Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

ER

Když J.Cameron odmítnul natočit třetí díl Terminátora, bylo mi jasné, že tady bylo již vše řečeno. Dodnes považuji scénu se "vstáváním" T1000 z podlahy psychiatrického ústavu, kde šel zlikvidovat Sarah, za jednu z nejúžasnějších (vždyť jen to zachycení o kolt, když jde skrz mříž-jak to krásně kovově zazvoní...ach) a Roberta Patricka s protivně kamenným ksichtem za skvělou volbu jako protipól k Arniemu. A zatímco první díl v současné době již působí poměrně zastarale, dvojka je pořád etalonem pro mnohé novodobé filmy stejného či podobného žánru. ()

Jablek

Dosud nepřekonaná pecka s Arnoldem v nejlepší formě, která s přehledem nakopává zadky všemu, co se v současnosti točí s přívlastkem "akční"... ()

LuckyDuckie

Must see movie! Arnold je sice herecká nula, ale tady je boží. Každičkej detail funguje, lidé dobří, takhle nějak si představuju ideální film. Myšlenka, akce, napětí, brutální vyvrcholení, efekty ... k tomu skvělá hudba. Camerone, jsi klasa. T2 se neokouká. Díky za můj milovanej film. Klaním se. ()

ktL

Nesmrtelné hlášky, přelomové triky, poutavý příběh, cool Arnold a nejhnusnější záporňák - tenhle film snad nikdy nezestárne. ()

R.A.D.E.K

Vše o tomto filmu bylo jistě řečeno. Možná mě napadá jediná věc. Myslím si, že lidstvo nebude zanedlouho daleko od toho, aby se tento film z kategorie sci-fi transformoval do sekce filmy podle skutečné události. Utopie? Kdo ví.. :) ()

sarfian

Určite lepší ako prvý TERMINÁTOR. Akčnejší a sakra aj dlhší o dosť. Aj tie efekty už boli na celkom slušnej úrovni. VIDENÉ najmenej 5x ()

newer_more

Tenhle díl mi ze všech dílů Terminátora přijde prostě nejlepší. I když je film stejně starý jako já, dějově a možná i trikově předběhl na tisíc yardů zbytek série. ()

Varney

V tejto časti sledujeme teenagera Johna Connora, ktorý sa pretĺka ťažkým životom, pretože jeho matka Sarah Connor je zavretá na psychiatrickej liečebni. Zatiaľ roboti z budúcnosti vysielajú nový typ terminátora T-1000, aby Johna Connora zlikvidoval a na opačnej strane John Connor z budúcnosti posiela na svoju ochranu terminátor T-800. Súboj dvoch terminátorov sa môže začať. Vypeckovaný druhý diel Terminátor: Deň zúčtovania dokázal prekonať skvelú jednotku. Cameron vylepšil všetko čo sa len dalo, k tomu skvelý soundtrack a nadupané akčné scény. Jeden z najlepších sci-fi filmov všetkých čias. ()

Ryšty

Nejlepší film Arnieho. Ve své době jednoznačně nejlepší akční film a stále patří mezi ty nej. Arnold toho opět moc nenamluvil, ale když něco řek stálo to zato. Milník mezi akčními filmy. ()

Martin79

Naprosto neskutečná klasika, kterou již dnes asi těžko někdo překoná. Arni, triky, ale i další herci v čele s vyzionářem Jamesem Cameronem v dosud nejlepší formě. ()

danny_21

Jakkoli jsem váhal u jedničky, tak T2 je bez debat pětihvězdičková. Dechberoucí triková a akční jízda, director cut nabídne pár scén navíc, doporučuju. 95 % ()

Armin82

Už jsem tady o pár filmech napsal,že snad na světě nebude mezi živými nikdo,kdo by ten film neviděl,ale Terminátor2 ,tak o tom to platí padesátinásobně :)A James Cameron nám tim jen potvrdil,že je to genius mezi režiséry. Těžko si představit v roli T800 někoho jinýho než Arnieho,ten jeho kamennej xicht,kterej 20 let před natočením serie terminátorů ,předváděl tak maximálně v posilovně,když zvedal na bicáky 50 KG na tu roli sedí,jak prd*l na hrnec.A vůbec nemůžu opomenout do té doby defakto neznámého herce Roberta Patricka,který se šance,kterou dostal,zhostil náramně!A i když v porovnání s mistrem Olympie vypadal,tak o 30 KG sušší,tak mu byl zdatným soupeřem :)Luxusní scénář,luxusní Arnie i jeho soupeř,luxusní efekty a i když je ve filmu velké množství chyb,kterých si pokud to nevidíte po stý ani nevšimnete,tak na celkovém dojmu z filmu neubíraj ani prd :) Takže pro mě to znamená jediné,100% :) ()

Pathrose

Jeden z nejlepších filmů ve sci-fi a akčním žánru vůbec. Jednička byla samozřejmě tím prvním a svým inovativním pojetím mnohé změnila, ale dvojka už je vypilovaným veledílem Jamese Camerona. Arnold "hraje" Terminátora výborně a celkově se mi příběh líbil více než u prvího dílu. ()

Likan7

Jeden z nejlepších akčních filmů co jsem viděl. A že jsem jich už viděl. Arnold, Linda Hamilton a Cameron v nejlepší možné formě. Těžko říct v čem by mohl být Terminátor 2 lepší. Osobně bych byl rád za dalších klidně 40 minut z apokalyptické budoucnosti, ale to už jsem hnidopich. I po letech spolu s Matrixem nejinteligentnější sci-fi. ()

Hashirama

Totální klasa se scénami tak kultovními a tak parodovanými, že se ohlíží i rané Tarantinovy snímky. Cameronovým perfekcionismem doveden k dokonalosti, až možná trochu neprávem zastiňuje první díl, stojí druhý Terminátor hrdě v čele hollywoodského zlatého fondu. Asi nemá cenu rozebírat tu technické kvality, skvělou akci podpořenou skvělou hudbou, skvělou gradaci a vedení postav a herců atd. Tohle každý filmový fanoušek pozná a ocení. Zkrátka TOP 10 must see záležitost, základ vzdělanosti. ()

Hannibal1913

Divil jsem se, že má dvojka lepší hodnocení, ale je tomu opravdu tak. Dvojka je perfektní a první díl předčila. Arnold perfektní a jebnutá Linda Hamilton byla místy i docela sexy.. Jasná 5* kvalitka. Jo ale pozor na CZ dabing - velmi špatné. Počínaje Arnoldem, malým Johnem Connorem konče. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)