Keď je rodina Frankovcov v bezpečí tajného úkrytu, Miepin židovský zubár sa jej opýta, či nevie o mieste, kde by sa mohol ukryť. Miep, ktorú premáha potreba pomôcť ešte jednému človeku, objavuje nové a nebezpečnejšie spôsoby, ako sa vyhnúť nacistom. (Disney+)

Trias

Určitě se jedná o silné a zajímavé téma, ale zatím se nemohu ubránit dojmu, že je to místy takové kýčovité a že herci místy zbytečně přehrávají. Viz např. scéna jak jsou Židé naháněni do nákladních automobilů. Určitě by stačilo nechat vyniknout "sílu okamžiku". Místo toho se moment hemží replikami typu "Co můžeme udělat? Nemůžeme nic udělat." ()

castor

„Na tvém štěstí nezáleží. Ani na mém.“ – „Když strávíme válku nešťastní a nedovolíme si prožít trochu radosti, nezvládneme to.“ – „My, jako ty a já? Nebo my, jako lidstvo?“ Bel Powley je ve svém výkonu výborná, nejen díky pronikavým modrým očím a neochvějnému odhodlání. Bez mrknutí oka lže (pro dobrou věc), je bystrá a temperamentní. Joe Cole je divákům přece jenom známější (gangsterská sága Gangy z Birminghamu i moderní Gangs of London), společně se postupně zapojují do aktů odporu uprostřed stále nepřátelštějšího Amsterdamu. Jejich vzájemná chemie funguje na výbornou (dvakrát jinak ve vaně). Zatímco rodinku v přístavku by potěšil třeba pomeranč, Miep by si přála vyhovět nejen jim, ale i třeba zoufalému doktoru Pfefferovi. ()