Během náročného výslechu vzpomíná Marie na nacistickou invazi do Paříže. Werner si zase vybavuje osudovou chvíli, kdy k nim do sirotčince zavítal jeden esesák. (Netflix)

fabecc1222

Po lacinném závěru prvního dílu přichází na řadu druhý díl, kdy si "současnost" dává docela pohov a děj je zaměřen primárně na flashbacky, které jsou po hříchu zatím mnohem zajímavější, než hlavní linka. Zajímavý náhled do nacistické internátní školy, což je něco, co jsme zatím moc ve filmech neviděli. Nečekám, že by v rámci hlavní linky přišel nějaký šokující zvrat či něco naprosto převratného, ale tenhle díl jako samostatný celek se až na drobnosti dějově vyvedl. ()

rasttea

Knížku jsem bohužel nečetla a tak na sebe nechám působit hollywoodskou představu války na západní frontě..... Jo počkat, on se tam objeví "objev" z  Na západní frontě klid (2022) Příběh se zatím odvíjí slibně, hudební složky ladí, herecky je vidět, že "náckové" to teatrálně přehrávají (byť jsou typově vybraní excelentně), ovšem nenechte se mýlit, i tak vám z nich budou vstávat chlupy na celém těle. I když ne tak, jako v případě Ralpha Fiennese v Schindlerův seznam (1993) nebo Matthias Schweighöfer v Hnutí odporu (2020)  Mark Ruffalo - troufám si tvrdit, že mám jeho hlas v originále zmáklý, ovšem tady v originále zní až tak divně, že místo akcentu postavy mám pocit, jako by byl předabován. Až to rve uši.... proboha proooooč. Zajímavá volba německým postavám ponechat angličtinu s akcentem (asi je lobby Američanů, kteří odmítají číst titulky hodně silná...). Nicméně jsem zvědavá, jak se bude kvalitativně seriál dál vyvíjet. Skáče se scénáristicky v čase, ale člověk si zvykne. Jo a nesmím zapomenout na nádherný vizuál intra. I díky tomu zatím nechávám všechny hvězdy. ()

• Od vystoupení z vozu (cca 14. minuta) až po jízdu do vily v Essenu má podplukovník SD špatné výložky na náramenících svého kabátu. Ačkoliv límcové výložky opravdu odpovídají hodnosti podplukovníka „obersturbannführer“ SS (SD), tak hodnost na ramenou značí kapitán „hauptsturmführer“. Ve scéně, kdy s ještě mladým Wernerem (Lucas Herzog) vstupuje do zabavené vily, už má oboje hodnosti – jak límcové, tak nárameníkové správně. (SsgtJira)