Zatmenie

• Česko Zatmění (viac)

Konverzačný thriller s nádychom cynickej komédie, v ktorom zohráva dôležitú úlohu jediná autonehoda. Pre žiadneho jej účastníka nie je fatálna, možno preto k nej nikto nevolá políciu. V nepríjemnej situácii sa na pozadí temnej lesnej kulisy odhaľujú charaktery všetkých zúčastnených. A navyše sa začína stmievať... Traja muži rozpumpujú na hrane zimy mrazivú drámu, ktorá ukáže svetu tú najchladnejšiu možnú tvár. (Continental film)

bobstock

Primácký tévé filmek o třech budulíncích na jedné lesní a závoreň životní křižovatce. Lavi Štáfek si tradičně prosadil ACSpartu. Češtinářský kibic Zadražil ukázal jak se neumí ksichtit v dramatických scénách. Lesa pán Ján Jackuliak musel mít v tlamě po natáčení jako v polepšovně a Kubík by si měl příště více zorganizovat v hlavě, co chce vlastně natáčet..vtipné bylo pouze poděkování producentů, že se jim povedlo něco speciálního. 35% ()

Flopik

Ale tak veľké prekvapenie sa z toho nakoniec stalo. Čakal som viac menej komédiu, takže výsledok šokoval. Niekto tu nadáva na guláš žánrov, ale veď to je predsa zámer a najväčšia prednosť tohto filmu. Skvelo totiž kombinuje komédiu s thrillerom a na konci pokus o horor, miestami dokonca dráma. Znie to čudne áno, ale funguje to. Herci skvelí, škoda málo Anny, ktorá to nádherne spestrila.  U mňa palec hore až na ten koniec, kde to bolo dosť odfláknuté a celkové mlženie pointy mohlo trvať dlhšie. 4* dám, mňa to bavilo. ()

panvasik

Tak, nevím, jak to napsat. Na film jsem šel, bez jakéhokoliv očekávání. A nevím, jestli jsem byl překvapený nebo právě zklamaný, zůstal, jsem někde na tom zlatém středě, kde se to všechno dělí na dva tábory. Například to že se film snaží být něco co není, takže různé vrácení se v čase a dozvídání se různých spojitostí během filmů byly fajn, ale nějak to na mě nezanechalo, žádné následky, protože já se rád dozvídám nové skutečnosti v jiných časových úsecích, ale tady to nefungovalo, úplně dobře. Dále scénář je jednoduchý a vlastně se ubírá ke klasickému ničím překvapujícímu finále, které je zase příliš tlačené na pilu a dělá hodně nelogické chování postav, které by se tak nikdy v dané situaci nechovaly. Moc jsem nepobral, ani tu hlavní zápletku se stmíváním, protože to údajné stmívání se vám hned od začátku filmu vyšumí s hlavy a objeví se až ke konci filmu, kdy to někteří ani nezaznamenají. Postavy, sice byly vtipné, ale ploché a za mě ne moc zajímavé. Jediný kdo mě fakt bavil a komu jsem to věřil, byl samozřejmě Jackuliak, který roli magora s puškou zahrál dobře. A co se týče příběhu, tak film se sice snaží si vytvářet, nějakou tu atmosféru u té bouračky, ale jakmile se do toho dostanete, tak jsme zase v jiné časové ose, která je bohužel důležitá k ději filmu, ale abych jenom nekritizoval, musím říct, že ty časové osy do sebe hezky zapadaly a byly dobře napsány a byl jsem schopný to u filmu tolerovat. České kino, sice nenavštěvuji, ale tady jsem udělal vyjímku, které neurazí, ale ani nenadchne. Jak jsem už psal, jsem někde na tom zlatém středě, na dobrém průměru 5,5/10 ()

Rockerman

Překvapení! Se Štáfkem jsem čekal zase jednu z nevtipných komedií, ale dostal jsem komediální drama plné zvratů a překvapivých momentů. Prvních třicet minut excelentních. Jasně, střední pasáž byla trochu udýchaná vata, ale rozuzlení celkem solidní a brutální. Na český film dost dobré. Je to spíš na tři, ale bavil jsem se a to je podstatné. ()

DAPDO

Musím ocenit snahu o natočení něčeho novýho. Pan režisér už dovedl překvapit netradičním pojetím pohádky, ted to zkusil v jiným žánru a aspon za mě se mu to povedlo velice dobře. Funguje to jako thriller, i jako komedie, dobrý zvolení herců a výbornej závěr. ()

