Dobré ráno, Brno!

• angličtina Good Morning, Brno! (festivalový názov)
Česko, (2023–2024), 7 h 52 min (Minutáž: 26–34 min)

Kamera:

Petr Koblovský

Hudba:

Ivan Acher

Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák (viac)

Dobré ráno, Brno! je osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského, který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazový můstek k další kariéře a pro většinu hrob... Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou, vlastní už dávno nemá, každý sudý týden bojuje o přízeň vstávajících diváků, kteří spouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát – Dobré ráno, Brno! (Česká televize)

had12

Jak píše zdepapepa, tak já to vzdávám a nebudu na tom pálit víc času. Stále jsem si kladl otázku, k čemu to vlastně obsahově směřuje a proč je to tak pitomě scénáristicky udělaný.  Jo, jasně, satira na ČT, ale očekával bych to inteligentnější. Možná jsme si jen žánrově nesedli se seriálem. Hvězdičku za paní Zlatohlávkovou, té ta role skutečně sedla. ()

RedBoryyys

V Brněnské pobočce ČT jsem nebyl a upřímně mě to dost mrzí ! V té pražské to byl tedy také nářez-byl jsem na nátečení Máte slovo s Jílkovou,ale na Brno to nemá :-) Musím se opakovat jako u seriálu MOST! - Tohle se v době,kdy vše musí být korektní a kupodivu i navíc v České televizi vážně povedlo.Zařadil bych to mezi stálice a klasiky do jejich výkladní skříně jako bylo kdysi na ČT2-klub náročného diváka. ()

Awer

"Nekorektní seriál" zase trochu jinak. Takový dospělejší. Z vod, které se mi po dvou třech dílech zdály prostě nesnesitelně oplzlé, příp. odrazovaly už ohlasy na ně, ČT a Prušinovský našli odvahu vystoupat k opět poměrně inteligentní tvorbě, která podle mě dobře reaguje na to, jak se nostalgická devadesátková modlitba za "zakázané pravdy" přežila a stala parodií sebe sama. Ano, pořád je tam trochu tendence prodávat fóry, jejichž jádro leží někde úplně jindy, skrze tuhle atraktivní masku. (Tím myslím i někdy samoúčelné hnusy.) Ano, tak trochu z povinnosti si poslechneme, že sexuální obtěžování je z 50 % vina obětí, pachatelé jsou random úchyláci z parku etc. Ale je tam spousta dalších poloh a nápadů, střílí se na všechny strany, postavy jsou rozhozené zajímavě a s ještě přijatelnou měrou stereotypu a dobře to odsýpá, hlavně díky fantastickému, radikálnímu střihu. Ten přitom vůbec nezlikviduje kompozici, nezredukuje to po vzoru Přátel na sérii ha ha gagů. Podobně zapojení známých tváří funguje. Člověk si až musí vzpomenout na Neviditelné, klasický příklad seriálu s násobně přetaženou stopáží, který naláká a pak spirálovitě hučí do nikam. Ne, to se tady nestane. Velmi kladně vnímám i poslední epizodu. Opět: odvaha! Zvládnutá vážnější poloha, zarámování děje, a přitom stále bez ztráty atmosféry předešlých dílů. Nebyla to pro mě láska na první pohled a leckde jsem smích slyšel jen "od sousedů". Ale vydržet stálo za to. ()

JimWalker007

Presne takéto niečo potrebuje človek večer po každom hnusnom pondelkovom pracovnom dni. V pokoji pred  telkou v pokoji sledujete stres pri výrobe rannej show. Postavičky výborné, pasáže zo štúdia najlepšie.  Kolařík je team leader podobne ako Hofmann v Moste! Jen tak dál, kluci spoza Moravy! ()

Sidenius

někdo pochopí, někdo ne. Mě po několika letech tmy zase něco z produkce české televize vysloveně bavilo. Včetně skvělého a neotřelého obsazení brněnských herců. ()

