Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

beny258

No takhle, kdyby to bylo z americké produkce, dal bych 3 nebo 4 hvězdy, lehký nadprůměr. Jenže on to není americký film a ostatní profesionální kritici na této stránce si zapomněli dát před návštěvou kina kapky do očí, takže musím dát 5. Fakt je to povedený kousek. Robert Hloz se za svůj první celovečerák rozhodně stydět nemusí. Skvělá hudba, skvělá práce s kamerou a ocenit musím i to, že snad ani jednoho z herců jsem nikdy předtím neviděl (na české filmy teda, pravda, moc nekoukám). Zkrátka velký palec nahoru a už se těším na další Hlozovy kousky. ()

matous20063

Halo? tohle je z Česka? TOP! Ano na holywoodské blockbuster scifi to nemá a meze v CGI a podobných věcech to má, ale jinak je to super film. Super nápad, dobré obsazení, vizualizace Prahy v budoucnosti a epické škodovky. Je z toho cítim trochu ta českost, někdo může říct že je to Kriminálka Anděl na steroidech a ona i možná trochu je, ale mě to vůbec nevadí a film jsem si užil. 75% ()

Awer

Největší mínus je jednoznačně plakát, kalibr Tři Tygři ve filmu. Ale jinak je to opravdu světové, reprezentativní. Včetně hudby a zfuturizované architektury. A ano, jsou i scenáristicky hustokrutější thrillery. Nicméně v kontrastu k rivalovi sezóny #annaismissing je potřeba tu schopnost ukousnout si přiměřené sousto a nepouštět se do líbivých témat, o kterých autoři nemají ánung, naopak ocenit. To, co Bod obnovy s přehledem zvládá, není nejvíc, ale víc než dost. ()

Yamatosan

Být to jen za audiovizuál, jsem na 5. Být to za vizuál/cenu, jsem na 6, v tomhle je to opravdu skvělé nejen na české poměry, reálně to má vizuál solidní západoevropské sci-fi netflixovky za několikanásobnou cenu. Dolů to směřuje naivní scénář, ale vlastně ještě docela ujde. Co mi to víc kazilo byly toporné dialogy a občas celkově herecký projev. Celkové hodnocení je tedy za film jako celek, s připočítáním faktoru kvalita/cena by to šlo ještě o půl hvězdy výše. Celkově jsem dost spokojen a doufám, že Hloz a spol. tímhle jen nastavili spodní laťku. ()

dejvy

V podstatě velmi příjemné překvapení. Česká sci-fi je popelkou a tudíž buďme vděčni, když se někdo tohoto žánru ujme a navíc to neudělá vůbec špatně. Ač jistě člověku neunikne inspirace jinými filmovými díly, scénář je napsán umně a zajímavě, režie na prvotinu velmi dobrá a vizuál skvělý. Pro mě neznámá a přesto naprosto přesvědčivá a výborná Andrea Mohylová filmu přidala v mých očích čtvrtou hvězdičku. Jen tak dál! ()

Endurion

Svá očekávání jsem přizpůsobil recenzím, které slibovaly kromě výpravné podívané také poněkud toporné dialogy a zajímavý námět, který však zůstane nevytěžen a přejde v docela obyčejnou detektivní zápletku. Recenze nelhaly, tohle všechno tam je a mluvit o "českém Blade Runnerovi" by bylo určitě přehnaně pompézní, přesto jsem byl příjemně překvapen. Je tady toho hrozně moc, co skvěle funguje: kromě naprosto přesvědčivého vizuálu a solidní výpravy jsem byl nadšen hudbou a zvukovým designem, Andrea Mohylová to skvěle táhne a děj mě chytil a nepustil. Chybí tomu jen trocha lidskosti... dát hercům příležitost, aby se občas chovali jako lidské bytosti, protože i replikantům v Blade Runnerovi se to většinou dařilo lépe než postavám v Bodu obnovy, kde žádní umělí lidé (snad) nejsou. I přesto je to skvělá podíváná. Čtyři hvězdičky ode mě nejsou "charitativní", protože jde o vzácné české sci-fi, ale protože je to prostě hodně dobrý film, kterému jen něco málo chybí, aby byl opravdu bezvadný. ()