Ondr@932

První půlka příliš užvaněná, snažící se být vtipná, ale film jako komedie moc nefunguje, daleko lepší je zvrat v druhé polovině filmu, kdy film přechází do dramatu až thrilleru a na české poměry je to až vcelku překvapivý lesní boj o přežití v českých lesích, což mě velmi potěšilo, že mladý režisér nešel jen v duchu komedie jako většina našich režisérů, ale odvážně zašel ještě dál. První půlka za 50%, druhá půlka za 80% ... Suma sumárům, je to spíše za lepší tři hvězdy, ale mírně tomu přilepším za snahu natočit u nás ČR i něco odvážnějšího a drsnějšího, kdy režisér šel proti davu. 7/10 ()

Likan7

Kdyby se Kubík držel jen v žánru absurdní komedie, kterou tak parádně film v první půl hodině nastartoval, tak budu spokojený a budu Zatmění doporučovat. Štáfek je skvělej a první část táhne s přehledem. Potom ale film najednou přepne do temnýho thrilleru a moje nadšení nad touhle jednohubkou jde ke dnu a tu skoro hodinu jsem trpěl. Velká škoda... ()

John80

Ďalší slabý český film ,ktorý pojednáva o 3 ľuďoch , ktorý sa vzájomne zrazia svojimi autami v lese , začnu sa vynárať ich spomienky , medzi sa hľadá stratená žena až samotný koniec napovie kto môže za jej zmiznutie 1* ()

ForGump

Na české poměry celkem důvtipná thrillercomedy, s vrahem, zlodějem aut a profesorem fildy, kterému unesou holku/jeho žačku. Shodou náhod se všichni potkají v jednom lese. Jakože dobrá skladba, střih, vtipná hudba, ale nefunguje to úplně zcela a stále toku k dokonalosti chybí leccos. Herci jdou, Štáfek jinej nebude, jakoby by vypadl z Shoky a Mortyho, včetně oblíkání, Jackuliak se na vraha překvapujícně hodí a Zadražil taky není úplně blbej herec. Tady je problém i v tom, že žánr se tady přerodí hodně nešikovně a je to poměrně nefunkční, když polovinu filmu budujete černou komedii a pak se z toho stanou jatka jako v Saw. Myslím, že to má trošku stejné problémy jako kupříkladu Ubal a zmiz předloni. Tedy stejné chyby, stejné známky. 40% ()

ANTYCHRYST

Tak co to jako bylo??? 3/4 filmu 3 herci na 5 metrech..lesní silnice..3 auta..:) noo bylo to divné..ale docela zajímavé i :) propletenec conz toho vyšel..:) dost netradiční filmové dílo na české poměry..55% ()

sira1

6/10 Slušné. Neohromující scénář zahalený do poutavého vizuálu doplněného perfektním střihem a hudbou. Na poměry českého filmu mi přišlo až třeskutě originální obsadit do "role Hynka Čermáka" herce, který hraje Hynka Čermáka a vypadá jako Hynek Čermák. ()

ZHODNOTITEL

Byl to spíš námět na krátký film, nebo školní cvičení. Se scénářem se autoři nepárali. Pomíchaná komedie s thrillerem moc nejede a opakovaná klišé vykouzlí spíš úšklebek. I zde platí staré známé - když nevíš kudy kam, strč tam retrospektivu. Nicméně mezi béčkovými horory na Netflixu se to jen tak neztratí. ()

wallax

Zaujímavý počin z českej dielne. Komédiou by som to úplne nenazval a nebolo to ani zlé...ale ani dobré. Niečo tomu chýbalo... zaujímavý bol spôsob vyrozprávania príbehu, aj samotná zápletka a prelínanie časových liniek. Ocenujem odvahu pustiť sa do takéhoto projektu, v americkej kinematografii je takýchto počinov veľa a sú aj dobré. Tak uvidíme časom či sa dokážeme aj my tu u nás v Československu vytvoriť tento typ filmov v podobnej kvalite. ()

blondboss

Nápad natočiť vtipnú konverzačku založenú na jednej autonehode je určite fajn, len škoda, že v tomto prípade to nevyšlo. Jedná sa tu totiž o nudne spracovaný snímok, ktorý navyše až chaoticky a klišoidne končí, takže za mňa jedna veľká nevyužitá príležitosť. Jackuliak vo svojej roli stopercentný. 40 % ()

Mikecat

Nieje to komedia, skôr vtipnými scénami a hlaskami popretkávané krimi ala jedna nehoda sa stala. Zaujímavé, napínavé, miestami vtipné. "Ja jsem se nenarodil se stríbrnou lžičkou v prdeli", "Jseš kardinální ko*ot","Kdo se bojí nesmí do lesa". Aj keď zo začiatku nedáva nič zmysel, postupne sa príbeh odvíja a rozpleta. Po tej plejáde sraciek, vynikajúci film pri ktorom som sa ozaj bavil. Terezu uvidíme v spodnom prádle pri svetle sviečky. Vynikajuci Zadražil, Jackuliak. skryta reklama ifon. A ten nápad s holubmi, cinkajucimi fľašami v agonii úplne geniálny. ws ()