Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Snění v domě čarodějnic (E06)

(epizóda)
  • USA Dreams in the Witch House

Výzkumník se dlouhá léta po smrti svojí sestry vypraví do temné a záhadné říše, aby ji přivedl zpátky do světa živých. A pomoct mu s tím má velmi zvláštní droga. (Netflix)

Cedr

Nic proti volným adaptacím a totálním re-imaginacím, pokud mají co nabídnout. Tahle zbastardizovaná verze nabízí ale jen nudu. Z horečnatého snu plného kosmické matematiky, neeukleidovské geometrie, kvantové fyziky a cestování dimenzemi v Salemském hávu je najednou jen trapná duchařina. Iniciály H.P. si tu někdo zřejmě vyložil jako Harry Potter a natočil slaboduchý spin-off s Ronem a Ginny. Aspoň že Ronova Prašivka je tu trochu víc hardcore. ()

warrenur

Nezamenitelny hlas Gaby Moreno, ked spievala hrajuc na gitaru v tom "doupeti" ma potesil, vynikajuca vokalistka. Tvar "carodejnice" v prvej scene velmi pripominal Hag z DeadByDaylight a na detail slusne vyzerala. Avsak koncept nedrzal ako celok pokope, kulisy boli neuveritelne a pribeh ma tiez nezaujal. A ten "opico-potkan" tam rusil uz uplne. Slaba epizoda. ()

Trevor

Nebolo by to zlé, ale neboli by to neofašistické liberálne prasatá z Netflixu aby tam nevopchali rasistické urážky pôvodného obyvateľa Štátov nacistických na adresu belocha. Ťažko povedať či je väčší odpad ľudskej spoločnosti rasista ktorý to do seriálu dal pôvodne alebu hulič amerických kockotov z Česka ktorý to tak preložil alebo ten hnoj ktorý to tak nadaboval, ale takéhoto ľudského odpadu môže byťčloveku iba ľúto. A vykradnutý Shostakovič z Eyes Wide Shut tiež nie je nijako orginálny. ()

SavagerXx

Protože jsem četl předlohu musim říct že jsem mírně zklamaný, jak už tu jiní lidé píšou je to taková spíš pohádka a z předlohy si to bere spíš jen inspiraci a celý koncept Elder Gods je tu úplně vymazán. Pickmanův model taky nebyl úplně stejný ale přesto dokázal zachytit podstatu předlohy lépe než tohle. ()

Omnibus

"Raději nic neslibovat, potom hořce nelitovat." Temně fialová, mrtvolně flekatá ilustrace úsloví "Sliby chyby", ozvučena příhodnou orchestrální hudbou a strašidelně šustícím listím při procházce záhrobním lesem. Spiritualist Society doporučuje: Hledejte skutečné médium, odhalujte podvody a při okultistických seancích v útulném indiánském hampejzu se řiďte dobrými radami indiána Hiawathy v klobouku: "Příště si lehni na polštáře, bělochu." Varování: nepřehánějte to s lektvarem Or liquide (normální kaktusový čaj :-)) nebo najdete i to, co jste nechtěli! Dialektiku záhrobního světa. Touhy světa živých a světa mrtvých se totiž vzájemně vylučují. Obrazy nelžou! Krysička s lidskou tváří se raduje a já taky. "Budu v tom těle, dokud to vydrží..." Vyhlášení výsledků: Vítězem soutěže ve hře na schovávanou Hledej mrtvou sestru za 4 bludišťáky se stává... favorizovaný hororový tým H.P. Lovecraft, ve složení líbezná bludička Daphne Hoskins a zkušená navigátorka Catherine Hardwicke. ()