Určite sa mnohým stali situácie typu, že mysleli na niekoho a ten človek akurát napríklad zavolal. Alebo zase ďalším, že mali nejaký dobrý/zlý pocit, ktorý sa nakoniec potvrdil aj udalosťou. Môžu mať tieto javy logické vysvetlenie? A čo je to jasnozrivé videnie? Je naozaj možné nájsť ľudí, či predmety vďaka nadprirodzeným schopnostiam? Investigátori sa v tretej epizóde púšťajú do tajomnej témy jasnovidectva a telepatie. (RTVS)

Marze

Všichni telepaté v pokusech selhali. Je otázka jaký byl výběr a pokud opravdu existuje nějaký s těmito schopnosti, kolik procent bere peníze od lidí za falešnou útěchu. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/13167735079-investigatori/220562264050003/ ()

ic

"Pakliže má někdo dar jasnovidectví, tak většinou se o něm ví, protože zřejmě dokázal mnohokrát svému okolí, že takový fenomén existuje. A právě z tohoto důvodu Investigátoři nechtějí zůstat jen u příběhů, ale spěchají navštívit známého Českého mystika a léčitele Vlastíka Plamínka." Musí být složité pro vypravěče tohle číst tím seriózním vážným hlasem. A nemyslet při tom na štěněéééé, ně, ně ně, štěněééé :D ()

Autogram

Jasnovidectvo je vlastne pokračovaním a zovšeobecnením prútikástva, a tak aj dopadli výsledky. Nič sa nepotvrdilo, ako sa očakávalo. Jediné, čo funguje, je odčítavanke emócie človeku z tváre, najmä medzi blízkymi osobami. No ale to do určitej miery dokáže aj pes na svojom majiteľovi. ()

bobstock

Některých těch senzibilů mi bylo až líto, jak věřili a ve víře to bohužel i zůstalo. Je znám i případ ze zahraničí o jednom slavném kouzelníkovi, který vypsal odměnu 1 milion dolarů při objevení skutečné telepatie. Nikdy to nikdo nevyhrál, poslední účastník se omluvil, že se nemohl testu zúčastnit, protože nesehnal na kouzelníka telefon. :D Je možné, že za 10 tisíc let bude homo sapiens oplývat něčím, co by se v rámci evoluce dalo říct jako mimosmyslové vnímání, ale také tady za 10 tisíc let může zbýt jen hromada kamení a štěrku po konečné válce. Horší jak zmínili jsou nejrůznější prodejci hrnců, konspiračních teorií, investic a pojištění, kteří znají psychologické a marketingové triky jak vás zaujmout, vyvolat strach a poté potřebu..tvl mám chuť na tlačenku sakra. :)  PS: Jestli si manželé Kroulíkovi náhodou trošičku nekradou pořad pro sebe Lukáši Jánoši. ()

Anianna

Zhlédla jsem zatím jen tento díl. Ta epizoda působila velmi amatérsky. Nepřesvědčivě. Tvůrci činí závěry z pár velmi podivně nastavených pokusů. Ještě jsem neviděla opravdu výjimečného člověka se schopnostmi, které tvůrci hledají, který by se tím chlubil a toužil po medializaci. Divila bych se, kdyby pokusy vyšly. Tvůrci jdou cestou za poznáním jasnovidectví, které vůbec nerozumím... To je ofiko metodika? Chtějí se vůbec s jasnovidectvím potkat? ()

Salvator

Teta, která tvrdila, že v krabici je "nějaká sklenice" a ve skutečnosti tam byl plátek tlačenky, byla opravdu přesvědčivá. :o)) ()