The Blackening

• Kanada The Blackening (viac)

Sedm černošských přátel odjede na víkend a skončí uvězněni v chatě s vrahem, který se jim mstí. Pomůže jim jejich pouliční chytrost a znalost hororů zůstat naživu? Pravděpodobně ne. (bianci)

Frajer42

Mělo to několik hezkých momentů s příjemným rasistickým odérem.  Jako celek to však bylo hodně odfláknuté a vlastně ani nevím, do jakého žánru bych snímek řadil, protože pořádně nefunguje a nebaví vůbec v žádné rovině. Všechny postavy jsou nezajímavé a nudné. Navíc kvůli jejich podřadné barvě mi hodně splývaly a těžko se v nich orientovalo. Extrémně k nasrání je fakt, že zde skoro nikdo za celou stopáž nezemřel. Přitom když vidíte množství opičáků na plakátu k filmu, tak se přímo nabízejí krvavá jatka. [20 %] ()

Flopik

Nepozeralo sa nato nejako zle, ale kurňa tu bol tak zabitý potenciál. Toto mohla byť zlatá "černošská" paródie, kde by som pravidelne raz za čas umieral smiechom. Namiesto toho tu máme klasickú komédiu s iba černochmi, ktorá je vtipne nevtipná.  Ako horor ani troška, nakoľko zabitia vlastne neboli. Postavy fajn, ale prečo tu nerobili šialené kraviny, prečo neparodovali, to nepochopím. Škoda, obrovská teda. ()

pornogrind

Další černošskej biják. Poslední dobou jich je víc a víc. Hororová komedie něco mezi úkolovkou(odpověz na otázku) a slasherem. Nejedná se ale o nic převratnýho. Pár vtipnejch situací a hlášek by se tu sice našlo, potěší i narážky na jiný filmy a horory i to že si černoši dělají prdel sami ze sebe. Hororová stránka filmu ale až tak moc nefunguje. Vraždy(Není tu ani jedna zapamatování hodná) nijak neoslní. Pointa(Motiv) proč se tu vraždí neoslní už vůbec. Podívat se na to asi dá. Ale rozhodně nejde o nic co bych někomu doporučil nebo co bych měl potřebu někdy v budoucnu vidět znovu. ()

F.W.Colqhoun

All lives matter. Hovořit o černém humoru by bylo prvoplánové. Citují texty písní od Nase (čti 'nááááse), slaví Den zrušení otroctví a pamatují snad všechny černé filmové mrtvoly, ale také koukají na P*ř*á*t*e*l*e. Jsou černí hodně, nebo alespoň dost? Parametry komedie to ale naplňuje daleko více ty hororové. Tak jako někdo možná umře, ale většinou Afroameričané, takže... Jmenovat se třeba Tyler nebo Jayden, pochytil bych těch fórů víc a věřím, že mít k tomu kýbl kuřecích stehen, plácám se růžovými dlaněmi do stehen v pruhovaných teplákách déle. ()

Morholt

Jak ty čistě černošské záležitosti nemusím, tak tohle mi sedělo. Sice jsem se trochu bál, že to bude uřvané a zbytečně vulgární, ale to první bylo s mírou a to druhé prakticky vůbec. Navíc se to točí okolo hry, ve které vás špatná odpověď může stát život a mě celkem bavilo hrát se všemi zúčastněnými a to i přesto, že jsem byl většinou úplně mimo (jak mám sakra znát pět jmen černošských herců z Přátel?). Škoda, že těch otázek a odpovědí nebylo více. Každopádně příběh celkem rychle odsýpal, casting se povedl a hlavně je tu kupa hlášek a scének, ze kterých se BLM musí dělat mdlo i proto, že tu nemohou nikoho obvinit z rasismu. Za mě jednoznačně vede scénka, kdy má partička vybrat ze svého středu toho nejčernějšího coby oběť. V tu chvíli začnou být všichni bílí s velkým B a některým zdůvodněním se nešlo nesmát nahlas. Slušná práce. 75% ()

• Veľká časť filmových dialógov bola hercami improvizovaná. (Arsenal83)
  • Slogan: „We all can't die first,“ („Nemůžeme všichni umřít první“) odkazuje na hororové klišé, kde černoši umírají první. (mikki089)
  • Diedrich Bader hraje ochránce parku, jehož jmenovka ho identifikuje jako B. White. Jedná se o slovní hříčku, která po přečtení znamená: „Buď bílý.“ (mikki089)