Ona, její láska, jeho opičák... Philo Beddoe (Clint Eastwood) je bezstarostný řidič kamionu a ranař, který bydlí u své milované – a neméně svérázné – maminky (Ruth Gordonová). Se svým huňatým kamarádem, orangutanem Clydem, kterého vyhrál v sázce, se Philo toulá po zapadákově, dopřává si studené pivo, country odrhovačky a příležitostné rvačky. Jednoho dne jej okouzlí country zpěvačka Lynn (Sondra Lockeová), která mu dá vzápětí košem, když zjistí, že ve vztahu dupe příliš na plyn. Do cesty za svou milou se však Philovi připlete motorkářský gang Černých vdov, stejně jako pořádková policie. Vydobyde kamioňák zpět svou lásku? A udělá Philova máti řidičák? (Česká televize)

Pharlap

Oddechová, nenáročná komedie s Clintem E.? Nikdy bych nevěřil, ale je to tak. Dokonce jsem byl šokován, že nedošlo na romantické pathosy apod. Že si celej film až do konce udržel svůj nadhled a "nonšalanci". :-) A vložit do děje opici.. geniální! ()

ostravak30

Nevím v kolika komediích Clint Eastwood ve skutečnosti hrál, ale též je pravdou, že režisérem mu byl začátečník James Fargo pro nějž to byl druhý režijní počin a Jeremy Joe Kronsberg jako jeho první scénář. Tvůrci si dělají obecně legraci hlavně z motorkářů i pouličních bitek a z předchozích rolí C. E. Je to koukatelné, ale sám sebe jsem překvapil tvrzením, že druhý díl mi přijde propracovanější co se děje i vtípků týče. ()

Kokutek

Docela sranda, akorát mě tam dost vadila ta ženská a její příšerný americký country. To jsou pro mě hluchý a nudný pasáže. Místo toho klidně víc fackovaček a vopičáka, ten je geniální. ()

bou:ou:ou

První z dvojice filmů, ve kterých se objeví Clint Eastwood a nazrzlý „ukecaný“ silák Clyde. Film je nudný a chvilemi možna až trapný. Jako oddychová komedie na vikend mezi utíraním prachu, luxovaním a konzumaci pokrmu vhodné. Hvězda za umělecký dojem ze Sondry a hvězda za scény u řeky. ()

ZAUME

Clint Eastwood by měl hrát pouze ve vlastních režírovaných filmech.. pak se stáva dobré, dokonalým. I přesto však musím uznat, že mě na svou dobu Fargo uchytil a jednoduchý příběh spojen s osvěžujícím humorem se mi zalíbil. Bavil jsem se až do konce a při závěrečných titulcích jsem dostal chuť zakoupit si opici. ()

PTuranyi

Príjemný príbeh chlapíka menom Philo Beddoe za láskou. Philo je nie je na prvý pohľad ničím zaujímavý, ale má pár zvláštností. Vie sa dobre biť, má orangutana Clydea a nemá šťastie v láske až do dňa keď v bare spozná speváčku Lynn Halsey-Taylor. Vydáva sa za ňou so svojím priateľom a orangutanom naprieč USA aby zistil, že ho smola stále neopustila. Popritom ho prenasleduje partia nešikovných motorkárov a rovnako nešikovných policajtov, ktorý sú spolu s Clydeom zdrojom množstva celkom vydarených vtipných scén. Žiaľ napriek dobrej produkcii a výborným hereckým výkonom chýba filmu väčší komediálny náboj, takže som sa síce pousmial ako si Philo podá nafúkaných motorkárov, ale Bud Spencer a Terence Hill sú o triedu vyššie. A ani romantická linka nemá šťastné zakončenia a tak film končí rovnako ako jeho hlavný nemastno-neslano do prázdna s otvoreným koncom. 65% ()

rubii

pomoci si nemůžu bavil jsem se od začátku až do konce, Clyde rulezzz nebo jak se to píše aji Clint byl suprovej a gang hárlejáků no tak to mě podrž za tohle mi zaplatíš Beddoe, máme nějaký nevyrovnaný účty tady je 40 babek...když jsou na rovno tak nevypadají tak zle, fakt dobrej film ()

Petkon

Komedie se zvířaty moc nemusím, ale tady jsem se vysloveně bavil, neboť scénky s orangutanem jsou ve filmu použity velmi citlivě a střídmě. Hlavní devízou filmu jsou četné pěstní nakládačky, v nichž Clint opravdu exceluje, k tomu několik vtipných akcí se skvělým opičákem. Nebyl by to ani Clint, kdyby závěr filmu neobzvláštnil poněkud atypickým koncem, kdy se hlavní hrdina ve vyhraném zápase nechá velkoryse porazit soupeřem, jemuž jde o existenci, a tím popře vlastně samotný název filmu a dokáže, že mu nejde o vítězství za každou cenu. Taktéž absence happyendového vyústění vztahu ke zpěvačce Lynn povyšuje tento film na víc než jen prostou komedii. Film bych rozhodně nedoporučoval devíti motorkářům z deseti. ()

charles3

Od jednoho z Clintových komerčně nejúspěšnějších filmů jsem čekal o dost víc. Už na samém začátku mě překvapila televizí uváděná "přístupnost" od 15 let, jelikož vzhledem k žánru a přítomnosti zvířete jsem očekával typickou rodinnou zábavu. No... Scénář poněkud problematický a žánrově neujasněný, oscilující mezi love story, road movie, zvířecím filmem, zápasnickým dramatem a bláznivou komedií s přitroublými policisty a neofašistickým gangem. Jeho členové mimochodem patřili k nejtrapnějším postavám celého filmu. Orangutan byl ve filmu poněkud nevyužitý, rvačky (hlavně ty s neofašisty) mi přišly dost špatně nasnímané a sestříhané. Volné pokračování mě vůbec neláká zhlédnout. Tohle mezi Clintovu klasiku rozhodně nepatří, ale tři hvězdy si to jako těsný nadprůměr (řekněme 52 %) zaslouží. ()

A.J. Rimmer

filmy se zvířátky určitě nikdy nebudou můj šálek čaje, ale na orangutana Clyda jak cumlá lahváče a oplzle očumuje striptérku bych se klidně podíval znova :) pohodová komedie, která rozhodně neurazí, o scéně s babkou co brokovnicí rozprášila celý motorkářský gang se mi bude určo zdát :) ()

marcel5

Podvodnice pobláznila i Eastwood... Tak moc že se ji vydává hledat. To mu se mi nechce věřit. Nebýt rvaček, pronásledování a jiných eskapád, tak by to bylo fakt o ničem. V celku tedy dobrá podívaná a přátelství s orangutanem, proč ne. Nejvíc vtipný byli ty joudové na motorkách, jak jim je pak Philo Beddoe nabral popelářským autem... ()