Medveď

• Česko Medvěd (viac)

Nový komediálny seriál Medveď od stanice FX je o jedle, rodine, šialenstve rutiny, kráse zmyslu pre naliehavosť a poriadne úskočných háčikoch. Keď mladý šéfkuchár Carmy bojuje za premenu obchodu The Original Beef of Chicagoland aj seba samého, pracuje spolu s neohrabaným personálom, z ktorého sa nakoniec stane jeho vyvolená rodina. (Disney+)

Sebule

Naprosto výjimečný seriál. Jsem z toho tak unešený, že mě ani nenapadají žádná slova. První série byla dobrá, ale to nebylo ještě ono. Druhá série je naprostá jízda, dokonalá hudba, scénář, postavy, výkony, prostě vše, co by to mělo mít. U několika dílů jsem byl tak napjatý, že jsem se držel za hlavu. Plno emocí a lidskosti. Děj je chvíli v klidu a pak se vždycky něco posere a je to jízda až do konce. Doufám, že Christopher Storer toho napíše a zrežíruje mnohem více, protože to je ohromný talent. Hodnocení: 1. série: 7,5/10 2. série: 10/10 ()

Dennefil

Nechápu, že jsem o tenhle seriál zakopnul jen náhodou. Proč se o tom víc nemluví. Krásně zpracovaný prostředí, perfektní záběry, herecky kvalitní. Sem tam zvláštní střihy mezi scénami, ale to je jediná maličkost co mi tam lehce překážela. Šiřte ten seriál kde se dá, tohle si zaslouží být známější. :-D ()

Kritickej

8/10 Stačí jedna kuchyň, skutečné postavy a interakce mezi nimi a je v tom víc napětí, emocí, příběhu než v jakémkoliv jiném seriálu z letošního roku. The Bear je dokonalým příkladem, že scénář vždy byl to nejdůležitější. Je úplně jedno, kolik máte na seriál peněz a kolik v něm bude lokací, triků atd. Jsou to jen prázdný sračky, které nesahají tomuhle projektu ani po kotníky. Ne nebude to můj nejoblíbenější seriál, to ani náhodou. Ale po všech těch prstenech moci, rodech draků, bandách, andorech a dalších zhovadilostech mi vrátil naději, že se furt točí věci, které dokáží opravdu zaujmout. 7. epizoda naprostý vrchol, konec mě naopak dost zklamal. ()

Kusbi

Geniální! Skvělé tempo, skvěle tématicky zaměřené, skvělé postavy, skvěle umělecky natočeno, skvěle herecké výkony, zejména pak Jeremy Allen White. Jediné, co snese kritiku, jsou některé příběhově méně zajímavé epizody. A epizoda 7 patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl možnost za posledních pár let vidět, naprostý masterpiece. ()

GuruVlk

Teda tady hodnoceni nechapu. Ten serial je o bande vyschizovanych zamestatncu jedenoho bistra. Jedina dobra scena byla, kdyz uspali lekama bandu deti na detske oslave. ()

majka02

The Bear je velkým překvapením v malém kulinářském podání. Seriál se zaměřuje na mladého a talentovaného šéfkuchaře Carmena, který se vyrovnává se smrtí svého staršího bratra prostřednictvím práce v upadajícím rodinném podniku, který po něm znenadání zdědil. Život hlavního hrdiny je převrácen ze dne na den, přičemž chaos v jeho hlavě je velice šikovně vyobrazen specifickou stylistikou založenou na rychlém prostřihu krátkých záběrů doplněných o intenzivní soundtrack. Divák už od počátku pociťuje napětí, které pomyslně bublá pod pokličkou, a trpělivě čeká na okamžik, kdy mu všechny ty Carmovy potlačované emoce explodují přímo do tváře. Třicetiminutová stopáž jednotlivých epizod ten vnitřní tlak ještě více umocňuje, přičemž shledávám za rozumné, že první série má pouze 8 dílů. Kdo chce, může si toto konverzační drama zhltnout v rámci jediného dne, a i tak se seriálem nebude cítit přehlcen. Osobně považuji za velmi zajímavý prvek retrospektivní (místy až snové) sekvence v úvodu každého dílu, které představují jakýsi klid před bouří a které zároveň člověku pravidelně připomínají, že aktuálně sleduje něco skutečně neobvyklého. Zakončení první série prostřednictvím nepřerušovaného emocionálního monologu narušujícím jinak chaotické tempo celého seriálu je výborným krokem, J. A. White zde má velice lidský přednes, který člověka vrátí do reality. Jsou to ale momenty jako právě tento, které mě vedou k myšlence, že zařazení seriálu do žánru komedie není úplně šťastné. Humor je zde spíše vedlejším efektem absurdity realistického způsobu zachycení lidského života, nikoliv prvoplánovým prostředkem pro ždímání emocí. V tomto směru tak mohou být někteří diváci (ne)mile překvapeni rozdílem mezi realitou a vlastními očekáváními. Já osobně jsem ale za vážnější notu vděčná, jelikož je zpracována kvalitně a s pokorou... Informace o druhé sérii mě trochu znepokojily, protože ta první má relativně uzavřené téma, finální cliffhanger ale zaujal, tak se nechme překvapit tím, jestli si The Bear svoje kvality udrží, anebo padne do propasti mainstreamu… ()

