Carl Brashear (Cuba Gooding Jr.) sa narodil ako syn chudobného černošského roľníka na americkom juhu. Jeho otec Mac (Carl Lumbly) nechce, aby syn celý život trpel núdzou ako on, ale naopak, aby sa vzdelal a niečo dosiahol. Najväčšiu perspektívu v 40. rokoch minulého storočia mu mohla poskytnúť iba armáda, rasová nerovnosť však vládla aj v nej. Carl sa dá naverbovať k námorníctvu, stane sa najskôr kuchárom, potom sa osvedčí ako záchranný plavec, ale jeho sen je stať sa potápačom. Na každom kroku sa stretáva s otvorenými rasistickými predsudkami. Napriek tomu sa ako prvý černoch dostal do elitnej školy pre potápačov – záchranárov v Bayonne neďaleko New Yorku. Nie je bojovníkom v poli, ale expertom záchranárom. Jeho nadriadený veliteľ Billy Sunday (Robert De Niro), známy drsný muž, však nie je z Carlovej prítomnosti v jednotke nadšený, dáva mu to poriadne pocítiť a šikanuje ho. Carl sa však nevzdáva a sám sa aj vzdeláva. Hoci je preukázateľne najlepší, odopierajú mu odmeny, chcú ho dokonca utopiť, ale Carl prekoná všetky príkoria a stane sa prvým černošským veliteľom potápačov. Neskôr sa ešte raz ocitne tvárou v tvár diskriminácii, keď príde o nohu a majú ho prepustiť zo služby. Tentoraz mu však pomôže práve bývalý veliteľ Sandy, ktorý presvedčí sudcu, že Carl môže službu vykonávať aj naďalej. Medzi mužmi sa zrodí vzácne priateľstvo... (TV JOJ)

corpsy

No pravdu povediac neviem či sa takýto námet vôbec hodí do podoby celovečerného filmu, skôr by to zaujalo ako dokument. Ale veľkofilm s hviezdnym hereckým obsadením? Čo ja viem? ()

prsvl

Bavilo mě koukat na to, jak ten De Niro furt demoformoval ten svůj xicht a házel různý grimasi. Vlastně mě bavil celej film, ale malý hodnocení dávám proto, že to bylo plytký, předvídatelný, patetický a bůhví co ještě zápornýho to bylo. ()

FFilipCZ

Tak na pět to není, ale nechápu hodnocení typu odpad nebo jedna dvě hvězdičky. Pro mě fakt srdcovej filmek, kterej jsem viděl nesčetněkrát a ještě víckrát ho jistě uvidím. ()

Vxxx

Vůbec to není špatný film. Sice z prostředí, které mi nic neříká ale i přes to příjemná podívaná. Trochu mě mrzí "nasladlost" filmu, ale tak už to prostě bývá. Určitě stojí za shlédnutí :-) ()

Karlas

Tohle opravdu ne. Filmy o utlačování černošských hrdinů a jejich vítězství nad svými trýzniteli možná patří do amerického programu začlenění Afroameričanů do společnosti, ale rozhodně ne do filmů, na které bych se dokázal dívat s obdivem, jak "dobro" vítězí nad zlem. Propagandistický kousek s jasným záměrem pohladit ego části obyvatel, ke které Amerika cítí dluh...pozdě. ()

Orlau32

Film chtěl poukázat na skutečnost, jak těžce se vyrovnávala Amerika se zákonem o zákazu rasismu, který byl léta v myslích Američanů zakořeněn (viz hlavní velitel tábora) a k jehož překonání bylo třeba použít svědomí opravdového člověka a vojáka (Robert De Niro). Myslím, že se posledně jmenovaný ujal své úlohy drsného, ale spravedlivého velitele dobře. Děj byl dle skutečné události, takže bylo těžko vymýšlet věci, které se nestaly. ()

gogos

Ja bych ten film zas tak nehanil, podle zdejsich reakci jsem od filmu skoro nic neocekaval a dostalo se mi prumerneho koukatelneho snimku, coz je docela dobre. Gooding a De Niro nepredvadeji sice nic svetoborneho, ale take nic spatneho. Je to zajimavy pohled na rasove utlacovani za valky a po ni, i na prelomu 50. let. Aspon jsem se zas presvedcil o americke inteligenci... ()

kaylin

Ale jo, alespoň na těch 60 % si to sáhne. Přece jen, je to zajímavý příběh, i když je podaný s neskutečným patosem, který se nabízel už od začátku a samozřejmě byl také naplno využit. Je to škoda, protože Cuba Gooding Jr. i Robert De Niro podávají opět skvostné výkony, hlavně tedy Robert. Je to ale v konečném důsledku jen další film o nezlomnosti lidské vůle. ()

