Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (Cinemart SK)

Machaut

Tento film měl docela dobrý potenciál. Bohužel však doplatil na totální scénaristické vyhoření v poslední čtvrtině. Dnes už se tvůrci ani neobtěžují hledat nějaký důvod, význam, historii oné kletby. Takže se vlastně nikdo nic nedozví, jen plyne čas do konce filmu. V konečné fázi si uvědomíte, že je to vlastně film úplně o ničem. ()

Holly_Molly

Provedení podobný It Follows, akorát tak o půl třídy lepší. Atmosféra i herci jsou fajn, soundtrack místy nepříjemnej, pár dobrejch nápaditejch lekaček se taky najde ale finále je dost neuspokojivý,...kolem a kolem se o revoluci v žánru nejedná a je to celkem podprůměrnej horůrek u kterýho těžko pochopit z čeho je divácká obec tak šíleně odvařená.. ()

Baru.Class

I přes trošku pokulhávající konec hodnotím film jako jeden z nejlepších hororů roku 2022. Děj se rozjede hned v úvodních pěti minutách, výborné a hlavně NEOKOUKANÉ lekací sekvence, včetně nepříjemně napjaté atmosféry v průběhu celého filmu dokreslují přesně to, co od tohoto žánru očekávám. Velmi velmi pěkné, 4/5. ()

vinducha

Tak já tam panu Finnovi fláknu 5 , protože takhle nepříjemnou atmosféru ,  prakticky budovat od začátku a udržet laťku do konce , to se ocenit musí . Nehledě k tomu , že mě po projekci v 5 ráno probudilo šramocení na půdě , které jsem tam tedy jinak jaktěživ neslyšel . Paráda a očekávám od tvůrců další pecku. ()

NikiVai

Po dlouhé době jsem viděla horor, který skvěle staví na psychologii a lekačkách. Dobrý to bylo, velmi dobrý. Jen ten závěr byl takový prapodivný, lekce až bizar, ale i tak si odnáším super divácký zážitek. ()

Jansuper

Musím uznat, největší psycho co sem kdy viděl, lekaček požehnaně a nepříjemné pocity a strachy taky vše co by správný horor měl mít, původně sem chtěl dát 3 hvězdy ale fakt hustý konec to zvýšil na 4, před půlkou patrně slabší ale i tak je to fakt solidní horor který sem si opravdu moc užil, opět nějaké ty nezodpovězené věci co se ve filmu odehráli ale i tak konečně horor který sem si opravdu krutě hororově užil, ale nebudu lhát ten úsměv mi někdy působil spíše vtipně, a té holce na začátku spíše slušel ten úsměv 😅 ()

Simex_

Výborný film, se skvělými efekty a někdy i velmi lekavými scénami. Na to že film Úsměv je zatím jediný film, který Parker Finn režíroval, tak si myslím že je to dost dobrý výkon. Sosie Bacon ztvárnila roli Rose velmi dobře, hlavně chováním a celkově emocemi. Děj filmu byl také skvělý. Pokud půjde režisér Parker Finn touto cestou dále, tak si myslím že by se z něj mohl stát v budoucnosti špičkový režisér. Musím říct, že je to opravdu velmi strašidelný horor ze kterého jde částmi i mráz po zádech. Když jsem na tento film šel do kina tak jsem si myslel že to je opravdu dobrý snímek, a ve chvíli kdy jsem odcházel z kina, tak jsem si uvědomil že jsem měl prostě a jednoduše pravdu. Tento film mi trošku připomíná jiný film s názvem Vadí nevadí, kde je celkem podobný úsměv jako v tomto snímku. Ale abych to na závěr shrnul, tak film byl velmi dobrý. ()

