Když se Tedros začne vměšovat do Jocelynina života a rozhodovat za ni, někteří členové jejího týmu pojmou podezření. (HBO Max)

castor

Vážně se to těžko hodnotí. O toxickém prostředí hudebního Hollywoodu se toho moc nedozvíme. Místy je to strhující, kamerově i hudebně pohlcující, vzápětí divné až úsměvné, protože teď to tady řídí egoistický pan Sobota-Neděle. Herecky to není z jeho strany žádná hitparáda, navíc úmysly a myšlenky tohohle výhružně se tvářícího manipulátora jsou schované pod prázdným výrazem a slizkým chováním. Scénář začal mizerně pracovat i se samotnou Lily-Rose, která je tu opravdu jen za vlhký sen pupkatých pantátů. Mnohé začne orálem okořeněnou cestou za nákupy a zakončí nepříjemně dusnou večeří plnou poloprázdných dialogů. Levinsonova Euphoria se na uzdě rozhodně nedržela, otírala se o násilí, hledání sama sebe, sociální média, drogy, traumata, nahotu, vrtkavá přátelství… přesto měla děj. Tady furt kloužeme po povrchu a jdeme „jen“ cestou odvážných a na sílu šokujících scén. A právě mnohé zajímavé náznaky z první epizody se už měly dávno někam posunout. Obzvlášť když má série jen pět dílů. ()

tween3r

Tahle epizoda ve mně vůbec poprvé dokázala probudit nějakej zájem, kdy jsem odložil z ruky i ten telefon a sledoval, co se bude dít dál.. tím ale neříkám, že to bylo skvělý. Seriál má pořád spoustu hluchých míst, které by se s přehledem daly nahradit právě nějakými hlubšími dialogy, jako byla například scéna u večeře. Tam mi naskočila husina a s postavou Jocelyn jsem poprvé soucítil. Slušnou práci pak odvádí kamery, protože  po vizuální stránce jde o kvalitní podívanou (teď nemyslím odhalený scény probíhající několikrát v každý epizodě), a dobře byla zvolená i hudba. Pokud by se v podobném duchu nesly i zbývající epizody, asi by vypadalo hodnocení kritiků úplně jinak. ()

Geometria

nejen oním slizkým oslovováním "Angel" mi seriál připomíná 365 dní s ad nauseam opakovaným "baby girl". The Weeknda neznám, ale jeho neherecký projev mi zabraňuje nahlédnout, jesti má být jeho postava inteligentní nebo hloupá, zda je démonickým manipulátorem, nebo jen pitomec. projev Lily-Rose Depp ujde, ale scénář s ní zachází jako s objektem vlhkých snů starších pánů, robotickou panenkou, co umí plakat.    sexuální scény jsou hojné, ale zcela nevzrušivé, nudné a někdy i trapné. cringe, kam se podívám. ()

Anet21

⚪Oficiálne a bez servítky, pri tvorbe tohto seriálu tvorcom seriózne za...šibalo tak, že sa stratili v opojení svojou dokonalosťou a vo svojom vlastnom type úchylného šovinizmu.⚪Tretí diel pôsobí ako akýsi zlý horúčkový sen, v ktorom na seba scény sťažka nadväzujú, všetko sa deje bez zmyslu, väčšinou len pre to, že ,,by to možno dobre vyzeralo na obraze," prípadne ,,sa s tým stotožnia mladé hlúpe dievčatká vo svojej pubertálnej fáze odporu." Pol dielu tak tvorí zobrazenie akéhosi nefunkčného nakupovania drahých vecí v butikoch, skoro sa ponášajúce na scény z 365 dní, doplnené o retrospektívne scény veľmi zle hrajúceho Weeknda, len aby sa prelínali so scénami, kde Weeknd orálne uspokojuje hlavnú herečku v aute, následne masturbuje, a zase orálne uspokojuje na verande.⚪Kritici, ktorí tvrdili, že scenár písal niekto iba ako prostriedok pre zobrazenie všetkých svojich úchyliek a sexuálnych predstáv sa tentokrát nemýlili.⚪Ako inak si vysvetliť motívy ako tie, že ženy milujú byť kontrolované a ponižované, že sa o nich silný chlap musí postarať a ukázať im cestu, prípadne to, že hlavná hrdinka je na obraze neustále odená ako lacná prostitútka a pokiaľ jej nevidno nahé prsia, tak aspoň celé spodné prádlo. A nie, neprimýšľajte si žiadne parafrázy, že veď toto všetko oni zobrazujú za nejakým účelom a funkčne sa s tým pracuje, lebo nie. Nemá to účel, skôr to pôsobí ako nefunkčné explicitné písanie 15-ročných na Wattpade.⚪Bizár nad bizár, pričom ešte bizarnejšie je sa ponoriť do celej genézy tohto seriálu, kedy divák zistí, že pôvodne seriál mala režírovať žena, no vyhodená bola na popud Weeknda s tým, že v seriáli zobrazila príliš ,,ženský pohľad," čo sa mu nepáčilo, a tak si zavolal Levinsona a pretočili 80% záberov.⚪Weekndova hudba vás zaujať nemusí, no jeho správanie už áno. To, že seriál dlhodobo promoval ako ,,kultový produkt," ktorý on vytvoril a v ktorom on, jeho božstvo bude isto geniálne hrať je na zamyslenie, ale keby to bola pravda, divák by nemal problém uznať mu kredity. Tento paškvil, ktorý však vypustili, ktorý korunuje jeho nie, že ochotnícke herectvo, ale recitovanie textu a všade prítomný fetiš bez akéhokoľvek reálneho druhého významového plánu je už úplne iná liga. Tobôž, ak Levinson naťahuje aj ako-tak funkčné scény až na hranicu znesiteľnosti a svojim divákom ako idiotom ukazuje, že ,,toto je symbolika, chápeš?" Tak, ako v minulej časti pri scéne s klavírom a textom o matke, pričom hlavná postava mala problémy s tou vlastnou, tak tu pri scéne pri stole a až nekonečnom zobrazovaní toho, že Weeknd manipuluje ľudí, aby šli proti sebe. Kto by to náhodou ani vtedy nepochopil, vysvetlí mu to sprievodný soundtrack, v texte ktorého sa v rovnakom čase (nežartujem) spieva vysvetlenie danej scény, a to už je riadna otrava.⚪Nefunkčné, väčšinu času, ako by Slováci povedali ,,cringe," hlavne vďaka mimoňskému scenáru a idiotskej Weekndovej mimike a seriál, ktorý sa stal výsmechom roku, pričom sme ešte len v jeho polovici.⚪A otrlým divákom so záujmom sa dobre pobaviť odporúčam nájsť si rôzne rozbory a videoeseje k seriálu na Youtube, ktoré sú zase číre komediálne zlato a už len kvôli nim dobre, že tento paškvil vznikol.⚪Ps. Celý čas mám pocit, že tento projekt mal byť pre Weeknda odrazovým mostíkom, ktorý ho vystrelí z radov populárnych spevákov aj do radov populárnych a obsadzovaných hercov, efekt je však skôr opačný a začína byť skôr na smiech. Je teda otázne, či ešte nebude chlapec ľutovať, že takýto projekt začal a pošpinil si fasádu ,,len úspešného hitmakera" dojmom, že je solídny úchyl a narcis. Ale, aj zlá reklama je reklama, však?⚪ () (menej) (viac)

Slayaphine

Wau. Počas prvých dvoch epizód mi Abel Tesfaye neprišiel až tak zlý ako väčšine divákov, no scény v tejto epizóde kde zastrašuje iné postavy sú čisto komické. Nie je v nich žiadne napätie, Abel hovorí a vyzerá úplne rovnako ako keď robí čokoľvek iné a dokonale to doplňuje postava Leia (Rachel Sennott) ktorá je z toho krátkeho mantáka s copíkom celá vystrašená. Leia samotná je tak trápna postava a urážka Rachel Sennott. Načo plytvať dobrou herečkou na tak plochú a jednodimenzionálnu postavu? Hank Azaria zachraňuje túto epizódu vzhľadom k tomu že Hari Nef v nej nie je. ()