Hřích z dětství se stává bumerangem, který po mnoha letech změní životy kamarádů v peklo... (oficiálny text distribútora)

Rockerman

Chápu, že natočit dobrý horor "na koleně" v amatérských podmínkách je těžké, ale nemůže to být omluvou pro to, co jsem právě viděl. Zápletka není špatná. Dva kluci chtějí postrašit nenáviděného učitele, který je ve škole terorizuje, tak mu vhodí do domu petardy. Od nich shoří celý dům i s učitelem. Po 20ti letech se duch učitele vrací, aby se pomstil. Je tu cítit velká snaha, udělat tu správnou hororovou atmosféru, ale většinou se to nedaří. A tak nejděsivější scénou jsou ponožky, pověšené na stínítku lampy. Takže za snahu a za solidní závěr dávám dvě hvězdy, protože většinou jsem se nudil a kroutil hlavou nad stupidními dialogy i scénami. ()

choze

Na filmech od ALVIMU jsem vyrostl, ale tenhle si vůbec nepamatuju. Pokud jsou všechny ty hvězdičky tady z recese, tak to pak jo, jen ten charakteristický dvouhlasý dabing je za pět. Pokud se ale chcete bát i něčeho jiného než jen blbosti a amatérismu tvůrců, jděte radši o strašidelný barák dál, protože tahle levná produkce pro tři herce, jeden dům a spálenou mrtvolu je zajímavá snad jen zemí vzniku. Z vidinových béček doporučuju spíš Priorovy NOČNÍ VÁLKY nebo rovnou PHANTASM. Apropó - vyčkejte do konce závěrečných titulků pro alternativní konec. Ukázka zde - http://www.youtube.com/watch?v=n-20FP8RH3s ()

darkrobyk

Dva kamarádi se zbaví nenáviděného učitele a jejich dětství je hned radostnější. Po dvaceti letech se ale učitel v podobě ...ducha?...monstra?...no, to je jedno, zkrátka vrací. Eric napíše dopis Stevovi do Ameriky, že se jejich noční můra vrátila, a ten přiletí do Švédska i s manželkou Lindou. Pobyt v Ericově domě se stává peklem, co tak trochu připomene Smrtelné zlo (Evil Dead). Temná hudba, přeludy, pocit ohrožení a povedený závěr. Nechybí zvracení červů a ohořelá kreatura. Přesně v intenci hororů 80. let, tudíž milovníci podobných filmů by mohli být spokojeni. ()

juta

Tak tohle jsem našel doma v krabici na VHSce, myslel jsem si, že jsem to jako malý viděl, ale bohužel tomu tak nebylo. Je to docela fajn švédská podívaná a má to něco do sebe. Čekal jsem rozhodně zklamání, ale to naštěstí nepřišlo. ()

pornogrind

Ale jo za mě celkem povedený hororový Béčko z 87'. Ve kterým víceméně celou dobu sledujeme tři herce. Námět filmu je celkem triviální. Eric a Steve si jako děti chtějí vystřelit z učitele kterej jim ze života dělá peklo. Žertík se ale vymkne kontrole a učitel uhoří. Po 20 letech se navrací ze záhrobí aby se jim pomstil. Samozřejmě, že mnozí dnešní rozmlsaní diváci by nad tímhle ohrnuli nos. Pro mě to zcela jistě určitý kouzlo mělo. Hned úvodní scéna v kostele i naznačila, že se mi to bude líbit. Pěkné 3hvězd. K dnešnímu dni jen 75hodnocení tak kdyby někdo chtěl zkusit. ()

Campbell

Takže k tomuhle filmu mám nulový vztah. Mě kazety minuly, i když jí tuším měly v půjčovně, ale já jsem se přiliš bál si to půjčit(navíc to sedělo vedle Chuckyho takže šance na půjčení klesla na nulu...) No a když jsem to viděl dnes tak mi koutky hezky poucukávaly. Je to sice hezky natočené ale je to strašně usměvné, už jen scény s černochama mi přišly strašně k smíchu. Ale od dob kdy se ti přátelé dostanou do domu tak začne poměrně atmosférická zábava. A ani moc nevadí že se neustále opakuje " Kecy, lek, kecy, lek" A takhle to pokračuje až do konce. Zábavné béčko. ()

eraserhead666

Hodně levné osmdesátkové horrorové ultrabéčko. Jednoduchý příběh, toporné herectví. Má to ale své hezké okamžiky, atmosféru, nápady a scény, pro které by šel horrorový fanda s rozhledem dosahujícím dál, než jen k roku 2012 s hodnocením i výše. Prostříhat to na desetiminutový kraťas, jdu klidně i do plna. S dvouhlasým retro rychlodabingem jako bonusem. ()

raimi

Parádní švédský cheesy béčko se silným kultovním statusem, který kdysi dávno dokonce vyšlo i u nás na videokazetách. Natočený partičkou stejně postižených kámošů, kteří do filmu přispěli kdečím, a to před i za kamerou. Videozáležitost, která nikam nespěchá, vychutnává si scény nadoraz, je si vědomá svých limitů a příjemně pracuje s humorem a nadsázkou. Jo, a taky obsahuje nejvtipnější potitulkovou scénu ever. ()

TO

Vlajková loď filmů o vidinách. Celý film běží asi takto: vidina, facka, vidina, facka, vidina, facka..Celkem dobrý a hlavně neotřelý horor, ale stavět na piedestal, jak zde přítomní, ho rozhodně nebudu. ()

Adramelech

Kdo má rád klasické horory, které se berou smrtelně vážně, ten si tenhle film užije. Zrovna včera jsem si četl o názorech novoplatoniků na transempirické entity. Zaujala mě myšlenka, že hlavním problémem démonů je jejich slabý ontologický status. Ve filmu však nestrašil žádný daimón, nýbrž eidós, který působil dojmem, že na tom se svým ontologickým statutem zas až tak špatně nebude, aspoň soudě podle toho, jaký dokázal udělat brajgl. Film byl ozvláštněný tím, že přes téměř neslyšné původní švédské znění běžel český dabing a k tomu řecké titulky, které jsem se snažil číst, ačkoli jsem to nestíhal. První film, kde jsem viděl, jak se někdo pokouší čelit duchovi trinitrotoluenem. Ve své době to musel být nářez, dnes je to příjemné retro. ()

DAVID.LOPAN

Když se mi poprvé dostala do rukou originální videokazeta Spalující Žár, od společnosti Alvin Video, zaplesal jsem štěstím a už podle obalu tušil, že to bude pořádné béčko, navíc umocněné kultovním jednohlasným dabingem! A měl sem pravdu, tohle je prakticky "nejbéčkovatější béčko" co jsem kdy měl čest vidět! Dokonale primitivně nádherné a na nic si nehrajíci! Další z řady skvělých hororových béček, co se dnes, už bohužel netočí. A samozřejmě, laciné jak prádlo z výprodeje a amatérské jak domácí videa, ale přesto, pro milovníky béček, nádhera.80% ()

Mark1983

Jo, tenhle starý horor si pamatuji. Měli jsme ho doma, když jsem byl školák, na originálce, videokazetě. A neviděl jsem ho jednou, a proto si z něj pamatuji téměř všechno. Jsem přesvědčen, že dnes by mě to nebavilo. ()

70s80s90s

Pre mna uplna bomba od D-Alvim video. Jednoduchy pribeh, masky a trpka atmosfera robia z tohoto gore snimku pekne pozeranie s nepredvidatelnym koncom. Jednohlasy dabing tuto trashovitost este podciarkuje. ()