Bankový lupič Jean Lucas chce po prepustení z väzenia žiť usporiadaným životom. Keď si ide z banky vybrať svoje úspory, stane sa svedkom jej prepadu úplne neschopným amatérom, ktorý si ho vyberie ako svojho rukojemníka. Je jasné, že nikto z polície mu neuverí, že sa stal obeťou neuveriteľnej náhody, musí teda vziať veci do vlastných rúk... (STV)

Pierre

Uprchlíci jsou asi na místní databází nejlépe hodnocený film s Pierrem, ale já s ním mám menší problém. A asi jsem konečně pochopil jaký...  Pierre si ve svých autorských filmech občas vybral nějákou vlastnost (roztržitost - Roztržitý,  smůlu - Život plný malerů, nesmělost - Jsem nesmělý, ale léčím se), na kterou se nabaloval humor a až pak ve druhém plánu se nenásilně trochu více zkoumala (filozofování nad slovem roztržitý v Roztržitem.) I mistr Veber si ve předchozích filmech s Pierrem a Depardieum, vybral téma (Kopyto - opět smůla, Otec a otec - otcovstí), na které se nabalovalo humorné dění...a až ve druhém plánu se pak zajímavě mísil humor s trochou sentimentu  a přesahem do života  (v Kopytu - víra ve štěstí a smůlu...smůla na konec hlavní dvojku dovedla až k úspěchu...V Otci a otci se řeší úloha otcovství, pan Pignon je psychicky nemocný člověk trpící depresemi, který možná svého syna vyloženě  potřebuje apod.) V Uprchlícíh mi příjde, že je tohle všechno převracené...nebo to tam ani není. Dojemná historka o chudém tatínkovi a jeho nemluvné holčice je sice možná pěkná a musím říct, že dříve mě (bez nějakých dalších větších filmových zkušeností) i skutečně hodně dojímala....Ale tady se nic  moc se nezkoumá, na trochu smutný příběh a pár vážnějších scén  se teprve nabaluje pár humorných scének (přepadení banky...a hlavně skvělý veteřinář Carmet a přestrojení za matku.), a v prostředku jako by se pan Veber pokoušel o vyloženě sociální rovinu...Ale bez většího nadhledu. Ty předchozí filmy mi zkrátka přišly přirozenější a k vážnějším tématum se teprve propracovávaly postupně v na první pohled ryze humorném balení..zde jako by se nás pan Veber pokoušel i trochu citově vydírat a nedívím se, že zrovna tento film se dočkal amerického remaku v jeho vlastní režii (neviděl jsem.) Oproti předchozím filmům (i dalšímu skvostu, byť taky vážnějšímu - Hračce, kde ale taky funguje humor, vážná linka i sentiment dohromady) pro mě krok stranou a s větší vážností, určitě ne více výzralý kus, spíš více podbízívý, ale sám v některých ohledech poněkud naivní a nedotažený. Myslím si prostě, že tohle pan Veber tak nedotáhl.  I navzdory té oblibě filmu u dalších fanoušků francouzských komedíí a Pierra Richarda. Tady jdu překvapivě trochu proti proudu a musím říct, že k mým nejoblíbenějším filmům s Pierrem Uprchlíci už určitě nepatří. Dneska už osobní přenos tohoto filmu shledávám především prvním zhlédnutím a těm pár komediálním momentům...jak říkám, hlavně Carmetovi a převleku Pierra (:D). Ale  pan Veber ať si z toho nic nedělá. Tohle určitě není zdaleka tak slabá chvilka jako měl osm let předtím, jistý pan Oury.:o ()

buldock

Jedná o jednu z nejvtipnějších a nejbláznivějších komedií Pierra Richarda , ve které při spojení s další ikonou francouzké kinematografie Gerardem Depardieu , roztočí kolotoč gagů , vtipných situací a také akce , spojené s únosem své vlastní dcery. Další povedený kousek z dílny Francise Vebera. ()

pevico

Dva absolutně stejný filmy od jednoho režiséra, jen jedna verze francouzská a druhá americká. Co to je??? To nevěděl, co s penězma? * dolu u obou!!! ()

Rakosnicek77

Tahle komedie, je pro mne opravdovou lahůdkou a spolu s filmy Nalevo od výtahu a Otec a otec, je to to nejlepší co Richard alespoň pro mne, natočil. Člověk si až myslí, že on vlastně takhle bláznivý je i v běžném životě. Dokonalá ukázka výborné komedie! ()

easaque

nostalgické +4* klasika, co pobaví i po těch 30 letech. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Uprchlici je vyborna komedia, ktoru natocil reziser Francis Veber a hral tam vyborny Kamen Richard /Jsem nesmely, ale lecim se/, film zaroven patri je medzi najlepsie filmy Geparda Žerardieua. 98 % ()

rakovnik

Přestože hlavní hrdinové notně zestárli, film zůstává nestárnoucí. Nejlepší a nejvtipnější scény se sice odehrají na začátku a na konci, jinak je tempo znatelně méně svižné, nicméně o to je děj více dojemný. ()

MrPierc

Depardieu + Richard = nečekal jsem, že jim to tak klapne. Film chvíli velmi reálný a chvílemi výborná komedie. Ta malá holčička tam strašně sedla a mohl by dělat reklamu proti potratům. Po tomto filmu máte chuť splodit dítě :-) ()

tomtomtoma

Příjemně svižná a napínavá komedie o marném pokusu propuštěného lupiče Jeana Lucase (už více kulatější Gérard Depardieu) o normální cestu. Do cesty se mu připlete neschopný zoufalec Francois Pignon (Pierre Richard), kterého k lupičství přitáhne nezaměstnanost a touha po lepším životě pro jeho dcerku Jeanne (Anais Bret). A tak začínají honičky, hádky, rvačky, střílečky, vloupačky únos, kde Lucas zahraňuje zadek Pignonovi. V patách je jim nevěřící komisař Duroc (Maurice Barrier) a nejvtipnější je setkání se senilním zvěrolékařem Martinem (dobrý Jean Carmet). Příjemná zábava, která přihmuřuje oči nad zločinem páchaným ze zoufalství nezaměsnanosti a ve prospěch malé dívenky, ve kterém ale nedochází k žádným brutalitám. ()

C0r0ner

Takové Drž hubu! light, na kterém se Veber teprve zastřeloval, aby pak vytasil jednu z nejlepších komedií všech dob. Tohle jede celou dobu tak nějak na půl plynu, fórů je mnohem méně, než jsem čekal a ne tak vtipných, jak jsem čekal. Špatný film to ale není, jenom mohl být určitě lepší. 65% ()

pakobylka

Dokonale sehraná dvojka Pierre Richard a Gérard Depardieu doplněná smrtelně vážnou holčičkou s hlubokýma očima, která nemluví ... Po všech stránkách sympatický snímek, který spolehlivě dojme i pobaví. ()