Příběh židovských skautů, kteří společně s členy francouzského odboje zachránili během druhé světové války životy deseti tisíc sirotků. (Filmbox)

misterz

Nie som žiaden necita, no ako celok ma to moc neoslovilo. Žiadna dramatizácia, atmosféra ani zaujímavý príbeh. Žiadne scény, pri ktorých by sa mi otváral nožík vo vrecku, ani nič tak smutné, aby mi scvrklo srdce. A hlavný záporák sem typovo nesedel. Možno to je aj tým, že v súčasnosti sa podobných filmov točí ako na bežiacom páse. A tu je navyše evidentne horšia réžia. Slabší priemer. 55/100 ()

sedm.1

Hnutí odporu na mě rozhodně nezapůsobilo zrovna dvakrát přesvědčivě, což je ovšem právě u takovéhoto typu filmu docela zásadní problém. Vzhledem k danému tématu tomu totiž chybělo to nejdůležitější, a to emoce. V tom příběhu se odehrávali skutečně silné okamžiky, umírali tam lidé, včetně dětí, a i zpracování válečných hrůz též působilo poměrně otevřeně, ale se mnou to prostě neudělalo nic, působilo to na mě chladně a povrchně, bez tahu na divácké pudy. Vinu lze za to přičíst ale prakticky všemu, od kostrbatě odvyprávěné zápletky, přes mdlé postavy, až po absenci napětí a atmosféry. Celé to na mě prostě působilo vyloženě nevýrazným dojmem, zpracované až jakoby v televizním formátu, spousta scén a dialogů mi přišlo vyloženě zbytečných a vytknout filmu pak musím i chybějící gradaci v závěru, který mi navíc přišel hodně naivní a vzhledem k tomu, že to mělo být podle skutečných událostí, tak tu tvůrčí nesoudnost zas jednou dostala pořádný prostor. Co se jinak hereckých výkonů týče, Jesse Eisenberga nepovažuji za vůbec kvalitního herce a zde mě v tom svým nevhodným výkonem jen utvrdil, no a o zbytku onoho ansámblu se nemám ani chuť zmiňovat, za mě prostě soubor nesympatických a nevýrazných tváří, které tomu filmu nepřinesly nic dobrého. Přes tu všechnu kritiku ale musím zároveň i konstatovat, že jsem se za ty dvě hodinky u toho ale ani nijak vyloženě nenudil, jen prostě nenacházím důvod, proč bych zrovna tento film komukoliv doporučil, jelikož jednoduše nenabízí nic, za co by si zasloužil pozornost. ()

UhLee

(6/10). Tento film jsem měl již dlouho na svém nekonečném seznamu. Dneska ho dávali v televizi, tak jsem se něj mohli konečně podívat. Film pro mě byl zajímavý hlavně díky skautingu. Tím pádem se jednalo o velice srdcovou záležitost. I přes skutečnost, že skauti byli ve filmu malinko upozaděni a hlavní roli tady hrála především válka, tak jsem si film užil. Možná že jsem se na to měl podívat v originále, protože pak by daleko více vynikly herecké výkony. Především Matthias Schweighofer si roli nácka neskutečně užíval. Film mě nechytil tolik za srdce, jak bych si představoval. Téma války jsem už také viděl lépe zpracované, takže se jednalo o vcelku průměrný film. V mém srdci bude mít ale navždycky místo právě díky skautům. Na konec chci říct, že Clémence Poésy je od čtvrtého Harryho pořád neskutečná kočka. ()

Arsenal83

No tak je to trochu teda nuda a kým nenatočia niečo podobné ako Schindlerov zoznam, tak si asi vystačím s dokumentami, pretože také nemastné neslané príbehy z druhej svetovej vojny, o to ja nestojím. A hlavne je to už otrepané, proste zase za vojny zahynul len jeden národ, o ničom inom už točiť nebudeme ()

italka63

Upřímně, nikdy jsem se nepídila po minulosti světově slavného mima Marcela Marceau a o to více jsem byla překvapená jeho válečnou odbojovou minulostí, při které zachraňoval se svým bratrem a ostatními tolik dětských životů. Nečekejte bitvy ani epické scény, vše je jinak a pokud nemusíte mimy, budete se chvilku těžko prokousávat, ale děj se rozběhne, je to o empatii, strachu, záblescích lásky a o touze po svobodě hlavně pro sirotky. Skvělá hudba a sympatické obsazení Vicy Kerekes. Jesse Eisenberg se mimochodem naučil pantomimu velmi dobře. ()

• Natáčelo se v Praze na pražském Senovážném náměstí, dále se točilo v hotelu Grand Bohemia či v prostorách bývalé Živnobanky a v uličkách na Novém Městě. Dále na železniční stanici v Liberci a ve filmovém studiu Bavaria v Mnichově (Německo). V Německu se pak točilo ještě ve městech Kronach a Norimberk. (BMW12)