Elementy

• Česko Mezi živly (viac)

Film štúdií Disney a Pixar Elementy je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť. (Cinemart SK)

Batyskaf

Oheň, voda, vítr být Samolepky lásky po kapsách desettisíc přátel mít jít v plátěnkách Takový vícevrstvý animák. Je jasné, že love story je tam nejviditelnější. Ale ani ty ostatní roviny mě neurážely, byznysové, imigrační, diverzitní, sociálně-třídní... Je jasné, že v americké popkultuře (ona tam ani jiná kultura skoro není) se spusta věcí recykluje, takže chvílemi se tam obejví jakoby scéna z T2, Titaniku, Avatara... jestli se to líbilo i dětem, to ukáže čas, jestli si na ten film někdy vzpomenou. ()

jabbo123

Nerozumím té kvalitě. Něco by se dalo přičíst stylizaci, velké celky a pohledy na město jsou pěkné, částicové efekty jakš takš, ale modely a textury mi přijdou jako z 10 let staré videohry. Už od začátku nechápu fyzikální zákony tohoto světa - papírová propustka do města jim v ruce neshoří, ale domovní zvonek ano. Ohně prodávají v obchodech pochoutky, které jsou zcela evidentně plátky rozporcovaného kmene stromu. Hádejte jak vypadají zemní elementálové? Jsou to stromy. Takže ohně ve svých obchodech prodávají kousky svých spoluobčanů. Funguje to jak se autorům zrovna hodí. Elementy které jsou si vzájemně nebezpečné jen svou podstatou jezdí vedle sebe v metru. No je na tom postavená celá zápletka, protože co očividnějšího si vymyslet, než příběh dvou vzájemně se vylučujících elementů. Rádoby cool ghetto hudba mi vůbec nesedla. Líbili se mi obláčkoví lidé. Potom se ve 40 minutě začalo něco pořádně dít, oheň a voda pochopili, jak si mohou být navzájem užiteční. Aby se to za pár minut zvrhlo v přiblblou teen romantiku a hledání sebe sama. Příběhový oblouk je předvídatelný a bohužel až na pár hezkých scén ve vizuálním smyslu nic zajímavého nepřináší. Je to navíc ten typ romantiky, která maximálně vydírá a dělá ze všeho ohromné drama ve stylu Romeo a Julie. A sledovat Amber jak opakovaně selhává a naprosto všechno ničí, je fakt k uzoufání. Od Pixaru ještě pořád čekám víc, ale jde to s ním tedy dost z kopce. 45% ()

fcapab

Asi už jsem starý... Situace k zasmání asi 2x nebo 3x, špetka romantiky. Stěží průměr, který bude pro malé děti ještě nudnější, protože je nebude bavit řešit víceméně vztah dvou živlů. Nevyužitý potenciál. ()

lysiak

Vizuálne sa nedá nič vytknúť. Profesionálne odvedená robota, ale ten príbeh je ako trikrát vylúhované vrecúško na čaj. Nuda a klišé. ()

lukas.7

Elementy - veľmi podarená Pixar rozprávka  pixar to proste z rozprávkami vie . krásne podanie farieb a vytvorenej scenérie .. Rozprávka vás vtiahne od prvého momentu no postupne začne upadať .. Príbeh je veľmi prijemný a predvídateľný nie je tam nič čo nečakáte aby sa udialo inak no neurazí to a divák sleduje ďalej páči sa mi poučnosť a možný pohlaď na život v ktorom sa môžu vytvoriť podobne životné situácie . Elementy poukazujú na vzťah medzi rodičom a dieťaťom , prezívanie prvej lásky , a to vťahuje diváka do sledovania no z môjho pohľadu to je pekne ale veľmi jednoduché ako keby pixar časom strácal dych a paru  preto mam zmiešane pocity bolo to krásne ale zároveň mi tam niečo chýbalo nápad niečo viacej..  Takto elementy pôsobia veľmi jednoducho ... beriem to asi tak že na jedno pozretie fajn milá rodinná love story rozprávka ... moje hodnotenie je 6/10 ()

tommelina

100% za animaci a vybudovaný svět, 75% za sympatické postavy, ale 60% za příběh, který pro mne bohužel bývá tím nejdůležitějším. Stojí za to na to jít, ale přišlo mi, že to dělá z filmu, který by měl být odlehčený najednou dramatickou lovestory, což děti moc nezaujme a dospělí to už viděli zpracované lépe. ()