Hombre8

Pár dobrých gagů a hlášek, bohužel pospojovaných vcelku primitivním humorem, jak se na správný seroš pro diváky TV sluší a patří. Ocenění zasluhuje Kolařík a Zlatohlávková za jednak dobře napsané a i herecky velmi dobře zvládnuté role, které posunují celou tuhle záležitost výrazně výše a mají hlavní zásluhu na třetí hvězdě. I neznámá Volánková posunula nahoru. Vše naopak táhnou do podpalubí hloupé a trapné postavy dramaturga a bezdomovce, policajtů atd. Záležitost sama pro sebe je Jolana. Oskar za odpudivost. Konec považuji za naprosté selhání autora. ()

Kekik

Velmi příjemné překvapení. První epizoda mě navnadila. Pak přišlo několik (asi tři?) epizod, které zklamaly. Naštěstí to nezůstalo až do konce a poslední čtyři epizody měly vzrůstající tendenci. Nejlepší je předposlední, a kdyby nebylo toho nešťastného konce, i poslední epizoda by byla nej. Zuzana Zlatohlávková mě hodně překvapila. Znám ji coby herečku představující uťápnuté paničky, a tady ztvárnila dračici. A to hodně dobře. Ovšem i ostatní postavy stojí za to. Rejžu (Kolařík) jsem si oblíbila až v těch pozdějších epizodách. O to více mě mrzí konec. Ten se vůbec nepovedl. ()

Cesty timem

Já mám dobré ráno, když mají jiní poledne. A stejně tak se mi posunul zájem o tento seriál. Začalo to nesměle a jako že nic moc. Až do myslím 5, 6 dílu jsem to měl jako oddychovku a když jsem začal (trochu) bavit tak seriál a režisér zemřel. ()

Bohulib

Tahle minisérie se mi hodně líbila, až na ten divný konec. Nevadila mi smrt na konci, ale spíš to, že nabylo jasné, jestli postava opravdu umřela. A že je to poslední díl, jsem zjistil až z televizního programu. Prostě bylo to nějaké neukončené. Ale jinak je vidět, že Česká televize se nebere moc vážně, což mě těší. A moc rád bych viděl, jak bezdomovec Luboš dělá Táňu Medveckou. ()

motyka52

Ty vole, vždyť ono to bylo nakonec vlastně docela svěží. Sice tam je prakticky nulový přesah, žádný Most! to není, spíš takové epizodky, ale má to koule. Česká zaslouží respekt za to, že tam něco takového vzniklo, a zároveň za to, že to pustila na obrazovku. Ale umět si udělat prdel se zebe, to se cení. ()

Kivis

Uznávám, že sem tam bylo něco už docela na křeč a s ohledem na celkovou stopáž těchto momentů vlastně bylo možná až moc. Jenže ty chvíle, kdy vše fungovalo, to stejně ve výsledku dalece převážily. My Brňáci si tenhle seriál díky castingu, reáliím a především nenápadným odkazům (výzdoba v kancelářích, kostýmy apod.) užijeme ještě o něco víc. A my, co máme tu čest znát ten ČT moloch také trochu z vlastní zkušenosti, si ho užijeme o další kus víc. Nebýt z Brna a tak trochu z oboru, hodnotil bych maximálně jako průměr. Jenže jsem z Brna a tak trochu z oboru, takže čtyři hvězdy, i když jsem doufal, že takhle to skončí a dalšího pokračování už se nedočkáme. Začínám se trochu bát, ale zároveň i těšit. Jinak Top epizody - záškodnictví v Praze a Brno vs. Ostrava. ()

quokam

O řád lepší než Dabing street. Lepsi rezijni vedeni, lepsi pointy, i lepsi herecké výkony. Jsem rad, ze Zuzana Z (O.) konecne dostala prilezitost rozsahem odpovidajici jejimu talentu. Novackem s prijemnym prekvapenim se pro mne stal  Ondrej K, vyrazny komedialni talent ukazala taktez  Tereza V se Simonou L., az v jejich stinu zustaval Jan K byt predstavitel hlavni role. Mam divnej pocit, ze Beatu H. uz jsem nekde videl hrat, jen nevim kdy a kde. Poslední dva díly šly skutečně ještě nahoru, ale průměr celého seriálu už nepozdvihly. 6/10 ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD