Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (3)

Položka 36 (2022) (E01)

Měl to být uzavřený krátký příběh, přesto tvůrci plýtvali časem, jakoby točili celovečerák. Kdyby byla položka 36 pořádně vypointovaná, nebo měla aspoň opravdu řízný konec, tak by mi ta nedynamičnost nevadila, ale takto... . Přitom úvod působil slibně. Něco mezi Věřte nevěřte a Příběhy ze záhrobí. No, uvidíme. Potenciál, tam podle upoutávek na další epizody je. Rozjezd slabý. ()

Hřbitovní krysy (2022) (E02)

No, tak to jsme se nikam neposunuli. Opět námět na pětadvacet minut, roztahaný do hodiny. Mám raději antologie ve stylu Love, Death & Robots, kde vládne pointa a tvůrci na malém prostoru vyčarují maximum. Tohle jednoduše není můj šálek kávy. A nebyl ani před třiceti lety, když Historky z podsvětí a různé další brakové horůrky vládly TV vysílání těsně před půlnocí. V této povídce dobrých dvacet minut sledujeme chlapa, který se pinoží v tunelech, kde ho prohání... . To mi moc zábavné nepřipadá a neocením ani staré dobré loutkotriky, protože to jednoduše nestačí. Pozitivum oproti předchozí části, je snad jen David Hewlett. Jinak je to spousta prostředků a energie, vynaložených na ne moc zábavný horůrek pro pamětníky. Končím se sledováním. ()

Pickmanův model (2022) (E05)

Po dvou úvodních epizodách, které mě nikterak neoslovily a nepříliš dobrém hodnocení toho zbytku ostatními uživateli, jsem chtěl sledování ukončit. Nechal jsem se ale ještě zlákat nejlépe hodnocenou epizodou. A nestačím žasnout. Atmosféra, to je to jediné, co si zaslouží ocenit. Jinak je příběh otravně předvidatelný a kdo má trochu načteno v žánru, tak dost mizerně prodaný. V tom zrychleném režimu není přátelství s Pickmanem uvěřitelné, takže pak nedává smysl ani zbytek. Někdo namítne, že na to nebyl čas, ale to je chyba tvůrce, že nepochopil, jak moc důležitou roli, právě vztah obou malířů hraje. Závěr je pak stupidní úplně...prostě Lovecraftovo prokletí trvá. Přesto...bylo to blízko, některé momenty psaly, malby dobré, ale bohužel dramaturgicky špatný. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD