Clay (Jason Statham), bývalý agent tajné organizace Beekeepers, se po smrti svého přítele a souseda vydává na cestu krvelačné pomsty celostátních rozměrů. (Arigato)

Chrustyn

Teprve únor a už tu máme nejhloupější film roku. The Beekeeper, může působit jako klasické akční béčko, mstitele za práva starých dam ale bohužel vzniknul z hlavy Kurta Wimmera, který by měl mít zákaz tvořit cokoliv, co se jen přibližuje filmu, či jinému druhu kulturní zábavy. The Beekeeper je kombinací Equalizera s budováním světa po vzoru Johna Wicka, ale je tam příšerně tupý, že se divák při jeho sledování až stydí. To, že jsou hlavní "gangsteři" banda nýmandů, kteří působí jako pravidelný návštěvník pražské Náplavky se sojovým latté v ruce, je jeden z největších omylů v rámci akčních filmů a i zápletka sebehorší Seagalovky, působí oproti tomu svěže. Budování světa kolem tajné organizace Včelařů, působí jak scénář žáků třetí třídy a vlastně i ten Statham působí, že si uvědomuje do jaké sračky vstoupil. Výsledný dojem trochu zachraňuje akce, která není vyloženě efektivní ale je na ní vidět, že alespoň v rámci choreografie, byl na place někdo, kdo ví co má dělat. The Beekeeper je jednoznačně to nejhloupější co můžete v kině vidět a libovolný díl Rychle a zběsile, vedle toho vypadá jako záznam ze skutečných automobilových závodů. 30% ()

IQ Tiqe

Akční jízda Jasona Stathama, ve které nepřátelé stojí frontu a trpělivě čekají, až jim dá přes držku. Pokud vám někdy, jako mně, stačí vypnout mozek a užívat si to, tak je to správná volba a dobře natočená. Ale víc nečekejte. # příběh ** | humor * |  hudba *** | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

bobstock

Vypadá to, že se nám tu Jáson ve spolupráci s tragickým Wimmerem snaží vytvořit novou mytologickou postavu super-maxi-giga zabijáka, na kterého nestačí ani malá armáda. Příběhem diváka rozproudí hned na počátku, protože dokonale organizovaní šmejdi napojení na nejvyšší šarži USA, okrádají postarší lidi a to se nedělá. Ještě, že tu máme [bíkýpra] - slovíčko, které uslyšíte ve filmu asi 350krát., charismatického, včelího terminátora, kterého už omrzelo zabíjet a mlátit ve skupině upocených namakanců. Nikoho nepotřebuje a vy nepotřebujete jakékoliv emoce. O Stathama se nemusíte bát. Najatí profíci skáčou hrdinovi přímo do zatnuté pěsti, na kudlu, před hlaveň, střílí s rotačákem na benzince a vyhazují se do luftu. Nic jiného není potřeba. V podstatě, kdo si tam nenechá prostřelit hlavu nebo zlomit vaz je tam k ničemu, např. dvojička FBI agentů. Bobby Naderi whoisthisguy? a Lampman, hezká prdelatá žena, které sem bohužel už jako herečce nevěřil vůbec nic. Akční snímek, o léčení nemocného systému se chvílemi snaží komicky tvářit jako hlubší náhled do problému zkorumpovaných meta světů, ale je to jen chvilkový výplach žebříčku sledovanosti vaší oblíbené streamovací služby. Nezničitelných hrdinů tu bylo a byli mnohem lepší ve stylu a se šmrncem, promiň hmyze. 30% ()

warrenur

Dalsie chabe C-cko s Jason-om, ale aspon tu nie je v typickej ukecanej a hlaskujucej "macho-roli", ktora je tak sprofanovana a mne dlho otravna. Skoda tiez misernejsich grafickych trikov- lietajuce zuby ma bolili, kvoli okatemu triku. :) "Lost my virginity in that barn." Zial, ako v kazdom jeho filme su bezni vysetrovatelia a zvacsa su to damy, neschopne a uplne sa kasle na vysetrovacie postupy. Nieco na sposob bezmozgoveho F&F. A napriek tomu..podla slov kolegu z FBI, dokazala viac ako oni za 2 roky. A jej odpoved: "They f*cked with my family". Velmi skoro si uvedomite, ze treba vypnut obe hemisfery aby ste sa mohli bavit. Preto to urobte hned z uvodu a mozete sa aspon pobavit na eradikacii nechutnych existencii. Slabunke ako x-krat vyluhovany cajik. Vcelicka so psychickou poruchou v ruzovom plastiku je dalsi z otravnych elementov, ktorymi prostoduchi filmari radi "ohuruju" obecenstvo. Neodporucam. Mam podozrenie, ze Wimmer-ovi ako scenaristovi, je z dovodu kvality jeho poslednych par pocinov, uz "vsetko jedno". Trapas. ()

BarryLyndon

Statham je nejlepší akční herec této generace a hrozně to tahá nahoru. Má to i fajn mytologii a námět, ale jinak to má nizouckou produkční hodnotu. Vypadá to v akci jako poslední Neesonovky a hůř než já nevím Tulsa King. Ale Ayer a Kurt Wimmer jsou patlalové co už by nikdy nic neměli natočit. Subjektivně 6/10 objektivně maximálně 4/10 ()

• Dátum narodenia Adama Claya v zložke FBI je 26. 7. 1967, čo je skutočný dátum narodenia Jasona Stathama. (Arsenal83)
  • Oblečení, které má Clay (Jason Statham) na sobě, když se stará o své včely, je ve skutečnosti upravený šermířský oblek. (DJMaroko)
  • Film mal pôvodne debutovať na streamovacích platformách. To sa však zmenilo v októbri 2023, keď šéfovia štúdií MGM/Amazon zistili, že začiatkom roka 2024 nebudú v kinách uvedené žiadne akčné filmy. (m.a.t.o.)

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem