Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (Cinemart SK)

Belphegor

Invalidu jsem v kinech prošvihl, ale to byla chyba, protože tato slovenská komedie by stála za všechny peníze. Příběh vypráví o muži jménem Lacko, který je okraden a zmrzačen, a protože mu to zničí celý život, rozhodne se vzít spravedlnost do svých rukou a vyřídit si to po svém - střelnými zbraněmi. Navíc zjistí, že viníci jsou součástí mafie, takže vytáhne ještě větší kalibr. Film si bere na paškál slovenskou politiku a to mě moc bavilo. Námět o pomstě sice není nic nového, ale toto je šikovně odvedené vyprávění, jenž nepostrádá vtip. Některé vsuvky byly opravdu vydařené. Konečně jsem měl pocity, že nesleduji prázdné repliky ve stokrát opakovaném námětů plné stereotypů, jenž česká a slovenská produkce prostě miluje. Musím pochválit, jak je film sestříhán a vystavěn. Šikovně namíchané tempo, které si v důležitých chvílích nechává čas a naopak je prokládá rychlými úseky, takže udržuje diváka v pozornosti a celkově si zachovává svižné tempo. Velmi se mi líbila kamera, jež působí hravě a v československé produkci neotřele. Tomáš Juříček umí využít jízdu a umí se zamyslet nad zajímavými úhly. Mladý r ežisér Jonáš Karásek má též v hlavě, jak natočit dobrý film. Podle mě všichni autoři odvedli slušné filmové řemeslo. Navíc herci jsou parádní a suprově vybraní. Pokud jste neviděliy můžete shlédnout na Netflixu a za mě je to jedno velké doporučení.  ()

horcrux7

Som úprimne  prekvapený a milo zaskočený. Bolo to rezké, vtipné, ba až cynické, hravé, dynamické, nápadité, bez hluchých miest a zbytočného pátosu, poctivá prácička na hony vzdialená od predstáv našich zakomplexovaných filmárikov, ktorí  doje....ú aj to málo, čo sa u nás každoročne nakrúti. Ale to by zas bezduchý tuzemský divák- bez zjavného vkusu- nesmel  zotrvávať vo svojej komfortnej bubline, k jeho potešeniu zahlcovaný televíznym brakom a hodinami bezduchých reklám. ()

BlackDemon

V niektorých častiach to funguje viac, v iných menej a nájdu sa aj také, ktoré už tlačia na pílu moc. Nezdieľam bezbrehé nadšenie tu hodnotiacej väčšiny. Za Hološku, Godlu, Popoviča a naozaj dobre premyslený /s jeho rozprávaním je to už horšie/ príbeh u mňa taký stred. ()

Dannyss

Rozjezd docela fajn, dále už to šlo trochu z kopce, ale drží si to svůj styl téměř až do konce. Na mě to působí tak, že se to opírá převážně o humor a vulgarismy, což někdy funguje sice velmi dobře, ale v některých scénách mi to přišlo až nucené. Slovenský jazyk vtipným scénám dává větší energii a člověk se o to víc baví, jenomže finální rovinka filmu mně bohužel nepřišla úplně zvládnutá, každopádně jako celek se to chová slušně. 7/10. ()

lukas.7

Invalid - Veľmi vydarený Slovensky film poviem na rovinu veľmi milo ma to prekvapilo a naozaj som sa dobre zabával kamera , herecké výkony , dej , všetko bolo na naše pomery na veľmi slušnej úrovni zabával som sa a to je hlavné naozaj ma film na naše pomery nadchol ... Režisér spravil veľmi dobrú prácu ani by som neveril že ide o Slovensky film ... Hlavný Herec zahral svoju rolu super aj s ( Ciganom ) tie úprimne nadávky boli tak vhodne ako by to ani nehral ale skutočne úprimne prezíval bol som s neho unesený a naozaj ma veľmi pobavil takže film hodnotím pozitívne a prekvapujúco dobre ... Verím že slovenská kinematografia takýmto dielom nakopne viacerých režisérov .. Môj názor na to je že za malo peňazí veľa muziky a skutočne sa to vyplatilo ! Film je naozaj za posledných xx rokov jeden z TOP ! Takze moje hodnotenie je 8,5/10  ()