Danik_

Film Mezi živly je opravdu ohromujícím zážitkem. Režisér a tvůrci tohoto díla dokázali přenést diváky do fascinujícího světa přírody a jejích živlů s takovým mistrovstvím, že jsem byl naprosto pohlcen do jejich krásného a někdy i nebezpečného prostředí. Hlavní postavy filmu ztělesňují sílu lidské vůle a odvahu předvádět pozoruhodné výkony ve snaze přežít v divočině. Jejich dobrodružství a boj s živly přinášejí divákům napětí a emocionální zážitek, který je těžké zapomenout. Film exceluje nejen vizuálně, díky nádherným scenériím a kameramanské práci, ale také díky vynikající hudbě, která dokonale podtrhuje atmosféru každé situace. Mezi živly není jen film, je to dobrodružná cesta, která nás nutí zamyslet se nad naším vlastním spojením s přírodou a sílou přírodního světa. Doporučuji tento film všem, kteří milují dobrodružství, nádhernou kinematografii a hluboký emocionální zážitek. Je to opravdu mistrovské dílo, které si zaslouží vaši pozornost. ()

Par.agon

Pixar opět zkusil zajímavé uchopení charakterů a krásně se na to kouká. I když jsem si tuhle zatím poslední poskakující lampičku užil, nešlo si nevšimnout toho, jak je to osekané, tvůrci měli evidentně mnoho nápadů na rozvinutí děje, či mytologie, ale nikdy nic nedotáhnou. Vše je jen useknuté pomrknutí vyznívající vniveč. Škoda, potenciál to rozhodně má, ale nakonec z toho vyteklo jen průměrně milé dobrodružství. Žena neviděla, ale 6 letá dcera si to užila. ()

FawayitanaXX

Barvy, animace, hudba, na to vše je Pixar přeborník, ale co dál? Nevýrazné postavy, příběh mě nijak zvlášť, že bych si říkal wow, fakt originalní, nezaujal, ale ta animace... WOW! Každý element měl něco do sebe. Když ne ten film vidět kvůli příběhu, tak kvůli té animaci ano. Film neohromí, ale zabaví. Když je chuť nepřemýšlet, tak proč ne. 6/10 ()

mp5991

Pár chyb by se sice našlo, především témata, co se tu řeší, nejsou zrovna originální, na druhou stranou jsou vážně hezky zpracovaná a působí nečekaně realisticky nejen na poměry animáků. Všechny problémy tu reálně mají uvěřitelný důvod a s Jiskrou se dá fakt soucítit i ve chvílích, kdy se upřímně chová jako kráva, protože víme, proč se tak chová. V kontrastu k tomu to trochu kazí dost urychlený a idealizovaný konec, ale tak pořád je to holt pro děti. Souhlasil bych s tím, že ten koncept města s různými živly se asi dal využít víc, ale vlastně nemám pocit, že by mi to úplně chybělo. Za sebe jsem s tímhle filmem spokojený tak jak je. ()

Amberjack

Přišlo mi to lepší než Luca a Frčíme, což jsou pixar-disneyovské záležitosti, se kterými se to dá skvěle porovnávat a které jsem viděl v krátkém časovém sledu. Ve všech 3 filmech se buduje nový, neokoukaný svět - a všechny jsou bohužel trochu nedotažené. Mezi živly mi ale přišly přece jen o kousek lepší. Animace je tady úplně mistrovská, klobouk dolů. Příběh je zajímavý a hezky odsýpá. Ale na můj vkus to bylo silně přeslazené, rádoby romantické a postava obtloustlého, přecitlivělého, neodbytného uplakánka Vlhoše mi neseděla. Nakonec jsem jí dokázal tolerovat, abych si ten film užil. Silnější tři hvězdy, možná i čtyři, kdybych měl sentimentální chvilku. Jinak to, jak se Pixar snaží přicházet s něčím novým velmi oceňuju. Ne vždycky se to bohužel podaří (myšleno především finančně) a trochu se bojím, že v následujících letech ve studiu sáhnou na jistotu a začnou trochu častěji oprašovat zavedené značky. Ono se to tedy už děje. Ale tak snad zbyde síla i na trochu té originality. Bylo by škoda, kdyby jí Pixar nechal rozplynout v účetních závěrkách. ()

Covenant

Oheň, voda, vítr být. Stejně jako Dalibor Janda, tak i film Mezi živly se čtvrtému živlu příliš nevěnuje. Zemi ať je zem lehká, není to vůbec na škodu. Příběh pohodlně utáhnou oheň s vodou, přičemž dětské oko neztratí jiskru ani na chviličku. Akce střídá akci, graficky velmi pěkně zpracováno. Jako rodič oceňuji i naučnou stránku filmu. ()

majorzeman13

Není to nejlepší pixarovka,ale mezi nadprůměrné animáky rozhodně patří. Jeden  z nejlepších animovaných filmů roku 2023. No nebojím se říci,že jde i o dost dobrýýýýý hraný biják zminovaného roku. Povedená,vydařená,zábavná pixarovka. Rozhodně jsem spokojen !! ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (viac)