Alchymie duše

• Južná Kórea Guwoneui Tongyeok (viac)

Mocná čarodějka v těle slepé ženy narazí na muže z vlivné rodiny, který chce, aby mu pomohla změnit jeho osud. (Netflix)

Recenzie používateľa Vavča k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2022) (S01)

Sestry Hongovy vytvořily v titulu Alchymie duše fikční fantasy svět, co mě baví a začátek je neskutečný nášup (hostovačka co má Joo Sang Wook jako nejvyšší mág je velmi povedená), první epizody seznámí s místním světem mágů a jejich bojových schopností. Mladý asasin Naksu (sympatická a schopná Go Yoon Jung) se hodlá místní aristokratické elitě pomstít, aniž by tušila, že je součástí většího spiknutí několika mágů, využívajících alchymii duše, tedy stěhování duší do nových těl. Samozřejmě to má svoje limity potřebujete nové tělo, doplňovat energii (kterou vysáváte z ostatních a tím je zabijete), jinak zkameníte... Společenstvo mágů proti čarodějnictví bojuje, ale netuší co se na ně chystá a musí hlídat konkurenční frakci mágů i královskou rodinu kvůli dynamice moci. Příběh je košatý s mnoha charaktery, sestry Hongovvy si neodpustily některé svoje oblíbené stereotypy (které mě v tomto případě už tolik nebavily, láska staršího páru, takový divný goofy humor v některých případech). Naopak jsem nadšen hereckým výkonem hlavní dvojky Jung So Min musí dělat submisivní služtičku Mu Deok, mluví přízvukem, umí být sarkastická, vtipná a stále se dostává do složitých situací, protože její pán Jang Wook (Lee Jae Wook) chce být mágem a zlomit rodinné prokletí. Musím říct, že mě překvapilo jak je Lee Jae Wook dobrý herec a krade celou show postupně a nenápadně zcela pro sebe! Což je patrné hlavně v druhé polovině seriálu. Některé díly bych nemilosrdně krátil a přece jen se v poslední čtvrtině dostavuje jistá únava nedostatek nápadů, romantická linka hlavního páru se podle mě moc nevyvedla, bylo to ok, ale spíše takový nenápadný pokus vybudovat hlubší vztah a zápletku. Nebylo to špatné, ale tohle není hlavní deviza seriálu, vztah hlavní dvojky je učedník a mistr. Většina akčních scén fakt dobrá, byť některé jsou zase odfláknuté (příliš viditelné dráty a zrychlování, čínský neduh posledních let, já si na vás posvítím soudruzi:). Je to rozmáchlá epická fantasy s pár neduhy, kdy prostě linky některých postav nejsou moc zajímavé, nebo plynou příliš pomalu a ty barokní kila se mi na sérii nezdají, je toho prostě moc ve stopáži a začíná to být příliš rozvláčné (i jiná díly sester Hongových co mají dlouhé epizody, tímhle problémem netrpěly, ale můžeme to přičíst hektickému pracovnímu tempu a nedostatku času vše dobře promyslet). Všechny tyhle neduhy zase kompenzuje velkolepé finále s cliffhangerem jak Brno... Takže celkově jsem potěšen nad většinou hereckých výkonů, kostýmy, písňové OST nic moc, instrumentální OST mě rozhodně pár motivy zaujalo a hodí se sem. Nezbývá, než se těšit na druhou sezónu. Zaokrouhluji ze 3,5 na 4. ()

빛과 그림자 (2022) (S02)

Sestry Hongovy se prostě utrhly z řetězu, příliš se zamilovaly do svého světa, aniž by si uvědomily, že mu počtem epizod a minutáží přidávají těžká varhanní kila. Jang Uk se zpočátku představí jako hrdina nesoucí až příliš velkou tíhu božské síly ledového krystaly.  Go Youn Jung (původní Naksu) je roztomilá ve své roli  Jin Bu Yeon, dcera rodu Jinwoyon . V první epizodě funguje vše na výbornou, v dalších dílech však evidentně chybí nápady a humor, interakce vedlejších postav spíše vše brzdí. Hlavní dvojka ok, ale prostě to není ono, arky se neprotínají, respektive jen pomalu a těžkopádně. Efekty, souboje, OST moc pěkné, ale měl jsem problém poslední třetinu dokoukat. Výrazně zkrátit epizody minutáž, scénář, za Lee Jae Wook zachránil seriál z 2,5 * na 3*, ale je to s podmínkou jak Brno. Doufám, že sestry Hongovy si příště zvolí nějaký civilnější, úspornější a kratší námět, snad nám nebudou další dvě sezóny tolik chybět, čert ví, kdy se dočkáme jejich nového díla. ()