카터

Vzbudil se, ale nic si nepamatuje. A tajemný hlas mu ze zařízení v uchu našeptává, aby vyrazil zachránit rukojmí. Za každou cenu. (Netflix)

korbitch22

Dlouho očekávaný akční náser z Jižní Koreje je ve finále šílený a ujetý bizár na hraně sledovatelnosti. Ujetý mix zombie apokalypsy, špionského thrilleru, akčního POV ve stylu Hardcore Henry a dalších deseti stylů. Občas na vás vykoukne úžasný akční moment, jako výbuch mobilu u držky otravné agentky, xicht rozemletý v plné rychlosti nebo několik šťavnatých rozemletých hlav o motorky, auta, vlaky a další dopravní prostředky. Jenže vše strašně degraduje šílená kamera, která se ujetě točí furt dokolečka, třese se a litá jak hipízák na LSD. Nehledě na to, že na začátku se vyloženě seká a já si nejdřív myslel, že je kvůli bouřce slabý připojení. No další věc je CGI, které je jak z parodie. Když vybuchnou ty motorky šel jsem smíchy do kolen. A takových momentů kdy z toho efekty dělají Need for Speed Hot Pursuit 2 je kotel. Těžko uvěřit, že tohle má na svědomí režisér výtečné Aknyeo. Netflix poslední dobou jede fakt bizarní podívané které možná mají výtečný nápad, ale jejich provedení je neskutečným způsobem bídné. Disney+ se vytasil předevčírem s novým Predátorem a těžce zabodoval. Netflix bude mít co dělat, aby časem neskončil v zapomnění. A nějak mi v tý záplavě akce unikla pointa s tím, jaké jsou vlastně jeho vzpomínky, kdo měl být ten Michael Bane a proč na konci vyletěl do vzduchu ten most. No prostě ujetý a těžce nezvládnutý. 45%. ()

EvilPhoEniX

Očekávaný akční nářez z Jížní Koree je bohužel obrovské zklamání. Na Netflixu jsme si za poslední dobu mohli všimnout, že i kvalitním režisérům tam ujíždí ruka a tím je rozhodně Byung-gil Jung, který má za sebou 2 parádní zářezy. Confession of Murder je inteligentní akční krimi, která se stala kultem a Villainess byl průlomový akčňák s Pov kamerou a s Cartrem chtěl posunout level o něco výše, bohužel režisér pohořel a vyloženě z toho srší méně je někdy více. Film má přitom velmi atraktivní námět- pro akční žánr jak stvořený, kde hlavní hrdina se probouzí se ztrátou paměti s hlasem v hlavě a s jasně definovanou misí, při které bude muset sejmout hromadu nepřátel. Jednoduché, přímočaré, efektní- bohatě dostačující. Zakomponovat však do toho Zombie byl přešlap vedle. to je jak vzít si ponožky do sandálů. Nevkusné, nevhodné, špatné. Dále režisér měl jasnou vizi a chtěl natočit film na One Take- tedy něco, co už vzniklo jinde ( Hardcore Henry), ale v Korei zatím ne a třeba říct, že nepřišel ten správný čas- chybí zkrátka prostředky i kvalitní CGI, aby to mohlo šlapat. Korea je nejsilnější v realističnosti, autentičnosti, v detailech, ve vizuálu a v násilí- to zde však selhává. Z kamery bolí oči, je šíleně roztěkaná, do toho tu jsou slow motiony i fast motiony, hodně špatné CGI vsuvky jak ze starých videoher a je to umělé, otravné a od reality sakra daleko. Ten film padá na režisérově vizi. Kdyby byl film pojat klasičtěji jejich stylem bez snahy se zalíbit Hollywoodu, mohli jsme se bavit o akčňáku roku, takhle většina mávne rukou. Abych jen nehejtil, tak povedla se úvodní bitka v lázních, kde došlo na slušnéj bodycount, trvala dlouho a byla slušně krvavá ( CGI krve však viditelně umělé a to dokážu tolerovat Číně, Korei ne.) zbytek akčních scén se spíš nese ve stylu Fast and Furious, tedy zajímavých kaskadérských kousků a auto naháněček, kde se občas objevil zajímavý moment, ale následně byl zprasen CGI nebo kamerou. Sice jsem se nenudil a stopáž na takový film je hodně přemrštěná na 3 hvězdy to vytáhnu jen díky lásce ke korejské tvorbě a pár zajímavým momentům. Zklamání. Příběh 3/5. Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 2/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 2/5. 5/10. ()

xxmartinxx

Je tam toho tolik špatně, ale taky je tam vidět tolik nakažlivého nadšení! ne tak nakažlivého, abych uprostřed na chvíli neusnul, ta úmornost je dost nesnesitelná, ale i tak... vlastně mi ten film je sympatický. Škoda, že to někdo nesestříhal na sympatických 80 minut. ()

choze

Zběsilá akční smršť, která výchozí zápletkou, okázalou kaskadérskou divočinou a chaotickou poletující kamerou nejvíc připomene Hardcore Henryho. Pokud se tu někdo s někým honí, rube nebo střílí, je to nápaditý, brutální a krvavý nářez, byť oproti Henrymu dost digi. Bohužel, jakmile postavy začnou mluvit a scenárista rozehrávat paranoidní špionsko-politický thriller se zombiemi, nastupuje nuda. K tomu značně přepálená stopáž. S ohledem na to akční inferno, ale nemůžu jít pod tři. ()

Wacoslav1

Já ty akční ťamany můžu, ale tady jsem se od začátku do toho filmu vůbec nemohl dostat a pak bohužel jenom akce nestačí. Furt jsem hledal nějakej děj, ale nenašel a tak jsem se ve stereotypu prozíval až do konce.15% ()

Sobis87

Měl jsem z toho hned od začátku děsný bolehlav a přiznám se, musel jsem se filmem proklikat... tvůrci jako banda geeků nezná únosnou mez a ve snaze dělat nonstop akčňák vlastně celkem rychle unavuje a hlavně několikrát do minuty selhává buď v rámci techniky/rozpočtu nebo rovnou režijně. Párkrát si řeknete "wow", ale v tom tempu si cokoliv povedeného/dobře provedeného nestihnete náležitě vychutnat a už vám servírují hned tři další faily za sebou. O příběhu atd. radši ani nemluvím. A ty skryté střihy jsou často vyloženě k smíchu...zbytečná manýra (např. u scény v lázních, kdy čekáte, až kamera několikrát obkrouží pitvořící se nahotinu s kvérem, mi bylo vyloženě trapně) ()

Chrustyn

Na efekt dělaný a zbytečně natažený akčňák, který se snaží zaujmout pocitem jednozáběrového natáčení. Tento efekt, může bavit pár minut ale ne déle jak 2 hodiny, zvláště když s tím tvůrci neumí pracovat. Ani by tak nevadily mizerně ukryté střihy, ale většina akčních scén začne po pár vteřinách nudit, protože to jediné, co mají tvůrci v rukávu je onen jednotný záběr, místo toho, aby se soustředili na choreografii, nebo nápaditost jednotlivých akčních scén. Oceňuji složitý nápad, ale neoceňuji zpracování. ()

Marze

Znamy pribeh spionaze s politiky v pozadi a digitalnimi triky. Nelze uprit kinetickou energii, ale film od vas vic ocekava, nez dava. Je to hloupa , krvava zabava. Pusobi spise jako dvouhodinovy thriller a ne jako film. Spis videohra nez soudrzny pribeh. Film je zabavny, ale zaroven vycerpavajici. Jsou zde snad vsechny druhy zbrani. ()

JASON_X

Marně přemýšlím, kdy (a jestli vůbec někdy) jsem viděl aspoň přibližně srovnatelný akčňák, jako je tenhle. Téměř nepřetržitá prvotřídní akce, ca stovka (možná stovky) mrtvol, zběsilé tempo, neskutečně nápaditá choreografie bojových i akčních scén (nutno podotknout, že taky bestiálně nereálných), včetně neskutečně nápadité kamery, a to vše navíc jakoby nasnímáno v jednom jediném dlouhém záběru. Samozřejmě počítačové triky jsou brutálně znát, zápletka je dost krkolomná, tempo na mě bylo až příliš kokainistické a z hysterické kamery mě už po chvíli bolely oči, až jsem musel občas pauzovat. Méně by bývalo bylo asi více. Ale v rámci akčních filmů je tahle korejská adrenalinová šílenost bez debaty první liga. ()