Rakosnicek77

Robert De Niro v celkem charakterní roli. Scénárista by ale potřeboval pořádně proplesknout, aby přišel s něčím originálním, tohle vyžírání ohraných schémat v současné kinematografii je dost nudné. Díky bohu za režiséra, který se neveze na nové vlně moderního filmu, se zběsilým střihem jakožto skvělým prostředkem k navození atmosféry, ale nechvává film pozvolna plynout, co na tom, že kamera zabírá scény přesně jak čekáme a střih také není nijak překvapivý, nebo-li nač měnit koncepty, dokud fungují? ()

Eldrick

Laciná přepatosovaná trapná břečka s hrozně špatnýma až trapnýma hereckýma nevýkonama, až protáčim oči... jedno velký přeslazený hovno s hrozně uslintanou oplodňovací hudbou, po který kupodivu neotěhotníte, ale spíš se poserete. ()

Dubro

Na Róberta tak slabý film, že som ho po pozretí zabudol nielen okomentovať, ale aj ohodnotiť. Možno je to Alzheimer, no ja by som vsadil skôr na scenáristu Smitha. Nejaký Skot a Maršal k tomu. 50% ()

OG_Swifty

Hodně podhodnocený film inspirovaný skutečným hrdinou Carlem Brashearem. Sice nic nevynalezl nebo nevymyslel, ale pro svou zemi odvedl hodně práce a především bojoval proti okolnostem, což by většina lidí včetně mě asi nezvládla. Film samotný není kdovíjaký trhák, ale Cuba Gooding Jr. to zahrál dobře a celý film pak stojí i na fantastickým De Nirovi. Taky tam hraje sexy (tehdy) Charlize Theron. ()

maverick10

uuuuuuuuuuu. Srdce mi krvaci a falesne slzy tecou proudem, v kterem se nejeden divak utopi. Ale ne kazdy je hlupak pane Tillman. Tohle je dobre pro deti kteri hledaji sve hrdiny. Ti uvedomelejsi vedi ze za tou blistivou oponou odvahy, statecnosti a hrdinstvi stoji desitky proplakanych noci a daleko vetsi a komplikvanejsi myslenkove pochody nez nam tady serviruje snimek Men of Honor. Opravdu si nemyslim, ze divak je debil a ze pozna to blistive pozlatko, ktere na venek vypada krasne, ale uvnitr je shnile. ()

SallyZen

Určitě je mnoho lepších životopisných filmů než tenhle, ale i přesto bych byl radši, kdybych tento snímek viděl v červené barvě. Patří tam. Sice to je typicky životopisná zápletka, plná zklamání, vnitřního boje(tady černocha, který je obětí rasismu) a mnoha dalších faktorů, které doslova "oblbují" mozek. Ale, tady mě to nezklamalo. Ba naopak. Velice mě tento snímek zaujal. A s tím, že Cuba Gooding Jr. předvedl podprůměrný výkon nesouhlasím. Nadprůměr určitě. 80% ()

Figu

Na skutečný motivy předhozená krásná story, kterou táhne nepochybně velikán De Niro, ale i jako příjemný překvapení stojí zmínka o Gooding jr., jenž předvedl do té doby zřejmě jeho nejlepší životní hereckej výkon. Dnes se dá mluvit ještě určitě o jeho postavě Radia, která je taktéž jeho top! Chybělo mě zde víc autentických záběrů (fotky, videa...), naopak příběhy podložený pravdou, to je moje! Hudba ve filmu krásná! No a ten Robert, to je prostě bourák! 75% ()

Rodriguez

Výborně zpracované, hlavně když hlavní hrdina zachrání muže na palubě, sám málem příjde o nohu (i když později si ji nechá amputovat) a na koci filmu dokáže u posuzovacího soudu, že je pořád schopen vykonávat potápěčskou práci. Pravda je, že se mě tenhle snímek velice hluboce dotkl a proto nekompromisně 4*hvězdičky. ()