Seriál Čas nádejí mapuje osudy troch generácii jednej slovenskej živnostníckej rodiny, v priebehu rokov 1914 až 1951. V dramatickom deji, plnom emócií a napínavých zvratov má divák možnosť pútavou formou hraného príbehu sledovať najvýznamnejšie historické míľniky nášho národa: prvú svetovú vojnu a rozpad Rakúsko -Uhorska, vznik Československej republiky, druhú svetovú vojnu, Slovenské národné povstanie, Február 1948. (RTVS)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (3)

Čas nádejí (2024)

Ambiciózní slovenský dobový seriál, který bude nejprve evokovat něco jako První republika (2014), ale naštěstí tady je žánrový posun do vážnějších až syrovějších vod a má to na domácí tvorbu určitý wow efekt v solidním vizuálu a musím smeknout před maličkými, ale autentickými bojovými scénami a plusem jsou určitě zajímavé a neokoukané tváře, ale za mne je velkým mínusem absence nějaké nosné dějové linky, protože projet roky 1914 až 1951 v osmi dílech, to je jak z rychlíku čtený obsah. ()

Episode 1 (2024) (E01)

První díl seriále slovenské veřejnoprávní vypadá na domácí poměry ambiciózně - relativně výpravná dobovka, ( oceňuji tu scénu ze zákopů 1. světové ), která na první dobrou evokuje i díky úvodní znělce českou První republika (seriál) (2014) , ale tohle se zdá o chlup méně růžovozahradně učesané do naivity, plusem jsou neokoukané tváře a škoda, že Vesna (Viktória Jurištová) nebude ve všech dílech. Bohužel to má i těžko zkousnutelné nedostatky hlavně ve způsobu vyprávění, kdy to tam střihem lítá letopočty ein zwei a mne iritovalo i to přesvícení. Jinak sympatický počin, který má potenciál. ()

Episode 2 (2024) (E02)

Když to neskáče v čase, tak to funguje. ()