BoPo

Ak máte chuť na filmovú počítačovú hru, tak ste našli to pravé. Uncharted zmixovaný s akoukoľvek zombie hrou. Máte vyložene ten pocit hrania. Roztrasená kamera, všemožné uhly pohľadu, zbesilá, fyzicky nereálna akcia, občas haprujúce "animácie". Scenár a postavy tiež ako v hre, len slúžia tomu, aby ste mohli svižne mačkať tlačítko pre streľbu. Nebavilo ma to a minutáž bola naozaj smrteľná. ()

Lacike

Je to akokeby ste sledovali jak niekto 2 hodiny hrá nejakú videohru bez akejkoľvek pridanej filmovej hodnoty. Videoherný koncept môže fungovať aj vo filmoch, keď ho prispôsobia filmovému jazyku. Napríklad Princess alebo prvý Rockov Jumanji. Tu sa o nič viac ako sfilmovať záznam z videohry nesnažili. A keďže to má neposednú kameru a zbesilý strih, tak si divák na rozdiel od Hardcore Henryho ani nemá šancu vychutnať nejaký kaskadérsky kúsok. Pokiaľ tam teda nejaký bol, lebo z toho často trčí lacné očividné CGI. Napriek tomu chápem ľudí, ktorých to baví. Nepovedal by som, že je to sračka, len je to koncept, ktorý ide mimo mňa. 4/10. ()

PauloZ

Béčkově céčkový akční nářez! Bohužel POV ultra zbrklá akce a dronové záběry, která vypadala z počátku velmi cool se po 30ti minutách stala naprosto otravnou záležitostí, ze které bolí hlava. Celé to končí nepřehledným chaotický bordelem, kterému krutě došli prachy tak v polovině filmu. Uff škoda, mohl to být solidní Korejský Hardcore Henry. ()

AffectedFace

Brutálně nekompromisní nářez z Koreje, od kterého jsem čekal hodně. Udělat něco takového muselo dát obrovskou práci a proto tvůrcům přidávám čtvrtou hvězdičku navíc, aspoň za tu snahu udělat revolučně akční film, kterej by v rukou Američanu a stejného režiséra dopadl naprosto bezchybně. CGI je sice slabé, akce je někdy překombinovaná, ale jako celek na mně působí snímek velice pozitivně. Obzvláště scéna v "lázních", kde se hlavní hrdina vyřádil neskutečně a chvíli jsem si připadal, že koukám na Korejskou verzi The Night Comes for Us. Příběhově je počin opravdu podprůměrem, ale u čistě akčního snímku, kterej se chce ukázat, mi to je jednoduše úplně u prdele. Zábavu jsem čekal, zábavu jsem dostal. Musím podotknout i vynikající GORE, kterej je prostě parádní. Lidi na to budou kydat hnůj kvůli některým cutum mezi scénami, které se snaží vypadat jako celkovej one-take, což mě občas taky sralo, ale za výše zmíněnou snahu režiséra udělat něco jiného, než tisíckrát viděnou klasiku, odpouštím. Mohlo to dopadnout celkově lépe, mohlo to být trošku jiné, ale jsem s výsledkem spokojený. ()

M.i.k.e

příběh je jednoduchý jako žebřík nicméně je funkční a v případě, že by ho dostal do rukou zkušenější režisér typu Garteha Evanse, mohlo jít o akčňák léta. To se bohužel nestalo. Tvůrcům se sice rozhodně nedá upřít nadšení , ovšem ač je Carter zběsilý a akční tak že by mu i Neveldine s Taylorem mohli závidět, nakonec se ve své bezbřehé zběsilosti a tendenci být cool za každou cenu stane otravným a únavným a už tak extrémně přetažená stopáž se najednou zdá jako věčnost. Nohy tomu navíc podráží příšerné CGI, které vypadá jako dvacet let stará počítačová hra od nějakého no name studia a pak také snaha aby film vypadal jakože na jeden záběr. To je krok úplně vedle a ve většině filmu to nefunguje a vypadá to divně a blbě. Tentokrát se snaha odlišit se za každou cenu těžce nevyplatila...35% ()

