Bohatý rančer Bronson se vydal se stádem krav přes Kiowu. Při zpáteční cestě se v městečku Bannock jeho muži opili a při nesmyslném střílení zabili člověka. Šerif z Bannocku si je však později najde a vyžaduje jejich vydání a na místním šerifovi. Ten je však tak závislý na místním "králi" Bronsonovi, že spravedlnost odmítá. A Bronson se pokusí bannockého šerifa podplatit... (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

"Já ho voddělám !! Dokážu to !!" - "Výbornej nápad !! To si nech napsat na hrob.." ;) Veskrze skvostný western, a přitom stále typická winnerovka i s tím tématem chápání pravidel, zákona a spravedlnosti, s Bronsonem a přitom bez Bronsona, zato s parádním Burtem Lancasterem.. ()

YURAyura

9/10 Hmm, tak to bylo neco! Burt tady potvrdil svou platnost hned vedle ikonicke western trojice Steward-Wayne-Eastwood. Jedine minusy jsou: romantika s blondynou a opomenuty polepseny pistolnicek. RR mi prisel hodne nevyrazny, ale holt jeho postava uz tak byla napsana, coz je skoda. Ale super - zadna veskrze pozitivni postaval - tak to mam rad ()

radektejkal

Kdo vydrží číst krváky a rodokapsy do pozdního věku (a třeba je i sám psát, jako třeba Josef Váchal), ten se z tohoto "ušlechtilého" westernu asi moc radovat nebude. Jiným, třeba večer po celodenní namáhavé práci v lese, přijde určitě vhod. Jednoduchá příběhová linka, která zaujme i bez nadměrného přemýšlení, lutheránský postoj šerifa/ maršála/ muže zákona/ Maddoxe ("tady jsem a nemohu jinak") a jeho mužný zjev i postoj, spolu s propracovaným scénářem a rutinně perfektní režií, co by lesní dělník (nebo ajťák) mohl ještě chtít (samozřejmě přitom sedí v houpacím křesle a občas si dá něco silnějšího). Zkrátka: když správný film přijde ve správnou chvíli a na správném místě, je to pohoda. ()

Martin741

Reziser Michael Wynner /Prani Smrti, Nocni Prichozi/ sa teda nepredviedol v tomto komornom westerne. Dejova linia je mdla a nevyrazna, skor sa zas dostali do popredia charaktery postav. Filmu kraluje Burt Lancaster /Vlak 1964. Letiste 1970, Run Silent Run Deep s Clarkom Gable-om/ a zjavil sa tu aj Robert Duvall /Kmotr, Stalin/. Jo a v 70. rokoch uz westerny mali to najlepsie za seou, prilis poznat lacnu maketu westernoveho mesta, to je tiez minus : 54 % ()

laik_60

Taká "lepšia spomienka" na westerny 50-tych roov. Lancaster predsa u len troška postaršíí a zavalitejší, veľmi dobre vykreslené vedľajšie postavy. ()

Maty85

Takovej trošku nenápadnej western s hvězdným obsazením. Něco dějově tam nebylo tak úplně jasný a zřejmý,ale z větší stránky se jednalo o drama a ten konec utvrzuje diváka v tom, že jde vlastně o hodně drsný drama. Hlavně se mi zamlouval nekompromisní a zásadový šerif z Bannocku, který si nebral žádný servítky. ()

ceskyhonza

Sice relativně klasická zápletka, ovšem vynikající Lancaster a neméně dobří "sekundáři", v přeci jen promyšlených a vcelku realistických scénách, které se nebojí naturalismu, s dobrými dialogy, solidní kamerou a střihem - prostě velmi dobře, řemeslně zpracovaný snímek, to vše dokazuje, že i z relativního klišé se dá vystavět přeci jen dosti nadprůměrný snímek, který nepochybně potěší fandu žánru. Mne potěšil, dal bych 4,5* - kdyby se mi povedlo prosadit jemnější a tedy i spravedlivější hodnocení, jak o to dlouho, leč marně usiluji. ()

