Životní příběh ženy, která se dokázala postavit nepřízni osudu. Každý nemá od narození ustláno na růžích a někdy člověk musí bojovat s osudem a nepříznivými okolnostmi, aby vůbec přežil. Už ve svém útlém dětství to na počátku 18. století poznala Moll Flandersová, která se narodila ve vězení matce odsouzené k smrti. Strastiplná pouť Moll pokračuje v klášteře, kam je poslána na výchovu a kde se musí vypořádat s pedantskou výchovou a předsudky. Její rebelantská povaha a smysl pro spravedlnost nakonec vyústí ve střet s autoritami, po němž děvče raději opustí zázemí církevní půdy a vydá se na vlastní pěst do světa. Navzdory své dobré vůli se krásná Moll ocitne na okraji společnosti a není pro ni vůbec snadné se odrazit ze dna. S opravdovou láskou však v sobě objeví naději a touhu po lepším životě. Netuší, že ji čekají další těžké rány. Silné historické drama natočil scenárista a debutující režisér Pen Denshan na motivy stejnojmenného románu Daniela Defoa z roku 1722. Film převzal z klasické předlohy jen některé postavy a princip vyprávění fiktivní hrdinčiny autobiografie. Velká část děje se odvíjí v retrospektivách, líčících životní příběh Moll Flandersové od jejího narození až po dospělost. V úvodu filmu černoch Hibble odváží ze sirotčince dívku Floru, které cestou do Ameriky čte zápisky její údajně zesnulé matky Moll. Snímek je natočen v moderním pojetí historického realismu a přesvědčivě vypovídá o anglické společnosti 18. století a nově vznikajících koloniích v USA. Tvůrci kladli důraz na zobrazení tvrdých podmínek, v nichž tehdy lidé žili, a vložili do vyprávění drsné i romantické scény. V titulní roli sympatické hrdinky předvedla nadstandardní výkon talentovaná Robin Wright Pennová. Jejím partnerem je zde vynikající Morgan Freeman, který opět potvrdil své kvality charakterního herce. Kromě skvělých hereckých výkonů a perfektní výpravy vtáhne do děje i hudební doprovod. (oficiálny text distribútora)

misterz

Mierne sklamanie. Kamera s výpravou boli celkom slušné, ale ten príbeh ma teda vôbec neoslnil. Prišlo mi to také obyčajné a ničím zaujímavé. Podobné retrospektívne príbehy sa vo filmoch z historického prostredia vyskytujú pomerne často, avšak väčšina z nich je aj podstatne zaujímavejšie spracovaná a podaná divákovi pútavejším spôsobom. Možno tu trocha uškodila aj dĺžka, keby to bolo o pár minút kratšie čo ja viem.... asi by to zanechalo lepší dojem. Priemer. 60/100 ()

sona123

Ať už je film o Moll Flandersové o čemkoliv, drama to rozhodně není. Je to určitě poctivé dílo, nijak bombastické, o životě jedné slečny, které u kolíbky příliš štědrých sudiček nestálo, alespoň co se týče toho, do jaké "rodiny" se Moll narodila. Nemůžu říct, proč mě to nijak zvlášť nenadchlo, možná to bylo víc komorní, než by se slušelo, možná místy příliš rozvleklé a jindy zase úsečné? Každopádně jsem měla problém se na hrdinku naladit a to by se u díla, které se jmenuje právě podle hlavního hrdiny, stát nemělo. Jojo, emoce tomu chybějí. ()

Phobia

Před dávnými časy jsem tento film viděla na HBO, nic jsem o něm nevěděla, nic jsem od něj nečekala. A ejhle! Vyklubalo se z toho výborné historické drama - místy drsné, místy romantické, nakonec snad až příliš sentimentální. "Moll Flanders" mi trochu připomněla "Čas smyslnosti", který mě kdysi překvapil a okouzlil podobným způsobem. Robin Wright Penn zahrála skvěle a Morgan Freeman se tady definitivně zařadil k mým nejoblíbenějším hercům. Když se podívám na stopáž, nechce se mi věřit, že byl film tak dlouhý - naprosto mě pohltil. Možná bych ubrala v hodnocení, mít tu možnost podívat se podruhé, zatím však ve vzpomínkách zůstávám vysoko - 95%. EDIT: Ups, tak jsem se podívala podruhé... a nebylo to tak úžasné, jak tvrdila paměť. Chvílemi nudné, příliš moralizující, romantiky víc než historie, závěr sladce nevkusný. Ač nerada, nezbývá mi než strhnout hvězdičku. 80% ()

pakobylka

Možná víc než o strastiplném hledání a nalézání životních hodnot - a místa na slunci - je příběh Moll Flandersové a její dcerky poněkud ponurým, ale i romantickým vyprávěním plným zvratů o neobyčejné moci osudu. Protože bez jeho opakovaných rozmarných zásahů by Moll přes veškerou svou vnitřní sílu nedokázala takovým zásadním způsobem změnit svůj úděl. Byl to osud, nikdo jiný - nebo náhoda, chcete-li - kdo jí vždy znovu přihrál nějakou (neříkám, že pokaždé znamenitou) příležitost … díky němu dostala další šanci. Takové už filmové příběhy bývají - to abychom si bláhově nenamlouvali, že máme za všech okolností svůj život ve svých rukou. P.S.: Předlohu neznám - ale myslím, že není podstatné, nakolik se od ní autoři snímku odchýlili. ()

PALINO

Silný príbeh z pera Daniela Defoa predstavuje dobrý odrazový mostík na vznik dobrého filmu a tak je škoda, že ho tvorcovia nevyužili naplno. Ale snahu im uprieť nemožno. Úvod filmu sa síce až príliš vlečie a je trochu nudný, ale od príchodu Johna Lyncha sa film stáva každou minútou lepším. Pre literárneho fanúšika povinnosť, ale z pohľadu filmového fanúšika ide skôr o priemer. ()

• Poslední film ve kterém si zahrál Jeremy Brett. (Pumiiix)