Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

mp5991

Musím říct, že na to, jaké to mělo ohlasy, jsem spíš zklamaný. Vidím tu několik možných cest, kterými ten film mohl jít a vypadaly by lépe. Na začátku to vypadá, že dostaneme takové zamyšlení jak asi bude vypadat vyšetřování vražd v budoucnu. Pak se tu objevuje týpek (fakt si nepamatuju jména) oživený po vraždě bez půl roku vzpomínek, což je samo o sobě dost zajímavá zápletka. A na závěr nepříliš originální linka aktivisté/teroristé vs možná zlá korporace (byť zatím státní), kterou bych si asi dokázal představit o dost akčnější. Potíž je, že ani jeden z těchhle více či méně nadějných nápadů není dotažený do konce a v kombinaci s rapidním úbytkem futuristických prvků se z toho stává v zásadě běžná kriminálka, což není ani na Česko nic objevného. Pochválit moc nejde ani herce, zejména ze začátku filmu působí dialogy dost nepřirozeně a spíš ve mě vyvolávají pocit rozhlasové hry. Minimálně v tomhle směru rozhodně máme na víc. Celkově tak 50% ()

Troglodyte

Na český poměry super film vizuálem, kamerou a víceméně i hereckýma výkonama. Zápletka jednoduchá, ale funkční a napínavě zpracovaná. I když logika futuristickýho světa byla pouze naznačená a nebylo pro její budování moc prostoru, oceňuju utopistický zpracování ala Blade Runner, kde brutalismus představuje vrchol architektury. (S tím, jak se Praha v současnosti podobných staveb zbavuje, to vypadá, že jsme asi stále nedospěli do "budoucnosti", kdy bychom jejich kvality ocenili. Schválně, jestli je za 50 let budem stavět znova.) ()

CHIPOSS

I když jsem na to ze začátku koukal skrz prsty, protože sci-fi v českém podobě se naposledy povedlo u Návštěvníků, tak musím říct, že super. Film na mě působil jako něco mezi Náhradníci, Já robot, Alter Carbon a hra Cyberpunk 2077. Zajímavý taky je to, že mezi takovými herci jako je Matěj Hádek a Václav Neužil ml. excelovala Andrea Mohylová, a herecky je předjela o kilometr. Skvělá práce a doufám, že film vydělá dost peněz na to, aby se takové projekty vyplatili i ostatním režisérům a studiím. ()

Dobry_clovek

Po půlhodině sledování na Netflixu jsem přepnul na jiný film. Strašně mě to nudilo. Nekonečné, dlouhé dialogy, navíc často úplně zbytečné a extrémně nezajímavé, jako když spolu komunikují roboti. I herecké výkony působily takovým robotickým, nepřirozeným dojmem. Navíc mám alergii na poslední módu obsazovat do hlavních rolí ženy, jejichž postavy vůbec nepůsobí žensky. Ano, vizuálně to na české poměry vypadá dobře, ale také to není žádná světová pecka. Podstata dobrého digitálně upraveného vizuálu je, že není poznat, ale tady je patrný od prvních záběrů, jako když hrajete 10 let starou hru. Škoda, námět vůbec není špatný, ale špatně napsané dialogy a špatná režie postav z toho dělají jen velmi průměrný film, na který si za chvíli nikdo nevzpomene. ()

stringers

Obnovte mě ať si ten film nemusím pamatovat... Samozřejmě je naprosto suprčupr že konečně někdo vybočil z národního  kinematrografického standardu a film se neodehrává mezi 1918-1989 a není o tom jak to bylo na pyču za války nebo za komančů a je famózní mít takovou první vlaštovku ale ještě by to chtělo dopilovat pár věciček. A co že by to chtělo pilovat? Originalita - kradlo se kde se dalo ať už jde o vizuál hudbu nebo dějovou linku a nemá cenu to vypisovat páč to tu už mnohokrát udělali jiní. Osobně jediná nová věc byl němý šmelinář  který zobrazoval slova na elektrochrupu. Alespoň já to nikde neviděl ale říkat o filmu že je inspirován těmi velkými bratříčky žánru je flusanec do xichtu když je to jen bohapustej slepenec všeho možnýho i nemožnýho na co si člověk vzpomene že někdy viděl. Taky by bodli hrající herci - když si kluk hraje s igráčkama tak je v tom víc dramatu a emocí než tady. Hádek je vyjímka. Hlavní postava je neuvěřitelně asexuální asižena až mi z ní kulky zase vystoupaly do těla a hádám že slezou tak v červnu. Neuvěřitelně ploché a prkenné výkony. A nekecám asi 5x během filmu jsem se přistihl že jsem nahlas vykřiknul "Ty vole to néé!" jak idiotské momenty tam jsou. Normálně se takhle vůbec neprojevuju takže vlastně mě to nějak emocionálně zasáhlo ale asi ne tím správným způsobem. ()

alienable

Držkovat, že by něco mohlo bejt lepší se dá vždycky. Je skvělý, že je možný v Čechách natočit nadprůměrně dobrou žánrovku, s napínavou zápletkou a s hereckejma výkonama, který nevzbuzujou nutkání propadnout se trapností až do Austrálie. Takže jupí! ()