Vondy

Dávám 5, i když to mělo svoje mouchy. Sice se to snaží rozbít některé stereotypy, ale většiny se to pevně drží a prohlubuje je to pod záminkou komedie. Přesto se z toho stal povedený, ne přehnaně kýčovitý, akčňák západního stylu. Tenhle film není možná ultrakomplexní, ale určitě nenudí. Doporučuji. ()

StandikK

"Ty jsi kdo" "Ja, Gabo, ja som ťa našel v taky šachtě, kde jsme išli vrátit kanál, který sme ukradl... našli" "A co o do mna chceš" "Nič ja ťa strážim, lebo si spal. Hoci kdo ti mohl něčo ukradnut. Viš jaci sou ludia, všeliaki" "Cigan ma stráží, ja sa poserem. Čo je... Ja necítim nohy" "A moje cítiš, lebo vravia že moje nohy jdou cítit" ()

parazol

Konečne! Slovenský film, na ktorý sa dá pozerať. Skvelé dialógy, výborný herci v každej úlohe. Až sa mi tisne slza do očí. ()

Polinius

Má to svoje mouchy, ale celkově ten film má spoustu dobrých nápadů a Slovensko v tomto filmu je dost exotické a pro mě příjemná změna.  Je tam sice pár neherců ale i pár herců kterým jejich postavy prostě žeru. Takhle propracované a barvité postavy nemají ani seriózní české filmy. ()

arrow2222

Po veľmi dlhom čase konečne slovenský film ktory je normálne pozeratelny, bez toho aby sa hral na akékoľvek umenie zrozumiteľné pár vyvoleným  pripadne aby človek po odtrpeni dvoch tretin filmu stále nechápal co tím chtěl básník říci... V skratke za mňa... výborné hlášky, skvelá nadsázka, herci potvrdili ze niet malých a veľkých rolí keď ich hrajú veľkí herci... Záverečná scéna Nr. 1... Človek čaká ze príde klasické klišé ale Lacko ukázal ze na sebe zapracoval... Stoličky lietajú, tranzistorak hulaka a hlavný hrdina našiel konečne vnútorný level ktorý hľadal 👍👍 Skvelý zážitok, skvelé zábava. Ďakujem ()

mehmed

Odpustím chalanom ten zapomenutý stativ od světel a mikrofon v záběru, protože jsem se královsky pobavil. Kéž by od Beskyd na západ vznikaly podobně vymazlené taškařice jako tato! Bravo! Smekám srandovní čapku Milana Rastislava Š. ()

majorzeman13

"Slováci se fakt překonali". Nadprůměrný,povedený film. Vřele doporučuji vidět ! Myslím,že budete fakt spokokojeni !? Má maličkost rozhodně byla ! PS: Pan Godla i pan Hološka jsou fakt hodně cool .............. ()

Dedincan

Neveril som, že by sa mi niečo z modernej slovenskej hlavnoprúdovej kinoprodukcie mohlo celkom páčiť, ale mýlil som sa. Invalid naozaj obstál. Niekde som počul, že 90-roky boli vrcholom vývoja modernej civilizácie a potom to už išlo len dolu vodou. Na Slovensku mali nezmazateľnú pachuť, ale ja ako vtedajšie decko môžem potvrdiť len to pozitívne z daného obdobia, takže som vďačný za každú pripomienku daných čias. Invalid mal vtip, solídne herecké výkony, prekvapivo bez prvoplánovej politickej agitky a so solídnou akciou v závere, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani naši západní partneri. Môže byť. ()

Maskati

Fakt jsem se pobavil! Taková slovenská Teroristka - terorista. Neskutečný hlášky, cikán v uniformě SS, to jsem fakt ještě neviděl.  Tři čtvrti filmu absolutorium, konec trochu slabší, celkově překvapivě čerstvá komedie. Doporučuji. ()

Aguirre

Pokus o osvieženie v SK kinematografii. Pan z Mostu bol super, hlavny hrdina ale rmega nesympatický, stále vrieskal, nadával, by som mu dal najradšej po hube. ()

drsny_hery

No né. Po letech jsem se pobavil u žánru jménem komedie. Po počátečních rozpacích se to slušně rozběhne a člověk nestíhá chytat všechny hlášky. Gogla hraje všechno stejně, ale sem se to vlastně hodí. No jen škoda, že neznám dostatečně slovenskou popkulturu, abych odhalil všechna camea a vtípky. ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD