카터

Vzbudil se, ale nic si nepamatuje. A tajemný hlas mu ze zařízení v uchu našeptává, aby vyrazil zachránit rukojmí. Za každou cenu. (Netflix)

Kushina

Oh jesus. Když pominu akci, tak to byla naprostá katastrofa. Ve shrnutí, akce bylo hodně, ale byla tak extrémně přeplácaná, hlavně ve finále, že to bylo k pláči. Každopádně člověk, co má rád boj a střílení si tu užije fakt dosyta. Co se kamery týče, naprostá katastrofa, chvíli jsem si myslel, že kameraman co tenhle film točil trpí parkinsonovou chorobou, to samé se dá říct o člověku, který pracoval na grafice, tak chudou grafiku jsem neviděl. Příběh ucházející, ale celkový dojem z filmu je fakt bída. Konec jsem chtěl vypnout fakt dlouho, protože mě to extrémně nebavilo a to se mi ani u Bčkových filmů nestává...% ()

Heywood

Přepálená stopáž, hrdina 007 na čtvrtou mocninu, zápletka až hloupá, bitky skvělé (10%), ale dlouhé a opakující se, nepřátelé všudypřítomní a hodný lékař podporovaný jihokorejci by musel být duševní impotent. Neustálé zvraty pohybu kamery začaly být vyčerpávající pro oko i ducha. Na konci filmu se dostavilo vyčerpání, únava a otrávenost. Příště na tohle peníze nedávat. ()

Grimaldi odpad!

Počáteční nadšení z neotřelého pojetí filmu se mi po chvíli proměnilo v absolutní utrpení, kdy jsem vyhlížel ne minuty ale každou sekundu která mě přiblíží ke konci. Opakující se akce, neustálé a nesmyslné zvraty, a hlavně celý film na jakoby jeden záběr vám dost pravděpodobně způsobí bolest hlavy. Díval jsem se na to na sedmkrát a největší úlevou je, že už mě to znova nikdy nečeká. ()

Raziel811

Docela velké zklamání. Zbytečně dlouhé a nudné. Na korejský kousek i vizuálně nezajímavé. Působí to na mě tak, že nedostatek talentu se snažili dohnat skrze kameru, která střídá nevšední úhly i nájezdy. Ale ve výsledku je to ku škodě věci, protože bitky, honičky a vše ostatní díky tomuto chaosu ztrácí na tempu, respektive dynamice. Někdy je lepší se držet osvědčených postupů a metod a nesnažit se za každou cenu být inovativní či kreativní. ()

Polux

5/10 | Na první pohled sympatické akční výplachové béčko, které k zemi, bohužel, táhne hned několik, nikoliv zcela nepodstatných, věcí. | V čele s hlavní předností, kterou se chtěl film ve spojitosti se snímáním na (pseudo) jeden záběr chlubit a totiž kamerou. Protože ta je totálně nepřehledná a zmatečná a namísto aby jen sloužila příběhu, strhává na sebe veškerou pozornost diváka. Celý film jsem se musel opravdu cíleně soustředit na to, co se na plátně zrovna děje a na návaznost postav a děje v aktuální scéně ("Je to právě teď už nová sekvence o něčem jiném, nebo pokračuje ta původní opět z jiného úhlu?"). Střihy mezi jednotlivými one shoty jsou navíc chatrně zamaskované (obvykle zatmívačka, když se kamera přiblíží k nějakému objektu na minimální vzdálenost) a spolu s kamerovými prostocviky jsou dalším prvkem, který diváka jen vytrhává z koncentrace. | K tomu je potřeba přičíst další slabinu v podobě samotné akce a její choreografie, které je sice spousta, ale kvalitou je obyčejný průměr (hned v první větší scéně v sauně členové stunt teamu poslušně čekají až na ně přijde řada vyloženě okatě - kdyby hlavní hrdina čelil jen polovině nebo čtvrtině protivníků, uvěřitelnosti scény by to dost pomohlo), triky obecně (digitální výbuchy/krev/průstřely) jsou na úrovni filmů někdy z 90s, zápletka je značně překombinovaná (one shot akce kombinovaná se zombie apokalypsou proč ne, ale míchat do toho ještě nějakou špionážní linku (Tak byl hlavní hrdina tedy z Jihu a na Sever zběhl, nebo byl v KLDR na misi, nebo oboje, nebo byl z US, nebo co přesně?), završenou státním převratem u soudruhů, už bylo trochu navíc), s čímž rovněž souvisí poněkud přestřelená stopáž. Tvůrci se sice chtěli vypořádat s tradičním problémem podobných žánrových filmů ("o zápletku a děj samotný vůbec nejde, to je jen niť pro jednotlivé korálky v podobě akčních sekvencí"), ale dělají to způsobem, který jim více problémů způsobil než-li vyřešil. | Na straně pozitiv tak zůstává jen svižné tempo, díky kterému se neustále něco děje, množství akce (byť průměrné), tradiční MacGuffin v tomto případě "dítě na krku" naštěstí není nijak otravné a žádných dojemných "sbližovacích" scén se v průběhu děje nedočkáme (uff) a herci jsou povětšinou ok. Což je na povedený film poněkud málo. Přitom i one shot akce lze natočit dobře a tak, aby forma "na jeden záběr" v rámci filmu napomohla divákově imerzi a nikoliv totálně převzala nadvládu nad vším ostatním. Nedávný Adkinsův One Shot, nebo, dnes už kultovní, Hardcore Henry (přičemž oba filmy mají stopáž okolo hodiny a půl) budiž příkladem, jak se to má dělat. | PeZet ()

Sopholojong

The Raid: Troma version. Otravnou epileptickou kamerou (este k tomu dronovou a zoomovanou -meh!), samoucelne chaotickym strihom, ceckovym dejom, poker-face herectvom, zlymi trikmi (skoro pri kazdom pade, alebo prelete niecim, je jasne vidiet, ze dotycny dopada na "zinenku" pred zelenym platnom, plus prepalene supermanske manevre - auto(moto)nahanacka, lietadlo)  a druhotriednou choreografiou zafarbena "lomenica" nahych, polonahych a oblecenych (vyzbrojenych), pokerovanych "yakuzakov"/agentov/polozombies v korejskych uliciach, oblakoch, skalach, ci lesoch s "facepalmovym" motivom spoluprace severnych a juznych susedov na vyrieseni epidemie. Evans s Uwaisom ak toto uvidia, tak maju nocne mory zarucene! A ta vyse dvojhodinova dlzka je na takuto akcnu jednohubku totalny des. 3/10 za sem-tam dobry (nie vyborny) kaskadersky kusok (motorka vs. autobus) a cvachtance krvi. ()

Tranda

2 hodiny úsměvu od ucha k uchu jak blaznivě hloupý a špatný film to je. Naprosto geniální myšmaš ničeho a zároveň všeho, bez banalit možná nejvíc wtf film roku. Film, který buď vypnete hned po 20 minutách a hodíte tomu odpad nebo si ho prostě zamilujete a užíváte si každou minutu jak špatné a překvapivě akčně nadupané to je. Od Netflixu totální podraz, stále ale přemýšlím, jestli v dobrém nebo špatném. I přes tu úmornou stopáž jsem byl pokaždé napjatý a zvědaví co tvůrci vymyslí dalšího a musím říct, že nezklamali (finální fight s vrtulníky, které umí pár metru nad zemí 360 jak horizontálně tak vertikálně, no ty vole, T. Cruise se má co učit). Naprostá blbost, kterou jsem rád, že jsem po 15 min. nevypnul a užil si režisérskou (ne)schopnost.  Příběh 7/10, Akce 8/10, Drama: 3/10, Humor 6/10, Násilí 8/10, Zábavnost 7/10; Hudba 5/10, Vizuál 2/10, Atmosféra 7/10, Napětí 6/10, Casting 3/10; Emoce 0/10. 5/10 ()

Mukade

Bitky boli každú chvíľu tak bláznivo nerealistické, až to pôsobilo antizábavne. Proste toto neni Matrix a on neni Neo, toto malo byť aspoň zhruba realistické, lol. Byeong-gil nemá žiaden cit pre mieru, nemá súdnosť, WTF?! Zrejme to treba brať ako Wuxia svojho druhu, divného druhu. A pritom stačilo že by bolo povedané, že dostal nejaké pokusné sérum apgrejdujúce ho na supevojaka ¯\_(ツ)_/¯ Pripadalo mi že sa Byeong-gil len bezuzdne opája možnosťami "CGI kamery" a prispôsobuje tomu všetko ostatné. Ale musím priznať že som sa tým opájal priebežne aj ja. (: .......................... <-- Toto bolo napísané v prvej polke filmu, potom som si ale "zvykol" a trochu otupel voči "tým hlúpostiam" a bavilo ma to tak o niečo (o 1*) viac. Celkovo teda hodnotm za 3, či slabé 4**. (Proste tú kameru trocha žerem aj ja. Hej, "trocha", žerem ju a lot xD ) ()

mdf

Jako milovník korejských filmů musím uznat,že tohle byla velká přepálená debilita, tím myslím i ty zombie ale 3 hvězdy dávám právě za tu kameru,která se snažila nabídnout scény z různých úhlu. Digi efekty, byly jak z videohry z osmdesátých let a všechny akční scény byly bohužel v takovém tempu a v takovém střihu, i když to mělo vypadat, že je to natočené na jeden záběr,tak nejenom,že jste se chvílemi ztráceli kdo koho a jak, ale po chvíli to i docela unavovalo.Některé scény přesto byly vymazlený a kaskadéři si tady fakt zařádili. ()