rozjezd, přesně v duchu Boys. ()

molcan2

Zatiaľ veľmi dobré, takmer všetko, čo by ste od spinoffu The Boys očakávali, hrubosť, humor, násilie a len hlúpe super akcie/následky. Celkovo sa mi prvá epizóda veľmi páčila, tiež sa mi páči, ako sa celá vec s "nimi"....ak nám to bude nútené, tak to aspoň nie je príliš trhané alebo neznesiteľné ako iné seriály. ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)