Polux

7/10 | Po nedávném výborném strašidelném kusu Barbarian, který diváky zaujal svou nekonvenčností a hraním si s žánrovými pravidly, je tady další velice zajímavý příspěvek do hororového žánru a opět jde o dílo od téměř nezkušeného tvůrce, pro změnu ovšem z opačného konce koncepčního spektra, protože film se naopak všech obvyklých, časem prověřených, hororových škatulek drží velmi důsledně, počínaje samotnou premisou, přes styl vyprávění, až po technickou realizaci. Naštěstí si při tom tvůrci počínají s rozmyslem a moc dobře vědí, co, kdy a jak na diváka ve filmu patřičným způsobem funguje a co případně ne. | Debutant na poli celovečerního formátu Finn se, po dvou krátkometrážních pokusech, odvážně rozhodl pustit do plnohodnotného filmu a vydal se při tom podobnou tvůrčí cestou jako hororový matador Raimi, protože tak jako on svou skromnou záležitost Within The Woods následně rozpracoval do rozpočtem, měřítkem a stopáží rozmáchlejšího hororového hitu The Evil Dead, ze kterého se okamžitě stala kultovní klasika žánru, tak i v případě Finna došlo k tomu, že jeho pár let starý kraťas Laura Hasn't Slept o terapeutovi a jeho pacientovi, pronásledovaném nočními můrami, se stal předobrazem (respektive přímým předchůdcem) současného filmu, a to na rozdíl od Raimiho dokonce na podnět studia, které v uvedeném konceptu a Finnovi jako tvůrci vidělo potenciál. A to až do takové míry, že původně čistě pro stream určený projekt byl po pozitivních ohlasech z testovacích projekcí nakonec poslán do kino distribuce. | Je pravdou, že dějovou výstavbou příběhu je film jen kopírkou jiného, ale taktéž věhlasného, zástupce hororu a totiž The Ring a všech jeho méně slavných (a zdařilých) následovníků typu It Follows, The Bye Bye Man, Truth Or Dare a jistě tuny dalších, takže žánrově zkušený divák předem tuší, co bude během děje asi tak následovat a kam celá příběhová linka pravděpodobně dospěje (a mýlit se moc nebude). Na druhou stranu osvědčená kombinace hororu a detektivky (viz The Ring, Scream, The Others, atd.) funguje skvěle i tentokrát, protože vypjaté hororové momenty se pravidelně střídají se scénami napínavého pátrání po původci všeho zla a divák tak nemá příliš času si oddechnout. I díky tomu, že se Finnovi daří pěkně budovat znepokojivou atmosféru, naplno využívající motivu "co je ještě skutečné a co už ne". | Relativně neokoukaná tvář Bacon v titulní roli předvedla působivý výkon a především její zásluhou tvůrci vystavěný psychologický rozbor postupného rozpadu osobnosti hlavní hrdinky, zasažené navíc dlouholetým traumatem, funguje na výbornou. Vedle Bacon mezi klady snímku rovněž patří povinné žánrové atributy typu nepostradatelných jump scare scén (ty jsou zde zastoupeny doslova na každém rohu a sice jde obecně o trochu laciný způsob, jak divákovi zvýšit srdeční tep, ale svůj účel plní dokonale, takže mise je splněna:-)), nebo pořádných gore prvků (těch je tady docela poskrovnu, ale možná o to více, na podprahové "šokující" úrovni, stojí za to, což není divu, když praktické triky měli na starosti šikulové z Amalgamated Dynamics) a technická stránka věci (některé konkrétní scény jsou, pomocí pomalých kamerových jízd, úhlů záběrů, střihu a zvuku, který si častokrát nezadá s kdejakou zvukovou nahrávkou, trpící "loudness war" syndromem:-), skutečně propracované), přičemž v neposlední řadě potěšil i krásně nekompromisní konec, aneb show row must go on:-). | Dosáhnout na status kultovní klasiky, tak jako to dokázal Raimi, se zde sice Finnovi nepodařilo, ale meta zábavné a v některých momentech značně intenzivní žánrové jednohubky překonána byla (což také není samozřejmost, u debutu pak obzvláště), takže celkově u mě panuje spokojenost. Finn tady názorně předvedl, že talent mu rozhodně nechybí a film nestojí za divákovu pozornost jen díky povedené marketingové kampani, takže do budoucna bude záhodno jeho kariéru pozorně sledovat:-). | PeZet () (menej) (viac)

AmunRa

Film je zpracovaný po technické stránce výborně, Sosie Bacon v hlavní roli je překvapivě dobrá a pěkně vystihuje osobu postupně užíranou děsivými halucinacemi. Problém je scénář a jeho mírně řečeno neoriginální námět i celé sekvence "inspirované" filmy jako Kruh nebo It Follows. Mimo toho se polovinu filmu psychiatrička snaží přesvědčit okolí, že není blázen a dělá to převážně vykřikováním "já nejsem blázen", což má pochopitelně přesně opačný účinek. To mi nepřipadne jako věrohodně napsaná postava, čekal jsem nějakou logickou analýzu situace a rozumné chování, když už se psychiatrií živí. Ve výsledku mohu zhodnotit, že se jedná o nadprůměrný film, ale působivosti výše jmenovaného Kruhu nedosahuje ani náhodou. ()

jarmil8

Ambiciózní film, pomalu budovaná atmosféra s vynikajícím hudebním doprovodem a kamerou. Bohužel je to poněkud prázdné, některé scény na sebe nenavazují, jiné jsou nechtěně vtipné (narozeninová oslava) a konec po skoro 2 hodinách jalový. Sosie Bacon je skvělá. ()

K19XX

Během filmu jsem se několikrát dost nepříjemně lekla, celý film pro mne měl strašně zvláštní atmosféru a během jeho sledování jsem s sebou nejednou trhla. Vyvolal ve mě opravdu nepříjemné pocity - jsem tudíž opravdu velmi spokojená a mohu doporučit shlédnout! ()

KeineLust

Tak jako, nic světabornýho, ale fajn zábava. Super nápad, fajn atmoška a skvělá práce se zvukem. Ve finální třetině, na muj vkus, trochu moc cgi, u horrorů preferuju practical efekty. Jinak, hned ta první sebevražda s mladou holkou, je absolutní highlight celýho filmu, skvělá scéna. Hodnotim vysoko, protože jsem už dlouho neviděl "moderní" horror, kterej by se mi tak líbil. ()

Africanus1

Docela mazec. Co na tom, že to není kdovíjak originální a hororové je to až na samotném konci. Tady se sluší vyzdvihnout klady, slušnou režii, dobré herecké výkony, solidní napětí a minimalistický hudební podkres. Působivé, nepříjemné a znepokojující. ()

Hajkovna

,,Úsměv!!" řekl jsem svým dvoum nejlepším kamarádům, které jsem si pozval na přežití tohoto filmového hovna. Právě jsme si ve fotobunce udělali fotku, jelikož jsme potřebovali nějakým způsobem zpěcetit vzpomínku na den, kdy jsme v kině viděli Úsměv (2022), aneb ten nejdebilnější, nejvíce nepotřebný, kreativně prázdný horor tohoto roku. Jedna pseudo-lekačka za druhou, ve kterých to nejděsivější, co páni producenti v oblecích dokázali vymyslet, je týpeček či týpečka, kteří stojí před kamerou a tak retardovaně se usmívají, že vypadají jako postava z Tří tygrů. Nestojí to za to, tenhle film není ani dobře udělanej, ani se u něj nedá žrát popkorn, ani si nehodíte vlka do kalhot. Tento film zhlédněte pouze s lékařským povolením po úspěšně zvládnuté lobotomii. ()

Accuphose

Oceňuju námět, to každopádně. Bohužel je tu přítomno příliš mnoho amerických klišé. Předvídatelnost je subjektivní, ale když se máte leknout, tak Vás před tím radši upozorníme, abyste se nelekli příliš. Občas mě teda zamrazilo, ale nemám rád horory bez hlubšího pozadí. Každopádně dávám 2 hvězdičky, což je u mě pro horor dobrá známka. ()

BarbarellaHa

Ale jooo no! Bába Smíšková zas tak úplně nezklamala, jako všechny tyhle postavičky, kdo mě ale extrémně sral byla mladá Slaninová!! Kromě nosu po fotrovi jsem jí to hraní vůbec nevěřila a jak špatně hrála kousání nehtů (nic proti ale já jsem v tomhle profík) a celej film nosila ty divný poloviční nepohodlný holínky!!! Jinak vlastně nic novýho: ženská-trauma z dětství- přicuclá entita (taky nesnášíte to slovo?)- panikaaa, co budu dělat- aaa tady to jeden vochcal, jdu za ním- ahaa tak já to nevochčiju- jdu do rodnýho baráku, kde vzniklo trauma a uvidim! Ona asi uvidí, ale nikdo jinej nic moc neuvidí. No a to je vlastně všechno tradáááááá složitý jak sviňa pro někoho po lobotomii! Mě se teda děsně líbilo promo před filmem, kdy se na různejch akcích objevovali lidi s divným úsměvem, víc takovejhlech tahačů pro nás- nenáročné diváky. A jinak jo no jde to, uplně debilní to není a nic peckoidního taky ne, takže nepotěší ani nezklame! Nevadí no! ()

brie

Dvě hvězdy. Dala bych i víc, ale je to jako bych viděla KRUH, kde místo kazety vidím sebevraždy. Bohužel, není to originální nápad, takže to ve finále nudí! K tomu to závěrečné nepovedené strašidlo. Škoda. ()