DeJiF

Je pro mě stále poněkud šok, že něco jako Bod Obnovy vzniklo v našich Českých krajích, což byl definitivně i jeden z důvodů, proč jsem se musel jít o této sci-fi anomálii přesvědčit do kin. Výsledek považuji za krok kupředu, ale zároveň jako za pouhý první a zdaleka ne nejpovedenější krůček, kterým by se naše Česká kinematografie mohla v budoucnu ubírat. Film zpočátku naprosto uchvátil mou pozornost, pomalé nastiňování toho, jak tentokrát uvidím něco jiného se projevilo v líbivých záběrech sci-fi Česka, které se dle mého realisticky přibližuje tomu, jak by naše budoucnost mohla za těch 20 let vypadat. Žádná létající auta, žádná přitroublá sci-fi udělátka, vše je velmi promyšleně nadesignované a po vizuální stránce je zkrátka film naprosto bravurně zvládnutý. Na své si přijde také hudba, která je až překvapivě výrazná a umí zapůsobit ve správných momentech podobně, jako u jiných světových skladatelů. Obrovským překvapením byli také čeští (ne)herci, kteří zde odvádějí přiměřeně někdy dobrou práci, i když někdy jsem měl při dialozích stále pocit, jako bych sledoval cutscénu z Oblivionu. Občasným problémem pak bývají nesrozumitelné dialogy nebo věty, které přehluší sounddesign nebo si je herec mumlá pod fousy nebo do podlahy. Zdaleka největším problémem však je zápletka. Působí to, jako by tvůrci chtěli ve svém unikátu probrat hromadu témat zaráz a zatímco se soustředí na dilema ohledně samotného Bodu obnovy z osobního pohledu postav, snaží se zároveň rozebrat korporátní mašinerie jejich světa do celé zápletky. Celkové rozuzlení ohledně těch velkolepých událostí mi přišlo až téměř stupidní, na první dobrou lehce nepochopitelné a ve finále ani zdaleka tolik zajímavé, jako osobnější dějová linka ústředních charakterů. Po této stránce nejen že došlo na velmi zajímavý zvrat v samotném případu, který jsem já osobně nečekal a velmi pěkně si pohrával s myšlenkami Bodu obnovy, ale hlavně jsem jevil zájem o postavy, které byly dobře načrtnuté, ačkoliv bych z jejich charakterů viděl ještě víc. Film tak ve finále působí trochu roztříštěně a do poutavých dilemat hlavních postav se pletou nesrozumitelné pletichy megakorporátu. Ocenit ale musím detaily okolo dějové linky. Nejen to, jak se dokresluje celý worldbuilding, ale některé dialogy a momenty postav jsou velmi pěkně napsané a tvůrci umí vybudovat temnou a napjatou atmosféru, jejíž napětí se několikrát stupňuje v samotném závěru, kde se mi při jednom momentu až zatajil dech. Co tedy je Bod obnovy? Rozhodně je to naděje, že v budoucnu uvidíme takovýchto odvážných experimentů v České kinematografii více a doufejme i lépe scénáristicky zvládnutých. Každopádně je Bod obnovy velmi netradiční detektivkou ve velmi slušivém sci-fi kabátku, který si jednoznačně zaslouží pozornost. ()

DavePave

Já: "Super film, skoro bych zapomněl, že to je česká produkce." Vladimir 518 a jeho 37. generický song o tom, že Praha je planeta, v titulcích: "Hold my beer." Velmi fajn scifi kriminálka, i když v ní forma vítězí nad obsahem. ()

