Mladý student práv si přivydělává v nemocnici, kde pracuje jako noční hlídač. K jeho smůle se jeho nástup do práce kryje se dnem, kdy neznámý sériový vrah začne terorizovat město. Všechny stopy totiž vedou právě k němu. Policie stahuje smyčku a on se stává hlavním podezřelým. Aby očistil své jméno, musí si zachránit život: pravý vrah je mu totiž v patách. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Oproti původní verzi z roku 1994 je to ochuzené o několik zajímavejch scén a detailů. Místo skalpování se vyřezávají oči, sperma v márnici se tam vzalo odnikud a scény z kostela (přijímání, svatba) nebo z návštěvy Martinovy přítelkyně za ním v práci chybí úplně. Ale kupodivu i tak je to pořád docela koukatelnej film, kterej si zaslouží dobry hodnocení. I když trochu zbytečnej, když ta původní verze je skoro úplně stejná a navíc lepší. Každopádně když jsem tohohle hlídače viděl poprvé, tak mě docela nadchl. Jo a je tady teda lepší hudba, než v originále - místo rockovejch skladeb jsou tu spíš elektronické - Chemical Brothers vedou... ()

JASON_X

Není to záběr po záběru navlas stejný remake jako třeba Hanekeho americká verze Funny Games, ale je skoro stejný. Některé scény chybí, něco málo dialogů bylo přizpůsobeno americkému prostředí, ale v podstatě se jedná o naprosto totožný film. A přece se mi líbil o něco víc než "jednička", ani vlastně nevím proč, možná kvůli uvěřitelnějším hercům... McGregora nemusím ale sedl mi víc než Waldau, Brolin určitě nebyl horší než Bodnia, a Patricia jakbysmet. Nejlepší byl ve své roli ovšem Nolte, o tom žádná. Takže dávám o jednu víc... I když jak si teď uvědomuju, v něčem měl originál přece jen navrch, a to v postavě Joyce. Ta dánská nebyla o jednu, ale minimálně o dvě třídy lepší než americká. ()

castor

Další z restů let devadesátých. První polovina je moc fajn. Student práv se nechal zaměstnat jako noční hlídač v márnici. Možná trochu děsivé místo, ale zase klidné, ideální pro studium posledního ročníku. Jenže tou dobou do márnice pár kusů zajistil i brutální vrah, který děsí veřejnost, podivínského detektiva a přitahuje i mladíkova morbidního kamaráda. Výsledkem je temný thriller s několika podezřelými, se silnou atmosférou daného místa, plný dlouhých opuštěných chodeb, na kterých problikávají zářivky a divák se děsí toho, co ukrývají další metry. Jenže druhá půlka by si zasloužila méně děravý scénář i silnější finále, u kterého tvůrcům došel dech a nápady. Naštěstí se Ole Bornedal brzy vrátil domů do Dánska, kde mu tvorba (Zbav nás od zlého, Tak trochu jiná love story) svědčí líp. ()

Margerie

Atmosféru by to mělo slušnou, místy je to opravdu děsivé; herecké výkony ovšem lehce pokulhávají. Stokrát omletá zápletka mne opět svojí pointou překvapila, jsem prostě nepoučitelná... když mě tyhle filmy vážně baví a ráda se nechám chvilku tahat za nos. :-) Chování Joshe Brolina coby nejlepšího přítele Ewana McGregora teda mohlo být trochu racionálnější, nebo aspoň dovysvětlené - netvrďte mi, že takhle se vážně chovaj prakticky dospělí chlapi a že jim to navrch přijde vtipný! Nebo jo? Asi jako ženská nedokážu posoudit. Nicméně Nightwatch mě celkem mile překvapil a možná, že kdyby nebylo právě toho Joshe, šla bych klidně s hodnocením ještě o hvězdu výš. ()

Rockerman

Kdyby tento thriler byl natočen s větším švihem a ne tak těžkopádně, dal bych i za pět. Výborná atmosféra s hudbou, která tomu napětí pomáhala (ale někdy i škodila). Ten vrah sice na sebe moc neupozorňoval, ale tak nějak se nabízel, že by to mohl být on a dalo se to uhodnout. Ale bavil jsem se velmi dobře a tak si to nadprůměrné hodnocení zaslouží. ()

• Na záhadné fotografie na nástěnce je Lewis Thornton Powell, který byl komplicem Johna Wilkese Bootha, při vraždě amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Stejná fotografie byla použita i v původním filmu Nattevagten (1994). (Chatterer)
  • Film je americkým remakem o tři roky staršího dánského Nattevagten stejného režiséra. (oLí)