Božie deti

• Česko Božské děti (viac)

Príbeh o láske a priateľstve súrodencov, ktorí spoločne čelia ťažkej sociálnej situácii.
Rodina malej Zahry a Aliho je taká chudobná, že každé dieťa má len jeden pár topánok. Keď Ali ide sestrine topánky vyzdvihnúť z opravy, nešťastnou náhodou ich stratí. Rodičia peniaze na nové topánky nemajú a tak sa deti rozhodnú, že sa budú deliť o Aliho topánky. To je však iba dočasné riešenie... (STV)

Rajca

Neskutočne poetický film o jednom malom chlapcovi, jeho sestre a teniskách. Jeho krása spočíva v jednoduchosti ako podáva čaro ukryté v malých veľkých drobnostiach, čistých prejavoch lásky a spolupatričnosti. Naplno vás pohltí, chytí za srdce a vykúzli vám ešte dllllllllllllho dllllllllllho nemiznúci úsmev na tvári. Jeden z najcitlivejších filmov aké som kedy videla. Nádhera! ()

Bagis

FIlm se doporučuje zejména pubescentnímu ghettu, jež za peníze rodičů okupuje značkové butiky a nahazuje přitom gangstersky-povrchní ksichty jako hybrid 50 Centa a soudružky Čížkové. Jejich v jádru citlivé dušičky totiž snadno může na celý zbytek týdne vykolejit příliš pozdní zjištění, že ona kabelka od Gucciho vlastně zas tolik neladí s botami Supra, a to už se vůbec nebavíme o tom, co mezitím provedla větrná eroze s pečlivě nagelovanými vlasy. Já s nimi zcela cítím a proto dovedu pochopit, že je pro ně, stejně jako pro Zahru a Alího problém dostavit se včas do školy (ne, pálení mary-jane v tom samozřejmě není). Abych parafrázoval Ivánka Horníků, ono se to sebevědomí přeci samo neudělá. A víte co, potrati? Radši se na to ani nedívejte, stejně byste nepochopili, co tím chtěl íránský básník říci. A ztratit hodinu a půl života v nudě a totálním zmatení mysli, to, stejně jako Jaromír Bosák, nepřeji ani nejlepšímu příteli své ženy. ()

Aldante

Nadherny film. Persie, tak bohata zeme a takova bida. Pribeh o pokore, chudobe, jednech botach. Spravny nazev by mel byt Nebeske deti. Az si nekdo bude myslet, ze je na tom spatne, ze nic nema, tak si pust tenhle film. A kdyz si pak uvedomim, ze jsou na svete deti, ktere jsou na tom jeste hur, nelze pochopit. Smutne, pravdive. ()

Ganka

Celý film vystihuje proslov otce k malému Alimu: "Co je tvou povinností v tomto domě?! Jist, spát a hrát si? Je ti už devět a musíš pomáhat svým rodičům!" Malé děti a jejich velké problémy v nejchudší oblasti rozvojové země. Pro nás, kteří máme mnohdy až desítky bot naprosto nepředstavitelný. ()

supg

Nevím, kdo ohodnotil film, jako i komedii zde na ČSFD, protože tento žánr to jistě není, ani černá komedie ne. Film nám ukazuje co to jsou skutečné lidské potřeby, vidíme zde také, jak málo stačí k radosti v podobě pouštění mýdlových bublin, poznáváme co je to zodpovědnost, kterou dnes nevidím ani u mnohem starších osob. Toto je skutečný "dramaticky" film, podaný očima dítěte, které si uvědomuje dosah chyby, za kterou ani nemohlo. Skvělé dětské výkony i režie, nudit se nebudete ()