Alchymie duše - 빛과 그림자

(séria)
  • angličtina Light and Shadow
Južná Kórea, (2022–2023), 12 h 5 min (Minutáž: 70–86 min)

Tři roky po událostech první série se Jang Uk vrací a stává se lovcem alchymistů, když jednoho dne mladá žena, uvězněna ve svém vlastním domě, vyhledá jeho pomoc, aby získala zpět svou svobodu. (mikki089)

Vavča

Sestry Hongovy se prostě utrhly z řetězu, příliš se zamilovaly do svého světa, aniž by si uvědomily, že mu počtem epizod a minutáží přidávají těžká varhanní kila. Jang Uk se zpočátku představí jako hrdina nesoucí až příliš velkou tíhu božské síly ledového krystaly.  Go Youn Jung (původní Naksu) je roztomilá ve své roli  Jin Bu Yeon, dcera rodu Jinwoyon . V první epizodě funguje vše na výbornou, v dalších dílech však evidentně chybí nápady a humor, interakce vedlejších postav spíše vše brzdí. Hlavní dvojka ok, ale prostě to není ono, arky se neprotínají, respektive jen pomalu a těžkopádně. Efekty, souboje, OST moc pěkné, ale měl jsem problém poslední třetinu dokoukat. Výrazně zkrátit epizody minutáž, scénář, za Lee Jae Wook zachránil seriál z 2,5 * na 3*, ale je to s podmínkou jak Brno. Doufám, že sestry Hongovy si příště zvolí nějaký civilnější, úspornější a kratší námět, snad nám nebudou další dvě sezóny tolik chybět, čert ví, kdy se dočkáme jejich nového díla. ()

Jirka_Šč

Velmi jsem se těšil na druhou sérii, nakonec cítím zklamání. Nebudu ani spolerovat, když řeknu, že se vyměnila hlavní ženská hrdinka. Ne proto, že by předešlá dostala ze seriálu vyhazov, evidentně to bylo ve scénáři a vzhledem k tomu, že se jedná o příběh, kde duše mohou obsadit nová těla, má to i logiku (evidentně i proto se druhá série vysílala 4 měsíce po první, přestože se jedná jen o 10 epizod). Jenže i když to má logiku a novou ženskou hrdinku jsme v první sérii viděli, nesedí to. Což je paradox, protože jsem si v první sérii na hlavní hrdinku dost dlouho zvykal a přál si, aby v její roli pokračovalo předešlé tělo, nakonec jsem si však zamiloval její charakter a nyní mi schází. Darmo, že vše okolo bylo dál fajn a smysluplné - nová hlavní hrdinka byla sice krásnější, ale ne tak dobrá. Až do konce mě to nepřešlo :(. ()

Flopik

Veľmi som sa obával druhej série a výmeny hlavnej hrdinky. V seriáli to síce odôvodnili dobre, bolo to očividne aj plánové, ja som si však počas celých 10 častí nezvykol. Minimálne zato, že mi tam chýbala chémia, ktorá robila vzťah Uka a Mudeok ťahúňom celého seriálu. Nová Naksu proste nie je Naksu, nakoľko nemá pamäť a aj keď sa jej na posledné dve časti vráti, nie je to ono. Čo sa sa týka samotnej série nemám žiadne výhrady. Ubrala sa na komédii (za mňa veľká škoda) ale zase sa pridalo na súbojoch, lovu duší  a povedzme si úprimne, vyzeralo to fakt skvelo. Páčila sa mi aj postava Uka, na ktorú dosť ľudí nadávalo, že je bezcitný a zatrpknutý. Za mňa ale presne takýto mal byť, nakoľko prišiel o lásku svojho života. Staré známe postavy bavili, koncept sa nezmenil a ja som sa skvelo bavil. Na konci skoro padla aj nejaká tá slza a za záverečný happy end som veľmi rád, iné by sa tu skutočne nehodilo. Za mňa teda 5* jasných. Stále však tvrdím, že s pôvodnou herečkou by to bolo za 10* a lepšie. Prvá séria teda o veľký kus pred touto. Alchemy však bude veľmi chýbať. ()

Amalberga

Po zhlédnutí třetí epizody jsem se rozhodla dál nepokračovat, protože mi seriál už nemá co nabídnout. První série se odehrávala v zajímavém světě, většina postav byla sympatická a jejich city uvěřitelné. Druhá série nic nového nepřinesla - zápletka působí trochu jako vykrádačka z Goblina, scény nedávají smysl. Magický svět nám hapruje - začíná mi připadat, že si kouzla a pravidla jejich používání ledabyle cucají z prstu, jak se jim hodí. Žádná zajímavá postava nepřibyla a ty staré a otravné bohužel zůstaly. Co mě nejvíc trápí je, že vztahy mezi hlavními postavami, které dělaly první sérii tak dobrou, jsou pryč. Trio přátel Park-Seo-Jang se spolu prakticky nebaví, bláznivá dynamika mezi Mu-dueok a Jang Ukem zmizela, milostná zápletka mezi dvorní dámou a bývalým vrchním Songrimu byla prakticky vyřešena,...atd. ()

Nam.94

První série měla víc "ikonických" a zábavních chvilek, tady to spíš fungovalo na chemii hlavních postav a zabíjení duší. Obě série jsou dobré, na hlavní herečku v 1.s jsem si dlouho zvykala kvůli jejímu nevšednímu chování a vzhledu, teď mi chybí. Na Bu- Yeon jsem si teď taky docela zvykala protože je sice krásná ale nemá v sobě charisma jaký měla Modeok. Obě slečny jsou moc talentovaný a popravdě ani nevím, jestli jsem Naksu team nebo Mudeok team (:D) protože obě herečky role zvládly úžasně. Lee Jae-wook (Uk) konečně mohl ukázat jaký potenciál v sobě má, do teď byl známý jen z Nikdo (seriál) (2019) přičemž tam měl docela nesympatickou postavu kterou moc lidí nemělo rádo, teď ale konečně dostává úspěch a pozornost jakou si zaslouží. Celkově se mi všechni herci líbili, zaporáci byli na facku kladné postavy jste si rychle oblíbili. Příběh je originální, napínavý a akční u kterého jsem se alespoň já vůbec nenudila. Díly nemusely být tak dlouhé a nějaké scénky by nemusely být tak protahované ale ve finále to neškodí. Klidně bych se koukala i na 3 sérii pokud by byla :D i když ani nevím jestli tam je možné ještě něco vymyslet aby se dalo pokračovat. Ost se mi taky moc líbilo. Za mě je Alchemy of Souls nejlepší fantasy- romatický kdrama 2022... ()

Still_I

1. sérii raději zapomenu a budu předstírat, že šlo o nepovedený úvod k sérii 2. (Kdyby ten úvod stáhli na 2h namísto 20h, bylo by to koukatelné) Konečně vyměnili herečku a chemie mezi hl hrdiny tím začala fungovat. Časově jsme se posunuli o tři roky dopředu, děj a vztahy ale zamrzli na místě, protože se spolu (z nějakého záhadného důvodu) poslední tři roky nikdo nebavil. Snesitelný počet vedlejších linek = mnohem kratší stopáž = mnohem lepší výsledek. Měla jsem pocit, že dost věcí je zde inspirováno příběhy z mytologie. V asijské mytologii se ale bohužel nevyznám, nemůžu tedy být konkrétnější. Zápletka s želvou k popukání. Až mě téměř mrzí, že tady to končí. Od této série se mi těžko odtrhávalo. ()