moviefreak

Ufff, čakal som poriadne akčný úlet, ale toto doslova uletelo :) Dostali sme nakoniec bollywoodsku logiku a fyziku akcie, čo na konci doslova bolelo pozerať :) K tomu triky ako z Playstationa 2 (občas PS1) tiež moc nepomohli. Ale! Tá kadencia akcie, a jej šialenosti poteší každého akčného fanúšika :) Mali to radšej nazvať Hardcore Henry 2: Train From Busan :D ()

fugazi

Poloamatérskej pokus o one take akčňák, kdy si parta kluků vzala nějaký gopro a laciný foťáky, nastavili všude závěrku na automat a snažili se bejt děsně cool. Že se jim ale půlka filmu seká jako prase už nikdo neřeší a ty rádoby skrytý střihy jsou až neuvěřitelně trapný... 3/10 ()

FrankSusta

Víte, kvalitu filmu poznáte dle počtu vyslovených otázek a jejich různorodosti. Dle hrubého výpočtu jsem jich u tohoto filmu různorodého typu pronesl zhruba 50. A to není dobré. Rozhodně ne u o otázek typu neznících typem ,,Kdo je tenhle herec?'',,Co tenhle režisér ještě natočil?''. Ne, mám na mysli otázky typu ,,Co to je za p*čovinu?!?'' (to jsem řekl v mnoha obměnách tak 15x). Ale především věci příběhu a vizuální stránky. Třeba jakože to, že v jeden kamžik nemá jedna postava vlasy a po dalším střihu (mimochodem se má jednat o film jednozáběrový) je zase má. A následně je zase nemá. A to se v době dvou a čtvrt hodiny stane tak, odhadem, 132krát? Spíše to vynásobte dvěma. Protože co jiného Vám u filmu jako je tento zbývá? Na to se prostě nedá koukat tiše, nebo bez dělání nějakých jiných čiností... zkrátka bez něčeho, co by Vaši mysl odvedl někam daleko od děje a vizuálu, a Vy si nakonec řekli: ,,Hele, jako nebylo to špatný.'' Já jsem kupříkladu tento film sledoval na tři etapy, protože; 1. neměl jsem čas, 2. pokoušel jsem se použít tuto mou teorii a díky těmto etapám a pauzám mezi nimi zapomenout na všechny ty p*čoviny a chyby, které tento film přinesl. Nakonec musím říct, že pro plný takový efekt bych ten film musel sledovat měsíc, abych snad dokázal zapomenout na všechny ty chyby a jít alespoň na tři hvězdy. Protože takhle v tom filmu vidím úplně všechno špatného. A to tak že všechno. Třeba jakože mají lidi s nebezpečným útočným virem (panebože, podkulturní narážka nebo též jinotaj!!!) zavřený za nějakym cukrovym sklem, do kterýho stačí ve správný okamžik uhodit a oni se okamžitě dostanou ven. Bohužel takové nedostatky mají i akční scény, které jsou debilním CGI a úplně debilní (jednozáběrovou) kamerou tak nepřehledný a lidově řečeno na hovno, že asi nějaká nápaditost se v tom plně ztrácí, pakliže tam tedy byla. O čemž se dá velice snadno pochybovat. A navíc to má dvě a čtvrt hodiny!!! Tomu se prostě nedá říkat jinak než utrpení! Korejci to můžou klidně považovat za umění překonávající rádoby filmařinu zahraničních rádoby sotva filmářků, ale ostatní... to budou považovat za srdeční záležitost ve smyslu, dostal jsem infarkt, abych na to nemusel koukat. Abych to shrnul, debilní kamera a debilní CGI, špatná akce, neoriginální příběh s myšlenkou někoho co ztratil paměť (ale umí bojovat a plyně anglicky), takže dávám 3/10 ()

viperDavid

Tak tohle se fakt nedá. Já mám akční filmy rád, dokonce i ty přitažené za vlasy, ale tohle je jak superman na entou a ještě se špatnými efekty. Po hodině musím konstatovat smrt, protože tohle dokoukat je nad mé síly. ()

rockwoman

Korejské filmy sleduji moc ráda a většinou na ně pěji chválu, ale tentokrát mi tu chyběl silný příběh, a to pro mě úplně nejvíc zásadní při sledování emoce. Přesto jsem ten rozjetý vlak zkoukla do poslední vteřiny. ()