Karada sagaši

Scenár:

Harumi Doki

Hudba:

Júgo Kanno

Středoškolačka a její přátelé jsou uvězněni v časové smyčce duchem a jedinou možností, jak se z ní dostat, je najít mrtvolu jeho předchozí oběti. (JasonCZ)

Lilith03

Představitelka hlavní hrdinky je moje oblíbená herečka a čistě nezaujatě musím říct, že herecké výkony stály za to, stejně tak u ostatních herců, kteří byli úžasní. Film mě neskutečně bavil, zase jsem měla možnost pochytit nějaké to slovíčko v krásné japonštině a ikdyž jsem to chvílemi nefeelovala třeba kvůli tomu monstru, které mi přišlo vcelku komické a spoustu věcí v příběhu jsem uhádla, tak mě to i tak hrozně bavilo. Bavili mě i moc písničky, které filmu taky přidali na šťávě. Pro milovníky i nemilovníky japonské kinematografie must watch. ()

Wancohoff

I ked podobny koncept tu uz nie raz bol, potesilo gore, kedze islo o ducharinu. No skoda ze sa to v polovici zmenilo na romanticku komediu.a uz nie a nie sa to vratit do tej polohy na zaciatku i ked sa to snazilo. Za jedno pozretie to urcite stoji... p.s. skoda ze prave takyto neanglicky hovoreny film nevie netflix nadabovat. ()

Flopik

Prvá polka je veľmi v pohode časová smyčka, kde partičku sympatických hrdinov vraždí duch dievčiny. Keby to tak pokračovalo ďalej bol by som nadšený. Nakoľko sa nešetrí ani krvou a taká ruka ,ktorá vám prerazí lebku je celkom fajn. Bohužiaľ v druhej polke sa to však prehupne do príbehu o priateľstve a tak sa pokračuje až do konca. Tým pádom namiesto vraždenie, máme scény kde sa z našich hrdinov stávajú BFF. Popravde mne to nevadilo, ale zbytočne to zabilo potenciál na lepší horor. Finále je fajn, príšerka nevyzerá úplne na zahodenie, ale o strachu sa hovoriť nedá. Za mňa 3*, skoro 4. ()

Morholt

První polovina je obstojný smyčkový horor, ve kterém je parta školáků opakovaně kuchána holčičkovým duchem. Japonské ksichtíky se mi překvapivě nepletly resp. nepletly se mi tolik, strašidlo sice nebylo nijak originální a šlápnout do toho umělo slušně a s povděkem jsem kvitoval slušnou dávku gore. Jenže cca v polovině zjistila parta mládežníků jak na bubáka a v tu chvíli všechno zalilo slunce a zpěvy. Chvilkama jsem měl pocit, že se dívám na nějakou indickou šílenost. Do hororového módu se film samozřejmě občas vracel, ale už to postrádalo tu předešlou intenzitu. No ale koukat se na to dalo v pohodě a je to další z asijských filmů, u kterého bych uvítal evropský či americký remake. 60% ()

JASON_X

I násilné, bolestivé a notně krvavé umírání může být švanda a cool zábava, umírá-li se v dobré partě spolužáků ze střední a hlavně když víte, že se ráno zase probudíte naživu a bez následků. Typicky japonský popkulturní softhorror, kombinující prvky teenagerského romanťáku s legendami o pomstychtivých přízracích zavražděných holčiček s medvídkem v pacičkách, a nastolující závažné a zapeklité otázky typu: Podaří se všem těm sympatickým vystajlovaným hošanům a holčinám nalézt a poskládat k sobě kousky rozsekané mrtvoly, a tím přerušit onu příšernou kletbu každodenního návratu téhož? Věnuje mužný Takahiro zakřiknuté Asuko polibek? A vzpomene si na svou lásku k ní i poté, co ztratí paměť po zničení krvelačného monstra? Řeknu vám, že napětím jsem až do samého závěru skoro nedýchal. ()

• Natáčení začalo v září 2021 v japonském Kitakjúšú. (JasonCZ)
  • Film je založen na webovém románu „Karada Sagashi“ od Welzarda (vydáváno od 1. prosince 2011 do 7. května 2014 prostřednictvím Everystar). (JasonCZ)