Qer

Bod obnovy je sice vykrádačka spousty známých zahraničních filmů a je i poměrně předvídatelný, ale sakra, je to fakt dobře vypadající echt české sci-fi! Dost fajn je herecké obsazení s ne tak profláklou hlavní představitelkou. Jasně, ve scénáři se dají najít díry, ale ty se vyskytují i v mnohem slavnějších a dražších filmech, tak proč to neodpustit tomuto odvážnému projektu? Pět hvězd dávám za odvahu, zručnost a také např. za to, že mě dvě hodiny na plátně neotravoval Langmajer s Polívkovou. ()

SewekiX

Hrozně se mi líbil vizuál; Jak kamera ta efekty i chytře vybraná prostředí mi často evokovalo Blade runnera, což jsem opravdu nečekal, že se povede. Podobně na tom jsou i zvuky a hudba, která rovněž příspívá do toho cyberpunk/scifi pocitu. Nejvíc ten film (alespoň za mě) zabíjí scénář, který jakoby věci nedokázal  nebo snad nechtěl předat jednoduše a tak se často stává, že scény na sebe zvláštně navazují, motivy postav jsou občas nepochopitelné a samotný příběh, byť v jádru celkem jednoduchý působí zamotaně a vyznívá do prázdna. I tak jsem si ale dokázal vytvořit vztah hned k několika postavám, bavili mě (i když občas to trochu skřípalo) a film celkově jsem si dokázal užít a nemám problém ho doporučit. ()

smartynaf

Tohle je snad první české sci-fi bez nadsázky, které bez nadsázky lze brát jako první české sci-fi bez nadsázky. Jsem za to moc rád. ()

Moviekitty

Perfektní! (a ne, nebudu psát dovětek "na české poměry") Je to skvělé tak, že by se za to nemusely stydět ani větší a rozpočtově bohatší produkce. Zápletka mi okrajově připomněla díl Black Mirror - The Entire History of You, tady to bylo samozřejmě o něco propracovanější a domyšlenější hlavě kvůli delší časové dotaci. Chválím efekty a herecký výkon Andrey Mohylové. Že by budoucí Český lev? ()

Mikey_Silver

Tak tohle bylo milé překvapení. Nemohu uvěřit že něco tak kvalitního a sci-fi natočeného ve stylu Blade Runnera vzniklo právě v Česku. Příběh, hudba, vizuál, postavy, napětí a herecké výkony byly neskutečné. Je vidět že i my Češi dokážeme natočit něco odlišného a kvalitního. Prostě skvělé. ()

Eiidax

I s malým rozpočtem jde hrát velké divadlo. Tím jsou krásným důkazem tvůrci Bodu obnovy, kteří servírují na české poměry opravdu kvalitní snímek. Film si bere to nejlepší ze svých sci-fi bratrů a přednáší neotřelou myšlenku, že člověk může prožít celý život, pokud nezemřel přirozenou smrtí a musel se zálohovat každých 48 hodin. Film s touto myšlenkou pracuje velmi dobře a je na ni vystavěna celá krimi zápletka. Vizuál je na světové úrovni a na Prahu roku 2041 se pěkně kouká. Bylo hezké poznávat známá místa ve futuristickém kabátku. Za zmínku stojí i hudba, která zní tak správně Zimmerovsky. Herecký ansámbl též potěšil, zejména Andrea Mohylová, Matěj Hádek a Václav Neužil ml. Jsem rád, že se film vymyká české tvorbě a je to něco svěžího, co tady dlouho nebylo a není to žádná trapná komedie s Langmajerem nebo historický film. Klobouk dolů panu Hlozovy a budu se těšit na další filmařský počin. ()

Millovis

Krásný vizuál, skvělý koncept s oživováním lidí. To ale není všechno, co film má mít... Hlavní hrdinka byla sympatická, ale vlastně ne nějak charakterově výrazná. Ani si neprošla nějakou zvláštní změnou, což bych čekal vzhledem k událostem ve filmu. Dialogy obecně slabší, ale nebylo to k nevydržení. A myšlenku smrti/obnovy a co je lepší bych ve filmu rád viděl ještě trochu více rozpracovanou. 7/10 - Film sice propadá klišé, ale je na něm vidět, že si s ním někdo dal pořádnou práci. Máme se v zahraníčí čím chlubit. ()