Bolex

Uvařit z námětu třetí řadu, bude značně nastavovaná kaše. Vše bylo řečeno, zázračné proměny nastaly, herecké koncerty některých postav oceněny. ()

GOTFAN

Tak tohle bylo strašně vtahující. Pohled kterým na to vše dění člověk skrze um tvůrců má je jako by se tohle vážně dělo v tu chvíli to na co hledíte. Všechny postavy působí tak reálně a snad dokonce, jakoby člověk sledoval něco víc než jen seriál. Skoro dokument, ale s náručí zeširoka připravenou pro každého kdo se dívá. Koukněte se na toho skvělého kuchaře a ty lidi co tam jsou s ním. Nechte do sebe vsáknout ty emoce, to dění, ty vůně a chutě. Působí to tak smutně a šedě, ale zároveň vidíte ty barvy a ten vývoj. Proč je tak divnej? Ale tak zajímavej? Co se to vlastně tomu chlapovi stalo a co tomu předcházelo? Opravdu si myslí, že lze z něčeho takového udělat něco velkého? S takovými lidmi kolem sebe se to nezdá zprvu možné, ale postupně tomu začnete věřit. Ne jen, že chce člověk odpovědi na otázky, ale zároveň zjišťuje, že chce aby ti všichni co tam pracují pod jedním z nejlepších kuchařů, dosáhli svého plného potenciálu. Aby v sobě probudili to co v nich je, když už se tam tak sešly se svými umy. Prosím, ať tento podnik jen vzkvétá. Já nemůžu do teď uvěřit tomu jak moc mě to dostalo. A poslední epizoda to vše jen správně okoření a vše najednou dává větší smysl. Skvělé. Nelituji jediné minuty.  Občas se opravdu zdá jak by se nejednalo o herce a role, ale jakoby se skutečně daly se zaujetím do hovoru ty osoby na které člověk hledí. ()

Cliffys

Ambiciózní blázinec v rodinné kuchyni s velmi chaotickými střihy ukrývá naprostý klenot moderní televize. Každá z kuchtících postav dostává prostor, takže můžete zahlédnout kulinární růst jednotlivých charakterů. Mimo to sledujete rodinné rozpoložení po smrti jednoho člena, což je podtrženo v jednotlivých epizodách a podepisuje se to na mentálním stavu hlavního kuchaře Carmyho. Perlou celého díla jsou šílené dialogy všech zúčastněných, které se občas zdají nekonečnými. Pro tento seriál stačí říci jenom ano šéfe! 9,5/10 ()

FawayitanaXX

2. řada výrazně potěšila. Me pocity z té první byli sice kladné, ale něco tomu chybělo. A to prázdné místo v 2. řadě zaplnily rozvojem postav, minulostí a celé to dali do kuchařského prostředí, které je hrozně zajímavé. Zabaví, vykouzlí úsměv, prostě...proč tomu nedát šanci. 1. řada slabší 4*, 2. silnějších 5* ()

EBBE

Připomíná zlatou éru kvalitnějších tzv. web seriálů. Výborné herecké obsazení a zákulisí bistra v Chicagu tak nějak zákulisně.   Ve výsldeku trochu uřvaná a divoká podívaná, která s každým dílem dostává strukturu. Díky za ten počin. ()

vajico4

rozjezd byl takový chaotický, ale po pár dílech si mě tato parta získala, stejně jako skvělé zpracování, ať už kamera nebo střih. Skvělé herecké výkony. Originální seriál. Jednozáběrový díl je obrovskou lahůdkou ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (viac)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)