Status: Naživu

• USA Last Seen Alive (viac)

Will (Gerard Butler) je úspešný biznismen, ktorý prechádza manželskou krízou. Jeho žena Lisa (Jaimie Alexander) si chce dať na chvíľu pauzu od ich vzťahu a poprosí ho, aby ju zaviezol k jej rodičom. Počas pauzy na benzínke, kde Will potrebuje natankovať, Lisa záhadne zmizne. Hoci Will celú záležitosť oznámi polícii, vydáva sa pátrať po pravde za záhadným zmiznutím na vlastnú päsť. (sochoking)

TesterX

Standardni thriller, ktery neurazi, ani nenadchne, byt chvilemi generuje napetovou intenzitu, tak ji predevsim ke konci zase ztraci. Butler je sympatak, co po celou dobu nesleze z platna a zachranuje tim nadech ceckoveho braku. ()

Saxos

Klasika. Z čista jasna mě zmizne ve vidlákově manželka s kterou se furt jen hádám. A hned divák může kombinovat dějové sledy. No jó tu zabil on. Nebo jen nasraná zdrhla za amantem. Že on ji sebral místní úchyl a rozšířil svoji sbírku krátkovlásek umístěných v katakombách stodoly. Prd. Zase jde jen o prachy a nepovedenou akcičku vymyšlenou pod oblaky peří. Závěr: nedoporučuji. ()

Grázl83

Od začátku nuda, prostě vše 100x viděno již jinde. Atmosféra nulová, režie strašně béčková.  Je to taková blbost, že i Liam Neeson by roli odmítl. Ztráta času. ()

Heywood

Viděli jste ten únos? Spoiler: Ona si sedne, on obíhá auto zezadu -- 100x by stačila vstoupit. Fízlové mají tvář a nejdou zjišťovat kdo to je? Fízlům někdo nakuká, že kamery nejdou a oni to neprověřují? Tak blbí jsou v Česku, ale tak blbí jsou i v Americe? Měla to byt kritika? Ty flashbacky ničemu nepřidali, osud unesené nám byl fuk, osud manžela dvakrát. O čem je ten film tak podobný mnohým (Harrison Ford, Kurt Russell - oba ve shodných filmech), hapijáč na konci byl o ničem, z filmu čišela únava a nuda. 20% ()

meda2016

Není nutné rozebírat film. Jen proč jsem dal 5*. Po dlouhé době mne udržel v napětí a nepříjemném pocitu z tragedie, až jsem ztrácel touhu pokračovat. Tolik mne drtil. Za to a za zakončení víc než 90%. ()

Kushina

Vcelku překvapivý thriller, rozhodně nezklamal. Měl relativně rychlý náběh, sice tu nebyl žádný zvrat, ale lidi se chovali dost přirozeně, bylo tu minimum demence a kiksů, přijatelně akce, dobrý konec. Vlastně ten film by se dal nazvat kvalitním béčkem a taková béčka mám rád. 65% ()

veverysiak

Štandardný Gerard v céčkovej krimoške so značne nesympatickými hercami a ešte viac nepravdepodobnejšom príbehu, bohužiaľ sa nám Škót prepadá do bažín, kde spoľahlivo krochtia Bruce, Nicolas a Liam, takže 30%. ()

Polux

5/10 | Jo, člověk si u Butlera vždy řekne, jak to a proč se z něj nestala akční hvězda někde na úrovni Stathama nebo Johnsona a pak se podívá na jeho filmografii a zjistí, že přesně proto, jaké filmy točí (na jeden povedený Den of Thieves připadá kupa zapomenutí hodných průměrností) a tohle je, bohužel, další ukázkový příklad. | Na jednu stranu plno flashbacků (které jen zbytečně prodlužují stopáž), snažících se o psychologický rozbor postav, na druhou stranu obyčejný realiťák, počínající si jako zkušený člen speciálních jednotek a jako bonus "temné" náznaky v průběhu filmu, že finále neskončí tradičním happyendem (modří už vědí:-)). | Russellův Breakdown, na který si nelze nevzpomenout (výchozí zápletka je v podstatě totožná), je někde úplně jinde stran napětí, akce, vykreslení postav...vlastně všeho. Jediná věc, která to tady táhne trochu nahoru je ten snažící se Butler. | PeZet ()

BruceTichac

Parádní thriller, který drží diváka v napětí od začátku do samotného konce. I Gerard Butler odvedl standartně kvalitní výkon. Za mě příjemně strávený večer a po zásluze dávám 5 hvězdiček!! ()

Zagger

slabsi, ale dej to v pohode utahlo, chvilemi jsem se na to i dival, (druhy monitor) a to je co rict, takze 3* za vpoho becko, prvni pulka docela fajn, a zbytek a vyvrcholeni spis hovadina ()

Zaks

Hľadanie stratenej manželky v slušne napínavom thrileri na zapadnutom US vidieku. Akčné to moc nie je, Gerard Butler hrá obyčajného realitného chlápka celkom poctivo a uveriteľne. Pri bezradnom pobehovaní po pumpe, mimochodom, asi najlepšie sfilmovanom v histórii, sa dala beznádej doslova krájať. V celom príbehu fungujú emócie a sympatickému hlavnému hrdinovi držíme palce v jeho neľahkej misii. ()

McGuffin

Manžel hledá manželku, kterou viděl cestou za jejími rodiči naposledy živou, Last Seen Alive, při tankování na benzínce a pak se po ní slehla zem a přesně takhle beznadějně to vidí i místní policie. A protože ho žene daleko větší naděje než policii, manželku, nejdřív unesenou a nakonec živou a zdravou, najde a poměrně naivní únosci to odskáčou. Takhle to manželovi, manželce i publiku splnil též produkující scénárista Marc Frydman. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

peproch

Předností tohoto filmu je jeho svižnost, sympatie, které nesporně budí GB a detektiv obsazeny RH. Slabostí filmu je jeho slabá moralita, která dokáže ospravedlnit, že se dychtící manžel v honbě za zmizelou ženou dopustí několika ublížení na zdraví, únosu a série vražd, jakoby lidé na okraji společnosti nebyli cenní. Zákon ochránil bohatýho drzýho týpka, co mu depresivně mátoží se a zahýbá vybledlá panička. ()