Zlaté dieťa

• Česko Zlaté dítě (viac)

Z tibetského kláštora počas posvätného obradu unesú Zlaté dieťa  – malého chlapca s nadprirodzenými schopnosťami, ktorého smrť by znamenala tri tisíc rokov pekla na Zemi. Preto treba nájsť vyvoleného, aby dieťa zachránil a spasil svet. Stane sa ním Afroameričan Chandler Jarrell, ktorý sa v Los Angeles živí ako sociálny pracovník pátraním po nezvestných deťoch. Hoci tomu spočiatku nechce veriť, napokon sa rozhodne pomôcť – aj keď len preto, že sa mu veľmi páči krásna služobníčka dobra Kee Nang. Najprv však musia nájsť posvätnú dýku Adžanti, pretože to je jediná zbraň, ktorou sa dá Zlaté dieťa zabiť. Cesta je plná nástrah a získať dýku z tibetského kláštora nie je jednoduché. To však je v podstate len začiatok záchrany zázračného chlapca... (TV JOJ)

MickeyStuma

Ve své době úžasný snímek, který už bohužel ohlodal zub času. Triky viditelně nedokonalé a kulisy svojí umělostí doslova září. Z nostalgického pohledu však stále ještě určité kouzlo má. 80. léta jak vyšitá a Eddie Murphy v celé své kráse. Nový dabing však zazdil veškerý um a humor, jaký si pamatuji z kina, což je ohromná škoda. Přesto se rád k tomuto dílu vracím. Je to taková dobrodružná pohádka pro dospělé. ()

helloween93

Film je typově podobný Carpenterově Big trouble in little China ze stejného roku, dobrodružství, fantasy, mystika a hláškující hrdina. Murphy byl hitmaker a dřív měl fakt šťávu a zde je v jeho typické formě. 3* ()

animario

Tenhle typ dobrodružných fantasy komedií z devadesátek se všema FX tý doby mám rád, ale Zlatý dítě je trochu utahaný a málo akční (ačkoli scénář je celkem fajn). Ovšem pár dobrých "murphyovských" džouků se tady najde, ale bohužel je dost zabíjí dabing. ()

salamandrr

Typická Murphyovka, neustále slyšíme "nakopu ti prdel!" a scény v tibetu patří k nejlepším, vím, že je to dosta starý film, ale vzhledem ke strašné animaci musím ubrat * ()

beckham-

Beru v úvahu stáří triků přes 20 let, takže kvůli tomu hodnocení dolů nepůjde, film byl svým příběhem tak nějak nudný, ale Edie mě prostě svými hlášky dokázal rozesmát znovu a znovu. ()

Odpadlik

Už jsem viděl Murphyho v lepších filmech, ale přesto tento není tak špatný. Některé hlášky těžící z kontrastu mezi Murphym a nadpřirozeným světem jsou dobré. Za všechnu bych jmenoval tu, kdy Murphy vstupuje do jeskyně á la Indiana Jones, odhrne pavučiny a zařve "Pošlete sem občas někoho ať tu uklidí!". ()

waska

Jeden z prvních filmů co jsem viděl v kině. Neví to kdovíjaký umělecký počin, dalo by se říct typický "Murphy", ale tehdy jsem se bavil a občas i bál. Navíc Fantasy miluju, ať je bůhvíjak neuvěřitelné. ()

dustur

Tak určite že tento film nieje najlepší,ale zároveň ani najhorší čo natočil Eddie Murphy...,film má ako zaujímavý nápad z tým ,,zlatým dieťaťom" ale mohlo to byť aj lepšie... Začiatok filmu sa mi absolútne nepodobal na komédiu ,ale skôr troška na niaky akčný film..., ale ten zaporak ktorého si užil Charles Dance sa mi docela páčil , takisto aj krásna Charlotte Lewis.. Film ma docela aj miestami pobavil ,a zároveň sa nájdu aj niake vtipné situácie... Moje hodnotenie filmu je medzi dvoma a slabými troma hviezdičkami....: 2,5 / 5 ()

Sir Ludvig

Starý ctihodný Majster si vyberie z nosa sušeň a "utrie" si ho o odev. Murphy to komentuje slovami: "To by si nemal robiť. Ked zamrzne, mohol by si sa oň poškriabať!" ()

Quendi

Děj je sice praštěný od začátku do konce, ale mě to prostě přišlo vtipné a řekla bych, že Eddie tady výjimečně exceluje, ne šaškuje. ()

Stejšn

Kdysi jako dítě jsem to žral, dneska je to takový průměrný film, který neurazí. Triky taky celkem jdou, až na závěrečného čerta, o kterém můj čtyřletý syn prohlásil, že "to je Ajdn Mejdn". ()

pekas

To byl ještě Eddie v kurzu. Efekty jsou silně televizní a slaboučké. Ale jinak docela příjemná fantasy komedie s krásnou Charlotte Lewis a originálním tibetským duchovním, který krká a dloube se v nose. 76% ()

horor2

Zábavná dobrodružná akční komedie, která pobaví a potěší. Samozřejmě, že člověk tuší, jak bude děj probíhat, ale pokud si vše jen užijete, dostanete prima zábavu :-) Eddie Murphy jak je u něj zvykem super a Charles Dance jako záporák taktéž :-) ()

Blazkowicz

Kdyby nebylo excelentního Murphyho, tak by šlo o podprůměrnou tuctovou komedii, protože dějově opravdu těžce nezajímavé a zbytkem obyčejné. 3+* ()

PlayEasy

Přijatelná akční komedie z dob, kdy byl Eddie Murphy ještě přijatelným hercem. Ovšem podobně jako své dvojče “Big Trouble in Little China” nebezpečně balancuje na hranici zhovadilosti. 55% ()

Max Q.

Nemůžu si pomoct, ale tolik přiblblých hlášek jsem pohromadě ještě neviděl. Myslím, že jsem se nezasmál snad ani jednou. Snažit se do humoru za každou cenu nemá cenu :-) ()

honzic

Rozhodně dobrý dobrodružný film, který však neviniká bohužel Murphyho hereckými výkony jako Policajtská série, ale pořád dobře koukatené. Hodnocení: 55 % ()