Petbrab

Takový český film, který spojil sci-fi s krimi tu ještě nebyl. Navíc neokoukaná tvář hlavní hrdinky. Žádný sentiment, neotřelost, dobře vizuálně zvládnuté. Na technologie se pohlíží, jestli do našich životů nezasahují až příliš. Tady zvládli moment, aby si na ně každý udělal obrázek sám. Opravdu super film. ()

Michaelcaffe

Klobouk dolů za odvahu pustit se v českých končinách do tohoto naprosto odlišného žánru a ještě to takhle bravurně zvládnout. Napínavé, odlišné, dechberoucí i překvapivě kreativní. ()

blbina

O proti jiným českým počinům je to pro mne to nej co se za posledních 10 let objevilo, ale......proč vždy musí vykrást co se dá a nemají svůj vlastní nápad? Prostě, vždy to spadne někam, že jako máte radost co vidíte, ale je to jen průměr, nic z čeho bych si sedl na zadek. ()

Plover

Takový český Blade runner, ale docela dobrý! Akorát ho sráží ta prvoplánová poslední scéna. Kdyby třeba scénář nějakým způsobem dostal hlavní hrdinku na venkov, mohla by místo brnkání na piano popadnout povalující se motorovou pilu a z pařezu vyřezat barokního anděla. A to by byla taková hezká tečka za tím naším případem :-) ()

JamesBlack00

Bod obnovy. Bod - možná bych dal za vizuál a některé efekty. Obnova? Čeho? Starých časů (?) - Např. Futurologický kongres s Robin Wright, soudce Dredd se Sylvester Stallonem, nebo později Karl Urbanem, ap.?  Ve jmenovaných filmech jde přibližně o totéž: kódovaná DNA, možnost skrze ni se napojit na jiného člověka... Loupež jejího vzorku, boj o záchranu jedince, aby bylo zachráněno celé město, potažmo celý svět. Boj s korupcí. Boj se stářím. Neschopnost se vyrovnat sám se sebou.  Ale také tu jde přirozeně o akci, která prostě k sci-fi žánru patří.  Ta však v Bodu obnovy silně pokulhává. Obličeje protagonistů neměly žádný výraz. Ani "Stalloneovský", ani (vždyť tu šlo o život de facto všem) vystrašený, ani zamyšlený. Prostě byl nijaký. Ještě bod za příjemné česko-slovenské propojení.  Ale jednou a dost.  2* ()

Mitihal

Vůbec to nebylo špatný, tleskám za odvahu a splněný sen režiséra Hloze. Největší klady vidím v navozené atmosféře, zajímavými nápady, obstojnými triky s ohledem na rozpočet i hereckými výkony. Příjemně překvapila Andrea Mohylová, sice měla celý film stejnou hereckou polohu, ale i tak si u mě získala pozornost. Velká slabina je scénář, rozhovory a jejich obsah. Jako by se nejednalo o český film a překlad do češtiny byl vytvořen horkou jehlou. Myslím, že se některé pasáže hercům špatně hráli a bylo z toho cítit, že to je na sílu. I tak, ale první povedené české sci-fi, které běží s prvním štafetovým kolíkem, tak kdo si jej převezme na druhé metě?:) ()

Spulik odpad!

Čekal jsem sci-fi, ale prakticky se jen jedná o další stupidní českou kriminálku s mizernou kamerou, střihem i výkony herců. Vydržel jsem to 40min.... ()

Tom.Brejcha

Na české sci-fi slušný počin. Neokoukaná hlavní hrdinka, dobrá scénická hudba. Zápletka mi tu, stejně jako mnohým, taky připomněla Minority report. A stejně jako leckteří, bych uvítal kratší stopáž nebo víc akce. Od půlky jsem ztrácel kontakt s dějem a měl tendenci jen poslouchat dialogy ()

PMU

Vizuál je špička ale příběh spíše jako jeden díl nějakého random seroše. Půl hvězdy za titulkový song s Vladimirem 518. ()

themiracle

No... jako když bych to měl hodnotit z pohledu, že jde o český film, tak je to určitě zajímavé. Trikově i ostatním provedením si to skutečně hraje na Hollywood. Bohužel ten příběh je slabý. Jako kriminálka mě to neuchvátilo. Dialogy občas dost přehrávané. 45 %. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky