Je láska náhoda alebo osud, ktorému človek nemá šancu uniknúť? A môže mať osud zmysel pre humor?
Jonathan Trager a Sara Thomasová sa stretli v newyorskom obchode pri kúpe rukavíc. Hoci ich kupovali pre svojich partnerov, medzi oboma preskočila iskra a vianočné nakupovanie sa zmenilo na romancu. Jon mal záujem o ďalšie stretnutie, lenže Sara zapochybovala, takže si nevymenili adresy či telefónne čísla. Zrejme obaja však tajne dúfali, že to za nich vyrieši osud. Po niekoľkých rokoch, keď obaja stáli pred vlastnou svadbou, sa rozhodli, že osudu dajú ešte jednu, poslednú šancu. A keďže bol ten osud akýsi ospalý, rozhodli sa mu pomôcť. Jonovi v pátraní po Sare pomáha jeho najlepší priateľ a Sara tiež žiada od snúbenca pár dní voľna, aby mohla s priateľkou letieť z Kalifornie do New Yorku, kde by pri troche šťastia mohla stretnúť svoju „spriaznenú dušu". Obaja totiž zistili, že jeden druhého potrebujú. Svoje posledné slovo má však predsa len osud... (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

Jsem mistrem ve vytváření řetězce neuvěřitelných náhod a osud ovládám pouhým nadzvednutím obočí, takže kdybych já nastoupil do výtahu naproti Sáře, tak neomylně vystoupím na stejném patře jako ona, budu mít na rukou obě rukavice, v jedné ruce budu držet bankovku se svým jménem a v druhé knihu Láska za časů cholery se Sářiným telefonním číslem. Jenže to by zdaleka nebylo tak zábavné, jako když Sára s Jonathanem zakopávají o znamení a Sáře to přitom sluší tak, že mám jisté tušení, že kdyby vyměnila Jonathana za mě, tak bych se tomu bránil jen úplně malinko. Zkrátka jsem se trošku zasnil, čímž potvrzuji pocit zábavné pohody při sledování tohoto filmu a teď odcházím brilantně odhalovat znamení osudu, které jsem sám sobě na tyto svátky vychytrale nastražil. ()

Tsuki

Pro někoho možná průměrný či mírně nadprůměrný romantický film s vánoční atmosférou, pro mě však tento film ukrývá něco navíc. Říct, že je to film o osudové lásce by nebylo přesné, jelikož je to film o osudu obecně - ovšem ne o tom "osudu", který je předurčený a neměnný, ale o osudu, který si člověk tvoří sám skrz sílu víry. Právě víra nakonec oba svede dohromady i přes všechny ty překážky, které se jim postaví do cesty. Ono se ostatně říká, že nic není náhoda, i když to tak zdánlivě může vypadat. To je přesně ono serendipity, jak se film příznačně nazývá v angličtině. Přesah tohoto filmu mě moc mile překvapil, a to nemluvě o sympatickém hereckém obsazení. ~(4,5)~ ()

DaliGala

Na úplném počátku je nám nastolena originální zápletka, která provází celý film a vlastně tam nic moc dalšího není. Je to tak trochu jiná oddychovka, romantika, legrace, není to uplně hloupé. Ale mě to prostě tak deptalo, jak se celou dobu naše dvě hlavní postavy míjejí! I když jsem to viděla již po několikáté a 100% vím, jak to dopadne (i když na to ho snad ani nemusíte vidět dokonce), tak na ten film nemam nervy. Všechny ty náhody a osudy mě vytáčí. Takže to chce asi trpělivějšího diváka (a nebo o něco zkrátit)... ()

Anderton

Cusack aj Beckinsale vedeli do čoho idú, aké trápne dialógy budú musieť pred kamerou sypať z rukáva, aby malo zopár romantických nadšencov pri vianočnom stromčeku radosť z ich filmovej lásky. Dostali za to aj slušné prachy, tak vlastne prečo nie. Raz, kedysi dávnejšie, som to skúsil s nimi aj ja, nebol som znechutený, pretože som očakával najhoršie a nadobro som sa s nimi,ako párom, hneď aj rozlúčil. ()

Slarque

Další podprůměrná komedie s nevýraznými hlavními postavami (nekritizuji herce, ale scénář) a zcela neuvěřitelnou mírou „náhod“. Chápu, že to mělo celé být o tom, jak naše životy řídí Osud, ale to věčné míjení hrdinů o vlásek mi brzy začalo lézt krkem a scénárista nic lepšího nevypotil. Je tu alespoň pár zajímavých vedlejších postav. ()

• Na schodišti metra je za Jonem vidět reklama na hru zvanou "Six Degrees of Separation" (šest stupňů separace). Tak se nazývá teorie, která tvrdí, že každí dva určití lidé jsou spojeni řetězem pouze šesti lidí, kteří se vzájemně znají. (HappySmile)
  • Kvůli teroristickému útoku na World Trade Center 11. září 2001 byly ze všech panoramatických záběrů New York City digitálně odstraněny obě věže. (HappySmile)
  • Jonathan (John Cusack) řekne Sáře o souhvězdí Kasiopea. Ve filmu The Sure Thing (1985) Cusackova postava také vypráví objektu svého zájmu (Alison) o tomto souhvězdí. (HappySmile)