majo25

Poctivý western s priehrštím známych westernových hercov, z ktorých boli až na Duvalla všetci starci. Na rozdiel od ostatných klasických westernov mali tu ale títo páni v rokoch svoj význam. Veľmi dobre napísaných charakterov sa zhostila hlavne trojica Lancaster, Cobb a Ryan. Od začiatku po koniec mi film pripomínal zašlú slávu neskoropäťdesiakových westernov a ak toto bol aj zámer autorov, tak klobúk dolu. Samozrejme, strelecké súboje a vôbec akcia vyzerali už novodobo. Ku koncu síce film strácal tempo, ale vyžehlil si to parádnou záverečnou prestrelkou. ()

Mirokukii

Další z dlouhé řady westernů s osamělým drsným šerifem, prosazující právo stůj co stůj. Výborně propracované charaktery snad všech postav. Od mladého kovboje, mocného rančera či obchodníka z řad občanů až po dalšího zúčastněného přestárlého šerifa, nahležíjící na toto nevděčné povolaní z jiného úhlu, než jak jej vnímá hlavní postava v podání Burta Lancastera-role šitá na míru. Dále skvělý Robert Ryan. Spousta napětí, pěkné hudby a dobrých dialogů. Přestřelky výtečné. ()

zigíš

Zápletkou jednoduchá story co všechno sází na důsledné prokreslení všech důležitých postav. A vítězí protože tak nejednoznačné charaktery se jen tak nevidí. Ten Lancasterův mi často připomínal Douglase z ´Detektivního příběhu´ zásadového muže zákona, neselhávajícího plného principů co se postupně mění div ne v psychopata (stačí vidět ruku na zbrani a střílí). Taky se mu stylově říká: Widowmaker. Příjemné překvápko tento Lawman ! ()

drackula

Mám rád westerny, v ktorých je zápletka jasná po pár minútach a následne sa len rieši kto z koho. Burt Lancaster nie je najsympatickejší hrdina, ale jeho nemilosrdná cesta za spravodlivosťou je obdivuhodná. Držalo ma to celý čas a zaevidoval som minimum hluchých miest. Prekvapilo ma tiež, že krvou nešetrili. 90% ČT2 ()

Daddko

slabý priemer, vleče sa to, žiadna akčnosť, všetko dopredu predpokladateľné...a bez humoru. Darmo, to nie sú westerny Clinta ()

Loki_Six

"It's always the same. If you post a man, he has to come into town to prove he's a man. Or you kill a man, he's got a friend or kin -- he just has to come against you... and for no reason... no reason that makes any sense. And it don't mean a damn to the man already in the ground. Nobody wins." ()

Han22

Burt Lancaster v roce 1971 podruhé ve westernu a tentokrát opravdu výborně. Je tu klasický námět - šerif se vydává do sousedního městečka zatknout bandu honáků, po jejichž opileckém řádění zůstal mrtvý. Ale není to tak černobílé. Šerif je v podstatě bezcitný cynik, skoro sociopat, pro nějž je zákon jediné co zná a který se neumí změnit. Lidé z městečka ho nenávidí, protože majitel farmy jim všem dává práci, ale bojí se mu postavit. Mezi honáky jsou různé postavičky - zbabělec, horkokrevný mladík, pár lidí co to chtějí vyřídit postaru nebo také drobný farmář, který si nemůže dovolit odjet od dobytka. A majitel ranče je člověk, který vše vybudoval v potu a krvi a dávno pochopil, že střelba nic nevyřeší. Není to moc akční (i když pár přestřelek se najde), ale zato je to výborné nečernobílé drama a z toho co udělá jedna postava na konci zamrazí... velice silné 4* a western roku 1971. ()

Milodar

Pět kulí dávám opravdu jen málokdy. Když není co vytknout. Tady opravdu nemohu nic vymyslet - přirozené, jednoduché, bez triků a podobných opičáren, napětí vykřesané z ničeho, skvělé dialogy, působivé herecké výkony. A to nemám westerny moc rád. ()