Táta, máma, tři děti, dva psi a kočka. Takové je složení jedné prima rodiny. Někdy si navzájem popletou talíře, jindy postele. Spojuje je společný dům a ještě jedna věc - všichni mluví! Jednou však musí dvounožci odjet na pár týdnů do vzdáleného města - a zvířata musí k hodné, ale cizí tetě na venkov. Všem je to líto, ale nedá se nic dělat... Nebo dá ? Dá! A tak se dva psovití a jedna - trochu zhýčkaná - šelmička kočkovitá vydají na dobrodružství. Někdy je dobře, jindy je hlad, někde číhá medvěd, jinde nevrlý dikobraz. Pouť je to strastiplná, ale díky vzájemnému přátelství a humoru - především psímu - všichni tři vandráci nakonec skončí v náručích svých nejmilejších. Nový snímek z produkce Walta Disneye naplňuje beze zbytku představy svého zakladatele o filmové zábavě - na své si přijdou rodiče i jejich ratolesti. (oficiálny text distribútora)

borohub

Těžko říct, jak bych to hodnotil, kdybych to viděl teď poprvé (no spíše by byla otázka jestli bych se na to vůbec koukal), každopádně tento film má pro mě skutečnou nostalgickou hodnotu. Příjemný film s dojemným příběhem a výborným soundtrackem (možná díky soundtracku jsem si na tento film po dlouhé době vzpomněl). Dnešní děti asi příliš nezaujme (ikdyž by mohl, nevím co teď letí..), každopádně kdo vyrůstal v době kdy se lámalo tisíciletí tak tohle prostě ocení.. 90% ()

markettka

Můj neoblíbenější dětský film! (a nejen můj-všech mojich sourozenců:) Vtipné psí i kočičí hlášky a naprosto srdcervoucí konec. Když vidím na konci, jak jako poslední přichází Shadow, totálně bulím i teď. ()

SKA

Příjemnej rodinej film, kdybych to měl hodnoti před hodně lety tak by to bylo lepší, ale tedka mi to nedá, musim si rejpnout do toho závěru, prostě moc americký, ale to k tomu asi patří. 56% ()

exoomer

Kristepane, pustime taketo karoviny detom do telky a cudujeme sa co to za dementov vyrasta. Kebyze vidim odmalicka ako behaju zvery po krajine, rozpravaju sa pri tom a este aj bojuju a neviem co vsetko, tiez by som asi nebol v poriadku. ()

waltosin

Nic neuvěřitelného to není, obyčejné dobrodružství zvířátek, ale za srdíčko to teda chytne dost i pár kapek mi ukáplo. :) 65% ()

Joe16210

Skvělá zábava plná akce a dobrodružství. Vtipy v českém dabingu celému filmu dodávají to pravé, proč se na něj vždy rád podívám. I když se jedná samozřejmě o nereálné situace, je to kvalitně zpracované. ()

Sonick

Nevěděl jsem jak se ten film jmenoval, přesto patřil k mým nejoblíbenějším a jak jistě někdo řekl - z dětství se nemá vyrůstat. ()

jjjerry

Při hodnocení se nejde vyhnout sentimentu. Vzpomenu si jak sem film viděl prvně jako malej kluk. Českej dabing je tady skvělej. Fakt dojemný, zvířátka, hezká příroda a nakonec happy end=) ()

bou:ou:ou

Tenhle film jsem viděl na základce v dnes už neexistujícím kině Hvězda v Plzni. Pamatuju si, že se jim film přetrhl a asi 10 minut se čekalo. Můžu tomuhle filmu dát pak míň než 4 hvězdičky? Ne, líbil se mi a jsem rád, že to domů zvládli všichni. ()

denyny

Tenhle film jsem v dětství opravdu milovala a nedokážu spočítat, kolikrát jsem ho viděla. Vyvolával ve mě tolik emocí, fandila jsem zvířátkům, pokáždé trnula hrůzou, když kočka spadla do vody a pokaždé oplakala, když kluk volal na retrievra a myslel si, že už nepřijde. Ze sentimentu musím dát plný počet. ()

Jason13

Tohle je jeden z nejlepších rodinných filmů, které jsem kdy viděl. A rozhodně nejlepší zvířecí film! Srdcovka z mládí, která funguje i po 20 letech a věřím, že bude fungovat i mnohem později... :) ()