Berlín prožívá zlatou éru a místní muž, kterého zajímají jenom sex a prachy, právě plánuje ukrást šperky za 44 milionů. (Netflix)

Jindra_S

Takoví Danyho parťáci jenže je to slovy klasika debil, blbeček, debil, blbeček, jen tam vzadu ... Prostě se tváří jako mistři světa, všechno skvěle promyšlené a nakonec vymýšlejí nejlepší způsoby, jak se nechat chytit nebo prozradit. Kdo nevěří, ať si počká na závody s holkama na střeše auta - to už není jen absence dobrého nápadu, to je ukázka debility na n-tou. Pokud jste do té doby doufali v nějakou inteligenci scénáře, potom už těžko. Vlastně asi jeden důvod proč to vidět je Felicita zpívaná Berlinem. ()

dominic_joel

…môj zápis č.37: Berlín označujem sa typ seriálu, ktorý je skvelou oddychovou zábavou k večerom s vôňou popcornu a zároveň učebnicovým príkladom toho, že aj komerčné dojenie úspešnej značky sa dá robiť kvalitne. Áno… Berlín nemá žiadnu autorskú, tvorivú, scenárovú ani akúkoľvek inú kreatívnu ideu, za ktorej účelom ho ktosi potreboval dostať na televízne obrazovky. Skrátka kravaťákom pristala na stole myšlienka, ako pokračovať v dojení úspešnej značky Le casa de papel? A odpoveď razom rozlúsklo meno postavy, ktorá práve zaznamenala v tejto ságe najväčší ohlas, hoc už bola znásilnená dostatočne v zbytočnej Netflixovskej verzií spomínaného seriálu. Zo seriálu priam srší, že je napísaný na zákazku - ale narozdiel od 95% svojich bračekov a sesterníc je napísaný profíkmi. Príjemná zábava, epizódne príbehy naprieč kontinuálnymi linkami celej série, dobre napísané postavy, humor, napätie, atmosféra,... Všetko presne v duchu žánru, ktorým seriál má byť. Trochu na škodu veci je, že najmenšie charizma má hlavný protagonista, po ktorom je táto show pomenovaná - áno... Berlín prijal kreslo “profesora”, aby sa produkcia z marketingovej stratégie čo najmenej odklonila od konceptu originálneho seriálu, čím Pedro Alonso dostal značne menej priestoru a zároveň aj nabral zásadnú neistotu vo svojom charaktere (keďže v rámci kontinuality bol najprv len geniálnym mysliteľom a až na staré kolená sa na nitkách profesora vydal do terénu ako nekompromisný žoldák? Ale prosím vás…). Na druhú stranu, všetky ostatné postavy sú skvelé, bravúrne vybratý herci s charizmou, vášňou i sympatiami každú epizódu krásne naboptnávajú. Krásne Samantha Siqueiros a Begoña Vargas sú len pozlatkom, za ktorými Michelle Jenner vôbec nezaostáva s konečne dobre napísanou “tak trochu inou ženskou postavou, ktorá nie je len klasickou drsnáčkou či famme fatale. Zároveň hej, ppostavu Camille úplne vychvalovať nemôžem, lebo takú ukážkovú pizdu, ktorá je permanentné vlhká hore aj dole (v očiach aj lone) je tiež umenia napísať a v konečnom dôsledku jej posledný klinček do rakvy zatĺkli sami tvorcovia, keď po ôsmich epizódach jej osobného pekla, zvratov, emócií a túžob všetko zažehnalo pár miliónov eur v euro bankovkáchvyložených na stole… A razom s úsmevom od ucha k uchu bez najmenšieho problému utiekla do západu slnka so svojou “partner in crime”, ktorá bohviekde nechala svojho syna… Čiže herecky u mňa na plnej čiare zlyhala iba španielská detektívka, ktorá sa asi inšpirovala pokračovaniami “Ja zloduch”, kde sa nielen podobá na postavičku Lucy, ale podobne teatrálne sa aj pohybuje a hrá… Seriál ponúka niekoľko dobrých nápadov, niekoľko komplikácií lacno rieši bezhraničnými IT špionážnymi procesmy. Spomínanú linku s Camille vnímam ako potrebnú vatu, avšak mohla byť viac dotiahnutá. ()

VladoCZ

Poslední 2 díly to trochu zlepšily a přiznám, že seriál prohrál s mým očekáváním, ale holt když se chci podívat na prequel skvělého díla o oblíbené postavě, docela bych čekal, že tu postavu alespoň uvidím na scéně častěji, než všechny ostatní postavy. Taky kdybych si chtěl pustit Velmi křehké vztahy, udělám to, tady mi je dost nevybíravě vnutili, zatím co loupež byla taková nemastná, neslaná a odbytá raz dva. U 5. dílu jsem se rozmýšlel, že to vypnu a vybodnu se na to. Taky mě dost dráždila nelogičnost chování postav v mnoha situacích, o tom, že nebylo často vůbec reálné, co dělali a jak to dělali, ani nemluvě. To, co bylo napínavé, překvapivé a zajímavé by asi vystačilo na jeden celovečerák, zbytek byla bůhví proč jenom vata na vyplnění času. Vědět, že většina stopáže bude lovestory, tak bych se tomu i vyhnul. Nemám nic proti lovestories, ale pustím si je, když na ně mám chuť, u Berlína jsem to holt nečekal. ()

Luposos

Dokoukal jsem třetí díl a asi už dál nemůžu, protože se tam jenom žvaní, žvaní a zase jen žvaní. Už to nezachrání ani charismatický Alonso, se svým podmanivým hlasem. Pořád se jen něco řeší, je z toho prostě jen nákladná telenovela, kde loupež je až někde daleko vzadu. Katastrofa. ()

vorvexCZ

zajímavý “pokračování” La casa de papel. Seriál má skvělý obsazení herců, a narozdíl od LCDP, se zajímá hlavně o Berlína. Akce nebyla špatná, ale je to taková klasika jako vždy. Za mě povedený seriál. ()