The Visitor

Po sérii tragédií se Robert (Finn Jones) stěhuje se svou ženou zpět do jejího dětského domova. Poté, co objeví starý portrét muže, který vypadá jako on, se rozhodne odhalit identitu tohoto tajemného dvojníka. (mikki089)

pornogrind

Už podle zdejšího hodnocení jsem si toho od filmu moc nesliboval. Malou nadějí mi bylo, že na scénáři se spolupodílel jeden z mých oblíbených režisérů Adam Mason. A ze začátku to opravdu nevypadalo vůbec špatně. Byl v tom cítit závan msteriózna a dostavilo se i napětí. Robert (Finn Jones)postupně nachází obrazy na nichž je někdo kdo vypadá jako on. Všichni se tváří divně a aby toho nebylo málo Robert potají zobe prášky. Takže není nouze o všelijaký vidiny. Nebo je to realita ??? No prostě taková ta klasika z které se ale postupně vytrácí jak mysteriózní atmosféra tak i napětí. Navíc film na diváka vytasil (pro mě) naprosto neuspokojující závěr. Za mě je tenhle scénář naprosto zoufalej. Tady to Adam Mason a Simon Boyes totálně nezvládli. Hodně slabý 2 hvězdy. PS: Díky názvu filmu jsem si vzpomněl na japonskou ujetost VISITOR Q z roku 2001. Asi si to budu muset zopáknout. ()

JohnCZ

Filmařsky vcelku standardní profesionální rutina, ale v tomhle podání je tenhle námět prostě už děsná nuda. Začátek ještě umí navodit takovou tu klasickou atmosféru starého domu, ale jak se začnou vykládat karty na stůl, stane se z toho jen nezáživná, možná až trochu nechtěně směšná variace na jiné, mnohem lepší snímky. ()

Baru.Class

Je zvláštní, jak se poslední dobou točí filmy vlastně o ničem. Tady je další důkaz, že celkem zajímavej nápad vyšumí úplně do ztracena. Nemůžu říct, že jedna o totální kravinu, ale nejde to absolutně do hloubky, je tu pár creepy momentů a zápletka s kultem, ale todle na charakterizaci filmu jako "horor" opravdu nestačí...šlo z toho vytřískat mnohem víc. ()

M.i.k.e

další z řady instantně zapomenutelných skoro hororů, který se ze všech sil snaží sázet na atmosféru, ale dost ho v tom limituje (ne)schopnost režiséra a scénáristů.Výsledkem je tak nuda na druhou a nic co by stálo za to aby tím člověk strávil necelou hodinu a půl (kraťoučká stopáž je jediný opravdový klad)...20% ()

NiWi

The Visitor je typickým zástupcem ne moc záživného thrilleru dělaného přímo pro nějakou VOD službu. Průměrný režisér Justin Lange nedokáže navodit slušnou atmosféru, která by byla schopná doprovázet jinak docela obstojnou zápletku, která má i překvapivě slušné vyvrcholení. Bohužel celá estetika filmu je dosti odporná, celý film je kolorován do vyblité a mlhavé zelené barvy, ani lokace nepůsobí nijak zajímavě. Finn Jones v hlavní roli není žádný zázrak, naštěstí je tu příjemná Jessica McNamee, díky které jejich ústřední pár docela funguje. Viděl sem i horší věci, najdou se zde 2-3 fajn lekačky, ale věnovat snímku svůj čas bych bohužel nedoporučil. ()