Muffino

Film, který je na české poměry nevídaný a prakticky tak ve svém žánru nemá a ani de facto neměl u nás konkurenci a je jen otázka času, jak dlouho ji ještě mít nebude. Já myslím, že to bude ještě dlouho. Důvod? Odvaha tvůrců. Odvaha přinést něco, co je naprostou doménou zahraniční kinematografie a co je vždy spojeno s masivním rozpočtem. I tak tu máme bombózní vizuál futuristického města kdesi ve střední Evropě, kde člověka zaujme jak by mohl vypadat třeba Centrotex nebo okolí Národního divadla. Přičemž právě Centrotex má nádech Dickovské korporátní budovy úrovně Tyrell Corporation. Pak je tu velmi pěkně pasující filmová hudba, která bude k dispozici i jako soundtrack pro ty, kteří si ji rádi zopakují ve svém vlastním pohodlí. Baví i sledovat různé futuristické vychytávky včetně nahrávacích zařízení lehce řízlých dávnou minulostí v podobě kazetových walkmenů. Bohužel zde ale najdeme standardní neduhy české kinematografie, jako je herectví některých protagonistů a neschopnost vykreslovat postavy divákovi. Zkuste si např. po shlédnutí filmu promyslet, co vše vlastně víte o záporácích. Zároveň se dějově film podobá tak trochu videohře, kdy ukončené scény znamenají stopku pro jejich herce, kromě těch hlavních. Jakobyste právě adventuristicky opustili zámek nebo jeskyni a celá ta část působila jako samostatný celek, z kterého jste si jen něco odnesli. Film bude jistě srovnáván se zahraničními kousky, přičemž mně se při sledování nejvíce tématicky vybavil Total Recall.  Jsem rád, že určitým způsobem navazujeme na naši skvělou sci-fi produkci 60.-80. let, která však byla převážně komediální. Tady jde o plnohodnotné sci-fi, které se jistě producenti budou snažit protlačit do zahraničí, kde se teprve oddělí zrno od plev. ()

xmahlerx

Hale, jako dobrej pokus českýho filmu, ale na tu ambici to je prostě krátký.  Výtvarný zpracování bylo hodně fajn, i když jsem ho už někde viděl, ale co mě teda ultimátně sralo byla hlavní role. Takhle nudný hraní jsem už dlouho nikde neviděl a to jsem se zase po dlouhý době podíval na Panic je na nic. Matěj Hádek byl v pohodě, Neužil klasicky v roli absolutního kokota. Dvě hvězdičky za CGI a Katarzynu Zawadzkou, protože je to talentovaná herečka a hrála v Polskim filmu. ()

Dodagrad

Další nedoceněný kousek novodobého českého filmového průmyslu. Do kina jsem šel na tento film s velkými obavami, že půjde o prezentaci - Českého Blade runnera. To se opravdu sice nestalo, film ale i tak nabízí spoustu skvělých myšlenek a etických otázek kolem lidstva a jeho potencionálnímu rozvoji. Pravdou je, že filmu taky škodí tvůrčí nálepka. BIG SCI-FI. Přitom jde o blízkou budoucnost za 20 let. Jde spíše o krimi - sci-fi a více krimi. Za mě to má přijatelnou úroveň pro fanoušky jak krimi, tak sci-fi a i když tedy nejde o toho českého Blade runnera. Film mě příjemně potěšil jak z úhlu krimi, tak z úhlu sci-fi. ()

Annaroz

Co se týče formy, tak super. Co se týče obsahu, zas tak nadšená jsem nebyla, ale v každém případě na naše poměry velmi dobrý sci-fi film. Tak trochu mimo mísu bylo čtení novin - jednak je to až sprostě okopnuté z Harryho Pottera a za další pochybuji, že v roce 2041 budou lidé za chůze po ulicích číst noviny, když to nepraktikují ani v dnešní době. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky