Tváří v tvář utrpení, které si patrně ani nedokážeme představit, dokázal stát s hrdě vztyčenou hlavou. Před válkou byl Salamo Arouch profesionálním boxerem a šampiónem ve střední váze. Nyní, za ostnatými dráty osvětimského koncentračního tábora, musí tento židovský mladík bojovat o holý život a vlastní úctu v zápase, jenž byl uspořádán pro pobavení jeho nacistických mučitelů. (oficiálny text distribútora)

Vojcl

Neprávem zapomenutý film nepříliš známého režiséra. Výborné zpracování utrpení Židů v koncentračních táborech. Podstatně levnější a komornější než slavný Schindlerův seznam, ale s neméně kvalitními hereckými výkony a výpovědní hodnotou. Willem Dafoe v úloze boxera nezklamal a zdatně mu sekundují i další. ()

cariada

Slušný drama z koncentráku, kde naštěstí bexer není takový blb jako Komínek v podobném film Boxer a smrt. Je docela s podivem, že nechali s ním i jeho staršího tátu, obvykle šli ty starý hned do plynu. Zvláštní bylo jak při selekci, jim řekli, že se ted půjdou umít a dezinfikovat a pak že se sejdou zase s rodinou, samozřejmě je čekala jen smrt. Ale oni jim ještě zatleskali (to tomu opravdu věřili?) Hlavní hrdina měl víc štěstí než rozumu, že ho nezabili těsně před osvobezením, jako jeho spoluvězně. Stále mě nepřestává překvapovat, jak to že to ten svět nevěděl a nezasáhl proti takovým zvěrstvům. ()

Djkoma

Triumf ducha v podání Williema Dafoea a Edwarda J. Olmose je triumfem málo známých herců, kteří předvádějí velmi kvalitní výkon ve filmu věnujícímu se známé problematice koncentračních táborů. Tentokrát je předvedena netradiční tvář, v které jsou trestanci využívání pro zábavu jejich "pánů", kde se před nimi bijí a jsou na ně sázeny nemalé částky. Nejistá budoucnost a život ze dne na den je vystižen velmi vkusně bez nutnosti pouhého zobrazování neustále krutosti vůči "nižší rase". Mám rád filmy, které vyvolávají otázky a tento se snaží ptát se diváka, co by dělal ona kolik by toho dokázal obětovat. Je škoda, že Triumf ducha je trochu zapadlým filmem ve velké hromadě snímků z koncentračních táborů, protože je to neprávem zapomenutý a režisér Robert M. Young ho může právem považovat za svůj nejlepší film. ()

Nettrass

Je to celé podvod. Pořád jsem čekal, kdy se objeví nějaký duch všechny k smrti vyděsí a zvítězí. A ono nic. Žádný duch se neobjevil, pouze houstla atmosféra v koncentráku. A teď vážně... Je to docela hustý, a na amíky překvapující. Je neuvěřitelný co člověk dokáže člověku udělat, přesto, že ho ani nezná. Přišlo mi to hodně věrohodný a velmi dobře zahraný. ()

hans500

Málo známý film, což je škoda, brilantní zpracování perfektního námětu, naprosto uvěřitelné scény z koncentračního tábora, skvěle zvládnuté jsou i boxerské souboje (o které ale jde až v duhé řadě), excelentní výkon Willema Dafoea, pozadu nezůstávají ani ostatní herci (Olmos, Loggia, Gazelle, Wolf, Mandylor). Silný, drsný a realistický film, který by si zasloužil větší pozornost. ()

• Costas Mandylor v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Film sa z veľkej časti natáčal v skutočných priestoroch koncentračných táborov Osvienčim a Brezinka. (gogo76)